Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce gatim astazi? Cap.106


Recommended Posts

am facut ieri, chec, reteta Jamilei. vroiam o retata de chec romanesc, fara unt. 

e bun a reteta Jamilei dar data viitoare tre sa pun mai putin faina

 

si am facut salata de beof, ma rog cu pui nu cu vita.

 

daca fac si chiftele cu carne inchid meniul de craciun.

 

am facut chiftele, cu legume si legate cu ou si cu legume si legate cu faina de naut. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Si eu am gatit sambata: supa de fasole uscata cu afumatura, conopida la cuptor, piept de pui cu sos alb si cascaval, felii de cotlet in sos, mancare de ciuperci, mexicana cu orez, cartofi dulci si fiecare si le combina cum vrea.

Duminica la pranz am luat un pui rotisat si am facut cartofi pai si mujdei.

Dulcele a fost un teanc de clatite cu crema de branza / Nutella / gem de caise.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am gatit mult in week end:

- supa cu galuste

- gratar cu salata

- tarta cu somon si spanac

- friptura de porc cu piuré si salata

- placinta cu carne de pui si ciuperci

- tajina cu o gramada de legume si carne de ... ^porc

- prajitura cu ciocolata

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut zilele trecute ciorba de cartofi, ardei umpluti cu orez, coaste la cuptor, salata de sfecla rosie si chec cu ciocolata, n-am terminat stocul inca.

Azi vrea copilul pizza, o sa fie cu sunca, masline si salam uscat.

Maine vreau sa fac ciorba de perisoare, mazare si poate o crema de zahar ars, ca n-am mai mancat de nu stiu cand.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Valentina, imi place meniul tau. 

Eu am facut un Dahl astazi, dar am fiert cam mult lintea :(.

 

O mancare de mazare am si eu chef sa fac. MAi vreau si o pizza de pe vremuri cu felii de paine, ca am o gramada de paine :))).

 

Imi lipseste f mult fichierul meu cu toate meniurile pe care l-am pierdut acum 3 luni cand mi-a murit calculatorul. Am inceput sa il refac, dar inca nu e complet. Merci Michelle pentru idee, chiar e de ajutor.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Valentina, imi place meniul tau. Eu am facut un Dahl astazi, dar am fiert cam mult lintea :(. O mancare de mazare am si eu chef sa fac. MAi vreau si o pizza de pe vremuri cu felii de paine, ca am o gramada de paine :))). Imi lipseste f mult fichierul meu cu toate meniurile pe care l-am pierdut acum 3 luni cand mi-a murit calculatorul. Am inceput sa il refac, dar inca nu e complet. Merci Michelle pentru idee, chiar e de ajutor.
te referi la lista mea cu meniuri ? Iti trimit una updated, daca vrei sa te inspiri   Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ieri tocăniță de vită și supă de vită cu găluște

 

azi somon la bbq cu garnitură de orez și broccoli. Fac un sos care îl adaug în farfurie , miere muștar lămâie 

 

Vineri: am pus la marinat în lapte bătut niște chicken breast strips. Încerc o parte din ele la noul fryer- care îl dau lui William,  să vad cum merge . Azi am prăjit pâine în el și am mâncat o felie cu lapte bătut și una cu somon afumat (de soț ). 

 

Sambata eu și soțul o sa  bucatarisim toată ziua să îi facem prințului de mâncare,  să aibă provizii pt 1-2 săptămâni. Vrea bbquri, pizza, quiches…

Nu-mi vine să cred ca pleacă iar pt 2luni.  Asa m-am obișnuit cu el! O să-mi lipsească enorm, e sweet, funny, si am fost aproape pe fiecare zi la gym, am gătit împreună, am jucat remi, văzut meciuri, filme. Dar adevărul e ca îmi și ocupă mult din timp, ca abia pot să mă ocup de afacerile mele. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mcoca,

 

asta mi a placut 

 

https://divainbucatarie.ro/2023/02/19/200-retete-ieftine/

 

eu am doua dileme : mancare rapida, consistenta, sanatoasa cand vin sportivii de la antrenament si meniuri vegetariene.  [bib]

 

azi as vrea chiftele cu sos, salata varza acra si scordolea (pasta de nuci) .

 

dar mai imtai trebuiie sa incep cu aprovizionarea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...