Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Un zâmbet, o floare, o rază de soare!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 414
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Servus pinguini

 

La multi ani cu intarziere sarbatoritilor mici si mari  [artif]

 

Azi e ziua mamei, i-am trimis ieri din partea noastra un buchet mare cu zambile   de pupat, o pup duminica, atunci ajung in tara  stau pana joi  decizie luata spontan  am si de rezovat ceva si cu ocazia asta ma vad si cu pinguinii  [ping1] de-abia astept...luni e liber in Zurich, mai am ore suplimentare, mesajele de la job le citesc oricum, asa ca nu tb sa-mi iau din zilele de vacanta.

 

Mandra are 2 oferte de job, la 2 agentii de turism...una este pt Asia, la a2a are posibilitate sa plece in Mexic sau Africa de Sud, plus ca au si birou in Tokio...merge cate o zi la fiecare, sa vada cum este...e in dilema, nu stie ce sa faca daca ii plac ambele  eu as alege-o pe a 2a, la prima insa ar putea exersa coreeana...oricum vrea sa munceasca putin mai mult de 1 an, dupa vrea sa plece iar in Seoul pt 1 an, sa termine cu invatatul limbii  [il] ii e dor de Coreea, de prietenii de acolo. 

 

Un Paste fericit va urez.

 

Sa ne reauzim cu bine. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hristos a înviat!

Sărbători frumoase și odihnă, în pace și tihnă cu cei dragi!

 

Eu am făcut o ciorbă de miel, pască fără aluat, am vopsit ouă cu băiatul. Mâine toc salata boeuf și pun friptura de miel la cuptor. Cozonac și drob am cumpărat. Mergem la prietenii noștri.

 

Avem o vreme superbă de vară, la o săptămână de la weekendul de după ploaia înghețată care a cufundat Montréalul în întuneric de Paștele catolic. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hristos a inviat!

 

Am petrecut Pastele acasa, noi 4 si mama. Am fost la Inviere la noi in sat, iar ieri ne-am invartit prin casa, am jucatu jocuri si am definitivat rezervarile pentru vacanta de vara. Vremea nu ne-a lasat sa iesim.

Azi, Marc a plecat la Bistrita, la olimpiada nationala la germana. Sta o saptamana, cica au mai multe zile de probe.

Frate-sau, acasa, in lupte grele cu rom si mate, cu noi si cu el insusi  [zirea] .

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hristos a înviat!

 

a trecut si Pastele, teoretic mai e si astazi dar eu sunt deja la munca. dl sot a plecat la 4 dimineata la Oradea...deci, a trecut!

 

Ella, sa iti traiasca mama. ma bucur ca ai reusit sa ajungi la ei. saluta pinguinii ca pe aici oricum nu prea isi mai baga nasurile!

 

LauraNico, ma bucur pentru nepot! [flo2]

 

nu am noutati. vreau sa imi iau cateva zile de concediu sa fac curat la apartament dar cum joi si vienri se anunta frig si ploi cred ca las pe saptamana viitoare. 

fetele sunt acasa si azi si sunt pentru prima data singure, doamna T e la fiica ei si mama munceste.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hristos a inviat! 

Sper ca ati avut un Paste frumos si fericit, alaturi de oameni dragi. 

 

Noi am fost plecati toata saptamana trecuta , am ajuns acasa sambata seara tarziu. am apucat sa folorez 6 oua rosii cu vopsea cumparata dintr-un magazin din Sovata, in drum spre casa. a fost singura pregatier pt Paste. Duminica am fost la masa la soacra, care ne-a dat si un pic de mancare la pachet. Ieri am facut o ciorba si o friptura, in rest, pauza! Am dormit , ne-am uitat la filme si cam atat. 

 

In ultima zi de stat in Praga am decis sa ne oprim in Budapesta in drum spre casa. Vineri , cand voiam sa vedem frumusetile Budapestei, a plouat si a batut un vant rece cala balamuc si acolo, asa ca dupa masa am mers la un acvariu, sa facem ceva in interior. La coada la bilete am vazut-o pe moon16 cu trupa ei de pitici veseli. Atat de mica e lumea! Nu am indraznit sa ma duc peste ea sa ii spun ca o stiu, dar i-am admirat baietii veseli si pe zglobia Chloe,  care ii ajunge pe baieti din urma la inaltime. 

 

De azi, inapoi la munca. 

 

Sa aveti o saptamana usoara! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...