Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Un zâmbet, o floare, o rază de soare!


Recommended Posts

Servus pinguini

 

La noi a venit iarna  [batcap] frig rau astazi...dupa ce saptamana trecuta era inca vara...la munte a nins...dar na, e mijloc de octombrie, ceea ce e normal.

 

Silvi, ce haioasa mica  ce-a zis sotul de cadou ?  in drum dinspre Arad spre Sacele am auzit despre dronele rusesti care au intrat in spatiul aerian al Romaniei  [zirea] si de cea cazuta in tara.

 

Fleur  sa stii ca o data cu inaintarea in varsta se doarme ft bine unul langa altul  [:-)))] ne deranjeaza doar pisica, ea ocupa jumate din locul meu, asa ca-l inghesui pe Marco.

 

Cumplit ce se intampla in Israel/Gaza       am aici o prietena, 2 nepoti au fost rapiti si apoi gasiti morti...ea are parintii evrei din Romania, au plecat in anii 60 acolo...e nascuta acolo, dar a vorbit pana la 5 ani romana cu bunica..dupa 42 de ani, cand ne-am cunoscut aici, a inceput sa vorbeasca iar..sora ei e acolo...cumnatul sorei cu cei 2 copii sunt cei rapiti..pe el inca nu l-au gasit...tristete si durere mare      si eu sunt fara cuvinte...ne uitam la Fauda pe Netflix, e interesant.

 

Mandra a plecat vineri la ai mei, sambata a avut examenul la coreeana, B1 ca nivel  [ping1] nu a invatat pt examen, sa vedem ce iese...oricum e hobby pt ea, important e sa se descurce cand e nevoie...vine in seara asta, intarzie insa.

 

Ieri am avut musafiri la raclette, prietenii romani...le-am dat si lor cartofi, ceapa, usturoi, rosii    am facut strudel cu merele de la Sacele, ft bun a iesit...si sos de vanilie la el...s-au lins pe degete 

 

La job totul ok, am aparut pe noua organigrama  au trimis azi comunicare, dar pe mine nu m-a anuntat nimeni  [ph34r]  deci cade planul B deocamdata 

 

Cam atat de pe frontul de vest.

 

O saptamana faina sa aveti. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 414
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Servus pinguini La noi a venit iarna [batcap] frig rau astazi...dupa ce saptamana trecuta era inca vara...la munte a nins...dar na, e mijloc de octombrie, ceea ce e normal. Silvi, ce haioasa mica ce-a zis sotul de cadou ? in drum dinspre Arad spre Sacele am auzit despre dronele rusesti care au intrat in spatiul aerian al Romaniei [zirea] si de cea cazuta in tara. Fleur sa stii ca o data cu inaintarea in varsta se doarme ft bine unul langa altul [:-)))] ne deranjeaza doar pisica, ea ocupa jumate din locul meu, asa ca-l inghesui pe Marco. Cumplit ce se intampla in Israel/Gaza am aici o prietena, 2 nepoti au fost rapiti si apoi gasiti morti...ea are parintii evrei din Romania, au plecat in anii 60 acolo...e nascuta acolo, dar a vorbit pana la 5 ani romana cu bunica..dupa 42 de ani, cand ne-am cunoscut aici, a inceput sa vorbeasca iar..sora ei e acolo...cumnatul sorei cu cei 2 copii sunt cei rapiti..pe el inca nu l-au gasit...tristete si durere mare si eu sunt fara cuvinte...ne uitam la Fauda pe Netflix, e interesant. Mandra a plecat vineri la ai mei, sambata a avut examenul la coreeana, B1 ca nivel [ping1] nu a invatat pt examen, sa vedem ce iese...oricum e hobby pt ea, important e sa se descurce cand e nevoie...vine in seara asta, intarzie insa. Ieri am avut musafiri la raclette, prietenii romani...le-am dat si lor cartofi, ceapa, usturoi, rosii am facut strudel cu merele de la Sacele, ft bun a iesit...si sos de vanilie la el...s-au lins pe degete La job totul ok, am aparut pe noua organigrama au trimis azi comunicare, dar pe mine nu m-a anuntat nimeni [ph34r] deci cade planul B deocamdata Cam atat de pe frontul de vest. O saptamana faina sa aveti.

 

Felicitari pt. prezenta in noua organigrama!  [fiesta]

Si aici a nins la munte si e frig rau. Baietii au plecat de dimi pe 0 grade ...nu pot sa zic ca-mi place. Macar e soare...cu niste dinti ascutiti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună ziua!

 

Vai ce ma oftic cand va aud cu zapada...la mine probabil ca nu va ninge deloc. O sa mergem la munte ca sa vedem zapada, ca in fiecare an. Dar ce sa faci, unii avem noroc sa stam la munte, altii la mare, altii pe langa baltă [:-)))]

 

Ella, nu a fost inca ziua sotului, e la sfarsitul lunii, dar noi ne-am pregatit

Sa fie cu noroc examenul Marciei si sa ii fie de folos!

Felicitari pentru ca esti inca in organigrama! pastreaza planul B in sertar. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...