Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Un zâmbet, o floare, o rază de soare!


Recommended Posts

Velvet, mulțumim!  [flo2]

 

Fleur da, așa cred și eu. Orice schimbare e un pas înainte. Iar dacă nu o facem acum, nu mai facem niciodată. Așa simt eu. Acum simt ca e momentul. 
 

Din Malmö care e la 30 minute de unde vom locui, zboară avion direct la Cluj. Unde am rude și unde locuiește cea mai buna prietena a mea. :). Și e la 90 km de Zalău. 
Copenhaga e tot cam la 30 min de unde vom locui. Cu aeroport international. Din ambele orașe Ystad și Trelleborg merg feriboturi spre Germania și Polonia. Am luat de mai multe ori feribot din ambele orașe când mergeam spre Ro vara. 
 

Eu sunt deja nerăbdătoare :). Cu emoții in stomac :). 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 414
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mihaela, ce vesti frumoase!! Cat curaj aveti si ce ma bucur pt voi! Va doresc din inima sa fie o aventura frumoasa, cu joburi care sa va placa, oameni faini, stress minim si satisfactii maxime! Cred ca ai emotii, dar mi se pare o miscare super faina! Bravo! Foarte bine ca se muta Silvia in casa, lucrurile se aseaza bine pt toata lumea. 

 

roli, felicitari si succes la noul job! Sa fie ce iti place!

 

 

Ella, am urmarit stirile legate de bancile elvetiene. Tin pumnii sa fie bine pt tine. Sunt sigura ca oricum te vei descurca fara probleme.

 

Noi ne-am bucurat de zile cu soare si caldura. Mi-au inflorit caisii, zambilele,branduse, cateva narcise, am fost la cules de viorele si urzici in padure. E tare frumos si linistit la noi zilele astea.  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună dimineața!

 

Roli, baftă la noul job! trebuie sa faci cinste!

 

Ella, sper ca fuziunea sa nu te afecteze si sa iti iasa planul A. te pup!

 

Mihaela, ce schimbare mare la voi! felicitari pentru job si mult succes, sa se aranjeze toate asa cum va doriti! 

sunteti tare curajosi! eu m-am nascut si am crescut aici si aici o sa mor...nici nu m-am gandit vreodata sa ma mut. cand citesc povestile voastre parca as citi intr-o carte.

 

eu nu am noutati, am avut un week-end foarte aglomerat ca de abia asteptam sa vin la munca [:-)))]

C a fost la olimpiada sportului scolar dar nu a fost in primii șase. sambata la olimpiada lectura ca abilitate de viata a avut mari emotii dar a luat punctaj bun, 8.50 - a treia din clasele a VII si a 13-a la general. 

am fost si la tara. sambata am stat la soare si am fost la padure sa adunam leurdă. nu prea mancam dar am avut motiv sa iesim.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineatza,

 

Mihaela, felicitari pt job. Sa ai parte de colegi de treaba si  de o munca cu mai putzin stres. Cu mutatul cred ca nu o sa fie asa complicat, numai doua persoane, fara mare trambalaj.  [flo2]

 

Silvi, si eu aveam o colega cu doi baieti mici. Tot asa, se odihnea lunea la birou.  [:-)))] 
Si felicitari pt concursul de lectura.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt bine, sambata la concert a fost ft fain..mi-a placut mult de cantaret, la final a spus ca important este sa faci in viata ce-ti place si sa fii fericit, pt ca banii vin si se duc...asa gandesc si eu si am aplicat asta pt mine si pt mandra  cei din jurul meu cu bani ft multi nu sunt fericiti, nu au timp pt ei si familiile lor, doar muncesc 24/24...ma bucur ca nu am un astfel de job, sincer nu m-ar implini.

 

Marco a zis ca atunci cand ne mutam in tara vrea capre, gaini, gradina   ne facem agricultori [:-)))] pisicile nu vor lipsi, minim 2    mai sunt 4 ani pana iese la pensie, vor trece ft repede  [ph34r]  

 

O saptamana faina sa aveti. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună ziua!

 

Eu trăiesc în patria vanturilor dar astazi e ceva de speriat, zici ca e uragan. Si nu se opreste deloc. Avem pe cladire un mash cu drapelul si tare imi e ca o sa il zboare, cu toate ca e prins bine, cu șufă și chingi. Nu mai zic cum zangane, ca se loveste continuu de cladire, adică de sticlă.

 

Fetele sunt bine. Multumesc pentru gandurile bune. Anul viitor C va fi a VIII-a, mai aduna experienta pana atunci si poate se va descurca si mai bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna! 

 

Va mulțumesc încă o data! ❤️
 

Uragan și la noi. Plus zăpada. Ne-au anunțat sa nu schimbam cauciucurile, ca e un val de aer polar și va ninge și va fi rece. 
 

Silvia, știi vorba aia: niciodată sa nu spui niciodată. Nu știi pe unde prin lume vor ajunge fetele tale și vei vrea sa îți crești nepoții :). 
 

Roli mult succes! Sa fie o alegere buna. 
 

Eu n-am apucat sa ii spun sefei, e plecată. Vine mâine. Sper sa reușesc sa ii spun mâine. 
 

O zi frumoasa! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Silvia, știi vorba aia: niciodată sa nu spui niciodată. Nu știi pe unde prin lume vor ajunge fetele tale și vei vrea sa îți crești nepoții :). 

 

Mihaela, ai si tu dreptate! eu sper ca fetele mele sa nu plece nicaieri, adica doar la studii, daca vor, si apoi sa vina inapoi, sa fie langa noi si langa bunici, dar nu se stie ce le rezerva viitorul. Si daca e sa plece, sper sa plece macar impreuna.

pentru ele m-as duce si la capatul pamantului, dar nu cred ca m-as muta definitiv. 

La cat de repede trece timpul parca ma vad bocind pe aici cat de curand ca imi pleaca fetele. Sper sa ma suportati si atunci [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...