Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Un zâmbet, o floare, o rază de soare!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 414
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bună dimineața!

 

gata, am terminat cu prima tură de sărbătoriți. Multumesc pentru urari. Urmează duminică mama și socrul meu și săptămâna viitoare nașa noastră. Iar la sfârșitul lunii domnul soț.

 

Laura, „captura” ta e cu multa munca spor la strans recolta!

 

Fleur, distractie frumoasa la spectacol!

 

Ella, vacanta frumoasa! [flo2]

 

Noutati nu am. Mie mi-a trecut răceala, dar a luat C. Ieri era cam pleoștită, dar astazi e mai bine. 

in continuare caut sticla pentru bucatarie. nu gasesc nicaieri si cred ca trebuie sa ma reorientez la alta solutie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini din drum spre casa  ajungem azi.

 

A fost ft fain, dar scurt  si in afara de joi, am alergat zilnic...trezit la 8 si culcat la miezul noptii  [ph34r] ce bine ca ajung acasa si dorm 

 

Ne-am vazut si cu Roli, in Brasov si la noi  baietii super incantati de casa, mancare, oameni si locurile vazute..am fost la Plaiul Foii, Biertan, Sighisoara, Viscri, Rupea plus Bran, Rasnov, Tampa si Brasov...si Sibiu cand au zburat spre casa, de acolo i-am si luat.

 

Iar avem masina plina: 20 kg cartofi rosii, 10 kg de ceapa rosie de apa, vin, bere, salam, branza, zacusca, cioco Rom, pufuleti   plus 20 kg de mere din gradina (verzi si rosii)..m-am suit in cei 4 meri sa culeg, ca in copilarie  mere mai erau inca de 4 ori pe-atat  [ph34r] am luat si gutui, era plin gutuiul, dar nu sunt galbene..macar pt miros.

 

La casa nu am facut multe, din lipsa de timp  [ph34r] mai avem de pus jaluzelele in casa de vara, o jaluzea in bucatarie..si de schimbat perdeaua la noi in dormitor...am totul cumparat, le facem in decembrie   si traiasca masina de vase, alta viata cu ea 

 

M-am simtit ca acasa de data asta  [il] in mai mi s-a parut totul strain, acum insa e altfel..daca as putea, m-as muta si maine 

 

Mandra a fost ocupata, a tb sa prinda un soricel adus de Sheela  [alcool] i-a pus si branza  [:-)))] l-a prins si l-a lasat in gradina..si nu a mai lasat-o pe pisi afara, sa nu-l omoare  [batcap] ea insa a iesit, e descurcareata  [:-)))]

 

Weekend fain sa aveti.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună ziua!

 

Vineri spre dimineață au fost iar niște bubuituri la vecini, socrii mei chiar s-au speriat de data asta, că au fost mai puternice. Vama de la Isaccea a fost închisă pentru moment. astea sunt noutatile cu razboiul...

 

In rest suntem bine. Mama a implinit 60 de ani si ne-am adunat la ea cu mic cu mare. Socrul meu a fost si el aniversat. E bine cand sunt sarbatori in familie ca ne strangem la povesti.

 

LauraNico, multumesc! [flo2] Crina e bine, nu mai e racita si mai important e bine cu piciorul. Va avea si ceva concursuri cu toate ca ziceam ca nu o mai las anul asta, ca e a 8-a, dar ce sa fac...nu ma lasa inima cand o vad ce dormica e...

 

Ella, sa va fie de bine vacanta! ma bucur ca baietilor le-a placut țara noastră...nici nu avea cum sa nu le placa! tu esti un adevarat ambasador, i-ai dus in locuri minunate!   [flo2]

de soricel nu stiu ce sa zic, eu as fi lasat pisica sa il manance [fri]

 

i-am luat domnului sot un parfum pentru ziua lui si mica picteaza de zor o hartie speciala ca sa il impachetam. in plus i-a facut si un telefon mobil din hartie gumata, o sa fie tac-su incantat [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, s-a dus și weekendul lung de Thanksgiving (Action de grâce).

Sâmbătă fiu-miu a fost la sleepover la grand frère și înainte la un centru de activități tip parcurs Ninja, cu familia lui. Eu am dormit prost, nu- s obișnuită să nu fie acasă.

Duminică am fost invitați la nași, la curcan. Ne-am simțit foarte bine, cu prietenii lor cubanezi și un peruan, am jucat bingo și popa-prostul cu pedepse, am râs de numai.

Azi treburi prin casă, am scos în sfârșit AC- urile din geamuri. S- a făcut frig și a plouat tot weekendul.

 

Silvi, ce groaznic pentru socrii tăi să audă războiul atât de aproape!

De când FB nu mai difuzează știri în Canada, urmăresc mai greu ce se întâmplă. Nimic bun, din păcate.

Ce să mai zic și de Israel, unde am foști vecini și colegi de- ai mamei. Nu mai ținem legătura, dar mă gândesc la ei.

 

Ella, faină scurta vacanță. Ce bine de voi în Europa că puteți să transportați alimente. Noi peste ocean, nu, în schimb putem cumpăra de aici multe conserve și alte chestii neperisabile importate din țară. Inclusiv vinuri.

 

O săptămână ușoară tuturor.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur, pai, eu zic sa-ti cauti un partener de dormit [:-)))]macar pentru cand nu e baiatul acasa!

 

am urmarit si eu stirile din Israel, dar stiti cum e, e mai aproape maieul decat camasa...Ucraina e la ușa mea. 

 

aseara am dat drumul la centrala, dincolo asteptam dupa sistemul centralizat, deci prima chestie misto

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Tot nu aș dormi

ai dreptate! [:-)))]

 

pentru ca s-a făcut frigut, mai ales noaptea, am băgat florile in casă. dincolo aveam balconul închis si stăteau bine acolo toată iarna. Aici ambele balcoane sunt deschise, deci a trebuit sa le aduc in casă. Nu sunt multe, 3 aloe de un fel, o aloe pitică, un trandafir japonez, doi cactuși și o plantă care nu știu cum se numește. 

 

in rest nu am noutăți. fetele la școliță, eu cu munca și cam atât. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

bună dimineața! 

 

tot eu...astăzi plouă și bate vântul dar în week-end a fost foarte frumos. Am făcut ieri o plimbare mai lungă prin pădure că tare mai e frumos toamna la mine la sat. Mica a strâns frunze, Crina a făcut poze...și ne-am oxigenat pentru încă o săptămână. 

 

Fleur, ce a făcut Eric la examen? 

 

cu mutarea si multe altele care s-au întâmplat nu am mai reușit să plecăm în vacanță așa că vom merge acum în vacanța copiilor, la sfârșitul lunii. Printre treburi sper să am timp săptămâna asta să caut cazare. în rest nimic nou!

 

saptamana ușoară să aveți!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...