Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Un zâmbet, o floare, o rază de soare!


Recommended Posts

Laura, ai tai sunt mai mari, fii-mea doar ce a facut 15 ani. Am decis sa o las, ea e destul de responsabila, merg in grup mare ( vor fi 15 copii), parintii unei prietene vor fi in camping. In plus munceste si isi plateste singura vacanta.

 

Sper sa nu fie afectati copacii infloriti. Si la noi e frig noaptea dar ziua e soare…asta dupa ce in martie a fost mai mult nor si ploaie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 414
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Marion, asa e, fata ta e mai mica, dar fiind in grup mare si cu ceva parinti in zona, eu cred ca ai ales bine sa o lasi. E ca si cand ar fi in tabara , cu mai putini supraveghetori. Iar faptul ca munceste si isi plateste singura vacanta e dovada clara de maturitate si responsabilitate. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

Si la noi e frig, bate un vant de te ia pe sus  dar e soare ...avem 1°, dar vantul fiind ft rece, se simt cu minus  [help]  

 

Mandra e la Paris, a plecat luni seara cu autocarul, 10 ore pe drum  [fal] ieri au fost in oras, mai este cu 2 prietene...in seara asta merg la concert, la hip-hop coreean    maine dimineata pleaca tot cu autocarul, via Germania, nu direct...13 ore  [batcap] ei ii place cu autocarul, ar merge si in Romania asa    

 

Si noi avem liber de vineri pana luni    pe 16 plec in tara, vin pe 20    am decis spontan, ai mei se bucura sa ma revada   

 

La job e totul ca inainte, sa vedem ce vor decide. Joburi pt mine sunt ft multe, primesc mereu oferte pe Linkedin  [ph34r] avem si plan social, primim 7 luni salariul   somajul e 2 ani, 80% din salariu...Marco e de acord cu planul B  [:-)))] sper sa-si gaseasca mandra job, sa fie pe picioarele ei, dupa decid ce voi face    

 

Marco a trebuit sa-si comande masina noua, a vrut Duster sau Jogger...la final a luat o Toyota Corolla hibrid, ieri am facut proba cu ea...mi-a placut mult, e mai inalta decat Kamiq-ul meu...cand iese la pensie, o va pastra...si eu pastrez Kamiq-ul, mi-e drag de ea si nu am avut probleme in astia 3 ani.

 

Mandra a plecat prima oara la 16 ani, la Amsterdam si Paris...cu prietena ei, care implinise 18 ani...s-au descurcat ft bine.

 

Sambata mergem cu socrii si cumnata la restaurant  in rest nu avem program...daca nu e frig, mergem la lac la plimbare..daca e frig, ne relaxam in gradina 

 

Cam atat de pe frontul de vest.

 

O zi faina sa aveti. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvi, merci de intrebare, a fost ok la simulare, Ana a luat 9,05 la romana si 9.30 la mate.

Mai trebuie cizelat pe ici pe colo pana la examenul final din iunie. La mate a gresit o grila care nu era f complicata, dar n-a avut ea inspiratie si inca ceva la un subpunct, iar la romana mai trebuie sa discute cu meditatoarea, sa-si dea cu parerea pe la compuneri, argumentari etc sa vada, pe unde a pierdut puncte, ca sa stie pt viitor.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua!

 

La multi ani cu sanatate celor care poarta nume de Floare! 

La multi ani cu sanatate Fleur!

 

Azi e vineri, ceea ce ma bucura foarte mult. Nu stiu de ce ma incearca o stare de oboseala, pe care sper sa o remediez in acest week-end.

Am si o veste buna...i-au facut nepotului o punctie si a iesit negativa, ceea ce sora mea a zis ca este de bine. Urmeaza acum urmatoarea etapa a tratamentului.

 

Laura, Roli ma gandesc la voi. Cum sunteti sub nameti? 

 

Velvet, si la tine m-a dus gandul cand am aflat de stirea cu profesoara de limba japoneza. Doamne in ce lume am ajuns sa traim. 

 

Monica, s-a descurcat foarte bine Ana. Multa bafta in continuare!

 

Ella, ma bucur ca s-a rezolvat cu jobul. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună Ziua!

 

Ella, drumuri bune si in siguranta domnului soț cu masinuta noua! Sper ca Marcia s-a distrat! [flo2]

 

Monica, e foarte bine, sunt note bune si mai aveti si timp sa mai mariti! Bravo!

 

Laura Nico, multumesc pentru urari!

 

eu am doi sarbatoriti duminica, dl. soț și Crina! o sa sarbatorim la tara, la socri cu parintii mei si fratele si nepotii. daca e cald afara pe terasa, daca e frig in casa, ne organizam pe loc. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

 

Lauranico  [flo2]  cine nu e in sistem, mai ales in orase mari si scoli "de renume" habar n-are care e realitatea, de fapt. Stiu doar sa critice, ca profesorii nu fac nimic. Stiu ca-s uscaturi, din ce in ce mai multe, pentru ca oamenii pregatiti si dedicati au parasit sistemul asta umilitor din toate punctele de vedere. si vor mai pleca. Vor ramane cei nepregatiti si cei care fac afaceri din meseria asta. Pentru mine de la inceput a fost vocatie, nu doar o meserie ca oricare alta, doar ca de cand sunt aici, s-a cam stins flacara...si s-a dus implinirea, ca nu prea mai ai cu cine. Orice as face eu. Ar fi multe de spus, as putea scrie o carte acum pe loc. Ma bucur mult pentru nepotul tau. Doamne ajuta sa fie bine!  [cupisi]

 

La Multi Ani Florilor!  [floare3]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, multumesc de gand, la noi e bine. Deja mare parte din zapada s-a topit. O bucata din judet care e spre Iasi a fost mai afectat. Iasul si Botosaniul au fost cele mai inzapezite. 

Ma bucur mult pentru nepotul tau, de vestile bune. Sanatate multa si rabdare incontinuare! 

 

La multi ani sarbatoritilor de duminica! Paste Fericit celor ce sarbatoresc in acest weekend! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Noi suntem în minivacanța de Paști, la munte pentru două zile. Am plecat mai mult de nevoie, acasă am avut pană de electricitate timp de 3 zile, abia azi a revenit. După două nopți în frig, cu tot cu plapumă groasă, am plecat să ne odihnim, încălzim și dușăm la hotel. Nu am avut nici internet nici semnal la telefon!

Pana se datorează unei furtuni de verglas, ploaie înghețată, miercuri. Multe crengi sau chiar copaci întregi au căzut pe linii de înaltă tensiune.

Noi nu am mai avut curent de miercuri.

 

Încercăm să ne relaxăm și mai vizităm una-alta în zonă...

 

Taică-miu, în Iași, e necăjit, ninsoarea i-a distrus tot rodul pomilor din grădină și i-a pus solarul la pământ. 

 

Natura e cu susu-n jos, nu din vina ei. Nici măcar nu mai putem spune "capriciile naturii". Culegem ce am semănat.

 

Pâna una-alta, mâine ne întoarcem acasă și primul lucru va trebui să arunc conținutul frigiderului și congelatorului. Că tot voiam să-l curăț și să fac ordine în el...

 

Sărbători pascale luminoase celor ce sărbătoresc duminică și LMA de Florii sărbătoriților!

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sărbători Fericite și La mulți ani tuturor cu nume de flori azi!  [flo2]

 

Noi am avut o zi faina ieri, cu Silvia și prietenul ei. Azi trebuia sa vina prietena noastră la noi dar nu se simte Ok și vom merge noi la ea. Ar trebui sa meargă in Ro miercuri dar e tare stresată. O ajuta cineva in Stockholm sa o transporte dar e îngrijorată de cum va rezista pe avion. Îmi pare așa de rău ca nu am cum sa o ajut…eu sper sa se întoarcă, ea așa zice ca sta doar 3 săptămâni in Ro. 
 

Altfel totul e Ok la noi. Ceea ce va doresc și vouă. 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...