Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce gatim astazi? Cap.106


Recommended Posts

La multi ani baiatului, Fleur!

Vreau sa ma laud si eu ca am facut cremsnit, nu mai facusem de ani buni. Eu fac si foile , si crema, nu cumpar nimic gata facut.

La ai mei, in post se fac sarmale asa ca mi s-a facut pofta . Ieri am pus doua verze in congelator si sper sa am timp si chef sa le fac, probabil jumatate fara carne si jumatate cu :)

 

judoka, mi-au placut personajele din reteta pusa de tine, si felul cum reactioneaza, dar de fish pie am auzit inca de cand am venit aici, e ff populara ,dar nu am facut niciodata, nu cred ca pot manca combinatia .

 

Si vreau sa fac o Pavlova, intr-o zi cu soare :) e plin de fructe acum

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

judoka, mi-au placut personajele din reteta pusa de tine, si felul cum reactioneaza, dar de fish pie am auzit inca de cand am venit aici, e ff populara ,dar nu am facut niciodata, nu cred ca pot manca combinatia .

 

E cam acelasi principiu cu pate chinois.

Faceam intr un timp. 

 

https://www.marmiton.org/recettes/recette_pate-chinois-quebec_12680.aspx

Si  pe  post de garnitura la peste, am facut odata piure cu smantana in loc de lapte si mujdei de usturoi incorporat. F bun a fost.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

prima oara cand aud de tort tuxedo.

 

Inseamna ca nu frecventai Costco, e vedeta acolo. E tort normal de ciocolata, cu blat de cacao, care are suplimentar si un strat de crema de ciocolata alba, alternativ cu crema de ciocolata normala.

De data asta mi-a placut mai mult tortul shortcake cu capsuni, mai fin si mai lejer.

 

Multumesc tuturor pentru urari, azi implineste 11 ani.

Deseara vine dintr-o excursie si il astept la cina cu biftec la gratar, cartofi pai si sparanghel si prajitura cu cirese.

 

Zilele urmatoare iar gratar si dumplings cu legume.

 

A venit vacanta si la noi, ce ma bucur ca nu mai am de pregatit lunch-ul pentru scoala, uraaa! Trec si eu ca judoka pe salate, gratare, branza cu rosii si fructe.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Inseamna ca nu frecventai Costco, e vedeta acolo. 

Of topic

Ei, nu. buget mic, familie mare.

Dar chiar nu tin minte  [bib] , ce tin minte e  un cheese cake urias. Si uneori mie dor de prajituri specifice, gen bar nanaimo sau tarta cu pecane. Tot mi am propis ca o sa le prepar, dar pana acum nu am reusit.

 

on topic

Rulouri din aluat de pizza, ca mergem la club pt o mica gustare. Si salata de rosii cu avocado,

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La subiect...e caldura mare, am mincat 90% din timp, salata de rosii cu brinza de oaie, duminica am avut musafiri la masa, am facut tochitura, cu mamaliguta(ba chiar am facut doua mamaligi... [il]) si brinza de oaie cu smintina.

 

Ieri mi-am luat o pizza, iar astazio vreau sa fac un curry de pui , poate pentru doua zile.

 

Mi-am facut proizii de rosii,,,asa ca probabil in urmatoarea perioada, tot salata de rosii cu castraveti si brinza.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La subiect (dupa ce am gatit pt 3 petreceri si am amenitat ca eu nu mai fac nimic) fiind copii acasa in vacanta trebuie sa gatesc ceva la pranz  in fiecare zi.  Ieri am avut dorada la gratar cu orez cu legume mexicane. Azi facem tortillia de pui .  Dimineata si seara se descurca fiecare cu ce gaseste prin frigider (lapte cu cereale, sandvish cald, iaurt, telemea cu rosii, oua, salate) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...