Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce gatim astazi? Cap.106


Recommended Posts

Si eu folosesc amestec de legume si sare din comert, plus ce am mai pus eu la borcan.

Am avut weekend cu gatit: sambata - penne cu sos de rosii, supa de cartofi cu afumatura, am gasit si am mai fiert o tura de porumb; am continuat apoi cu mazare scazuta, salata de cartofi cu ou/porumb/masile si maioneza, am facut apoi paneuri sa am de adus si la serviciu pt toata lumea: zucchini, vinete, conopida (din asta am pastrat si pt uns pe paine cu usturoi si maioneza), am facut snitele de pui si porc. Seara am reusit sa fac prajitura (cu aluat de tarta) cu fructe si bezea. 

Duminica promisesem ca fac gogosile si pizza + minipizza.

 

 

post-12863-0-60183200-1698046967_thumb.jpg

post-12863-0-60183200-1698046967_thumb.jpg

post-12863-0-60183200-1698046967_thumb.jpg

post-12863-0-60183200-1698046967_thumb.jpg

post-12863-0-60183200-1698046967_thumb.jpg

post-12863-0-60183200-1698046967_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Nu stiu ce e aia  [alcool]  [:

 

Nici eu. Nu am folosit niciodata .

 

Velvet, branza de vaci proaspata nu gasesti?  E buna cu paste. Aici nu se gaseste si mai cumpar de la polonezi niste branza care seamana cu cea de la noi, e buna la placinta, macaroane cu branza.

Cottage cheese e branza cu smantana? 

 

Eu am observat ca cei tineri mai ales nu mai prefera carnea. Stiati ca sunt universitati care au meniu exclusiv vegetarian, asa ca trebuie sa ne adaptam:)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu. Nu am folosit niciodata .

 

Velvet, branza de vaci proaspata nu gasesti?  E buna cu paste. Aici nu se gaseste si mai cumpar de la polonezi niste branza care seamana cu cea de la noi, e buna la placinta, macaroane cu branza.

Cottage cheese e branza cu smantana? 

 

Eu am observat ca cei tineri mai ales nu mai prefera carnea. Stiati ca sunt universitati care au meniu exclusiv vegetarian, asa ca trebuie sa ne adaptam:)

 

La voi acolo e veganismul in floare :). Noi aici rezistam.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mama mia cum arata painea asta, mor dupa crusta asta crocanta!

si gogosile arata foarte bine, eu mereu le fac prea brune, ca daca le las mai putin sunt crude la interior, undeva fac ceva gresit

 

astazi m-am trezit cu o stare de rău, de greață...nu am chef de mâncare, dar tot o să fac. in week-end am fost plecati asa ca fetele nu am mancare. le-am comandat cate o ciorba si deseara le fac eu ciorba de pasăre cu taiței sau galuște la alegerea micăi, șnițele de porc, niște brocoli la abur și un lapte cu griș. cred ca fac si niste cartofi prajiti, ca nu am mancat de mult, daca ma simt mai bine. imi place sa ii mananc cu branza de oaie rasă.  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...