Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Un zâmbet, o floare, o rază de soare!


Recommended Posts

Bună ziua!

 

Laura, multumesc frumos pentru urari! si eu ma bucur ca e bine piciorul si sper sa fie bine de acum...de concursuri nu prea imi bat capul. ma bucur ca face sport dar nu imi doresc sa faca performanta si mai departe, e foarte greu. 

astazie e ziua soacrei mele   cu un an mai mare ca tata, deci si ea foarte tanara! 

 

sanatate lei Rares!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 414
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Silvi, sa-ti traiasca sarbatoritii si sa fie sanatosi  [artif]

si felicitari fetelor   

Si Marcia avea aceeasi problema cand era mica, majoritatea mamelor erau casnice, eu cu job 100%..mereu ma intreba de ce nu stau acasa  [alcool] a inteles cand a crescut...o luau ai mei de la scoala (asta vreun an), dupa venea singura.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi e ultima zi de munca, de maine 10 zile in vacanta      plecam la 3am, masina e iar full  nu stiu cum reusesc sa o umplu mereu  [ascuns] de fapt golesc aici si umplu acolo  [:-)))]

 

A fost super fain cu, caprele  [dan] de fapt 3 capre si 4 tapi  drumul greu, am urcat mult pe munte..doar traseul a fost de 4.5 ore..ele precum caprele, sareau fara probleme, se opreau sa manance frunze...e o specie pe cale de disparitie, de aici, capra grigia (gri)...frumoase si inteligente..si nu miroseau deloc a capra  dupa ce am terminat traseul, am mancat, apoi am luat telecabina pana la autobuz...la final cu vaporul, aproape 2 ore...a fost fain si pe vapor, am dat peste o formatie din Austria (muzica de-al lor) care a cantat tot drumul  am ajuns franti, la ora 9 dormeam  vrem sa mergem si la anul.

 

Mandrei ii place la condus  are o data pe saptamana....dupa ce venim noi din tara, pleaca ea la ai mei, sa dea examenul la coreeana  nu sta mult, va merge insa inainte de Craciun si revine dupa Revelion...sta 3 saptamani la ai mei, va si lucra de acolo.

 

Cam atat de pe frontul de vest.

 

Weekend fain si sa ne reauzim cu bine. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur, am vazut noii membri ai familiei    sa va traiasca...si succes copilului mai departe...si eu am facut asigurare pt pisica, pe aceeasi asigurare pot avea 2 pisici..altfel in caz de boala/urgenta te costa de te ia durerea de cap...nu am avut de la inceput, la prima operatie a lui Luis (avea 10 luni) am platit 2500 franci    nu regret, nu-l puteam lasa sa moara..dupa am facut asigurarea si mi-a prins bine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella, ce bine că pe aceeași asigurare poți avea 2 pisici, aici toate prețurile se înmulțesc cu doi...aș vrea eu ca la voi.

 

Am fost la veterinar cu ele și am dat o groază de bani, la alte cabinete era și mai scump. 

Noi, în parametri. Azi am fost iritabilă. Să fie hormonii, mai bine zis lipsa lor? Nu știu.

Acum băiatul face exerciții pentru examen și ascultăm muzică clasică, îmi mai încetinește pulsul.

 

Săptămâna viitoare mergem la spectacol cu Divertis, de- abia aștept.

 

Secvența de vreme frumoasă continuă.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella, drum bun si sedere cat mai placuta in tara! Sa va bucurati de toamna asta frumoasa la casuta voastra!

 

 

"Captura" mea de ieri, probabil ultimele asa mari si coapte. Mai sunt gogonele verzi pe rugi, dar cel mai probabil vor ajunge la murat, nu cred ca mai au puterea sa se coaca.

 

 

 

 

 

post-8889-0-43843100-1695978812_thumb.jpg

post-8889-0-43843100-1695978812_thumb.jpg

post-8889-0-43843100-1695978812_thumb.jpg

post-8889-0-43843100-1695978812_thumb.jpg

post-8889-0-43843100-1695978812_thumb.jpg

post-8889-0-43843100-1695978812_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ella, interesanta drumetia cu caprele. Trebuia la final sa va dea o capra acasa, drept recompensa ca ati rezistat tot traseul  [:-)))]

 

Fleur, succes lui Eric pt secundara!  [flo2]

 

Si mie imi placeau Divertis...uneori ma mai uit si in zilele noastre, pe youtube, la inregistrari de atunci. Aveau un umor deosebit. Exact anii aia erau 96-2000 - 2000, eram pe la final de liceu-inceput de facultate. Apoi au cam palit, au venit altele gen Vacanta Mare care nu erau tocmai pe gustul meu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...