Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Un zâmbet, o floare, o rază de soare!


Recommended Posts

Nu atrag nimic. Chiar nu am cum. Si daca sa zicem e de "atras" ceva, au fost multi care au "atras" note mai mici decat meritau. Am o gramada de cunoscuti de anul aceasta sau de anul trecut (stiu cel mai bine din ultimii 2 ani, pt ca am fost eu in focuri cu fetele si am fost mai conectata la fenomen) care au primit note mai mici si s-au marut la contestatii, mult prea multi ca sa fie in "marja de eroare umana" normala.

 

Iar de profesori "grevisti" ma refeream la faptul ca tu daca ai niste cereri, niste revendicari de facut, mai stai si tu sa te uiti in oglinda si sa te intrebi pe sine: "Oare eu fac lucrurile cum trebuie? Vin la ore? Predau cum trebuie? Corectez cum trebuie lucrari (de control obisnuite, de examen EN, de BAC fara sa "imi bag picioarele" etc)? " Daca raspunsurile sunt "DA" - atunci e normal sa fii platit mai bine. Dar daca nu, sa avem pardon, nu meriti bani in plus, ( ma refer la greseli repetate, nu la greseli, rare, izolate care intra in categorie "toti gresim, ni se mai intampla").

 

Ma mai refer aici la comentarii de profesori de care povesteste Silvi: ca la cat sunt platiti, e normal sa imparta lucrarile si sa citeasca pe diagonala lucrarile, astfel incat sa puna notele din ochi. Pe bune?! Pt astia nu am nici un pic de respect. Nu-ti convin sumele, nu te bagi. Sau apelezi la maretii lideri de sindicat sa faca presiuni. (au salarii mari, deci si competente pe masura.... zic si eu....). 

 

No comment! Auzi si tu, ca atrag.... mama mia, de-as putea atrage asa usor lucruri, ce bine ar fi! As atrage sanatate, bani si prosperitate pt toti de pe lumea asta  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]  [:-)))]

Plus ca as vrea sa atrag pace si incheierea tuturor razboialer!   

Monica esti in foarte mari erori vizavi de corectat, de profesori, de foaaarte multe, dar te las in ele. Iar cu" profesorii grevisti"...no comment. Probabil din cauza parerii tale despre cam toti profesorii, le cam si atragi. Eu le doresc succes fetelor tale pe viitor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 414
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bună ziua!

 

Monica, la multi ani fetei! am vrut sa scriu dar am uitat! sa fie sanatoasa si norocoasa! [flo2]

 

am citit ce ati mai scris, dar nu am avut timp de scris

sunt racită, ma doare gatu, capul, toata dantura. am descoperit niste dropsuri la dr. max - biseptol foarte bune de gat. nu am putut sa dorm doua nopti la rand aproape deloc din cauza de nas infundat ...nu merge nici cu biorinil, olynth, bixtonim.

dar nu ma las...plec la mare [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!

 

Mai am o saptamana de munca si apoi binemeritatul concediu de odihna. Chiar simt nevoia de liniste si detasare. 

 

Monica, la multi ani cu sanatate Andreei!

 

Silvi, sanatate multa. La sotul meu functioneaza foarte bine biorinil-ul. Are in ultimul timp perioade in care stranuta foarte mult si numai cu biorinil se desfunda.

 

Laura, petrecere frumoasa!

 

Va urez week-end placut!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvi, sănătate. Am avut așa o răceală/viroză la începutul lui iunie, nu mi se desfunda nasul cu nimic. La mine a fost și o sinuzită. M-am desfundat treptat doar cu Sinus Rinse, soluție de apă salină (am mai zis de asta, scuze, dar chiar mi- a făcut tare bine, îmi permit să mă repet) Se introduce într-o nară, cu o pompiță, și iese pe nara cealaltă. Simplu și foarte eficient.

Se poate face oricând, chiar când nu e răceală, este foarte bună această clătire pentru aparatul respirator. Și dă o senzație foarte plăcută, de bine.

 

Și eu număr zilele până la plecare, mâine îmi vine băiatul din tabără și marți decolăm. Mi-am făcut și bagajul, că în weekend mergem la casa de vacanță a prietenilor noștri și revenim luni, deci nu vom avea timp. Mâine îi spăl hainele copilului și facem și bagajul lui. De-abia aștept să fiu "musafiră" la tata, să-mi văd colegii de facultate, să hoinărim.

 

Concedii frumoase celor plecate sau care pleacă în curând.

(Ella, mulțumesc frumos încă o dată, îți dau semn, poate venim la căsuța ta pe la începutul lui august, să văd cu ce mijloc de transport!)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună ziua!

 

noi ne-am plimbat si relaxat putin. am sarbatorit-o pe mica duminica la parc de aventura si aqua. nu a vrut petrecere, a vrut la aventură și bălăceală

 

eu tot mai am nasul infundat dar sunt mult mai bine. Multumesc!

 

vacante frumoase tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am citit acum un articol : "26 de candidati au fost eliminati din salile de concurs pentru frauda sau tentativa de frauda." 26 , pentru astia se face stire ca sa se loveasca iar in toti profesorii. 

 

48% au luat peste 7, 33,4% intre 5 si 7. Nu e chiar nasol,nu?

 

 In fine... [fum]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...