Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce gatim astazi? Cap.106


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Michelle sunt f curioasa daca o sa te ajute cele 2 zile vege sa slabesti. Sa ne povestesti. Eu azi salata de ton cu linte neagra. Maine seara cred ca le fac un croque monsieur. Nu stiu miercuri si mai departe.

Nu tin neaparat sa slăbesc ( sunt relativ ok), deși sigur voi slabii, dar vreau sa maninc mai sănătos sa reduc grăsimile si zaharul.
Am un app ( e gratis) tin jurnal si care imi calculează totul, calorii, grăsimi, proteine … e f ușor de folosit, scanez barcodul di imi  recunoaște produsul 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sincer ma minunez cand citesc cat de mult  gătiti voi, si cate dulciuri faceti.

 

Noi suntem cu program: 

-ciorba, chiftelute, șnițele si desert ( ușor) fac cam o data la 2 sapt 

-In Weekend o zi avem Seafood, in cealata steak.

-o alta zi fac somon la gratar 

-in rest, cate o mancare românească, bbq de pui, mexican ori asian, pasta … dar retete diferite săptămânal.

iar seara daca vreau dulce, maninc o bomboana, un cluster de alune cu ciocolata neagră la care mai adaug o lingura de alune… ori 2 linguri de înghețată la care adaug nuci. 
Cei drept ca la mine 4-5 luni pe an e fff cald si nu pot  sa gătesc ore in șir . 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu scriu ce fac, nu ce mananc eu  [:-)))]

 

Eu dulce doar duminica, in rest mananc la orar 10-13-16-19 , la 10 fructe, la 13 incerc cat mai Monti - fara carbohidrati, la 16 cafea cu lapte sau kefir cu diverse (chia, ovaz, in, etc) si la 19 tot asa, fara cartofi/paine. Cand pot si vreau, tin cate o zi de lichide.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am scris un ditamai mesajul mai sus, din care s- a postat o bucată de frază. Bravo DC, ce să zic!

 

În esență, felicitări cui poate ține zile de dietă numai cu apă, imposibil aici, din motive de diabet, dar chiar de n-aș fi diabetică n-aș putea. Decât dacă mi-aș permite să fiu letargică o zi.

Singura soluție e cumpătarea.

 

Am făcut o supă de roșii, mâine ficăței cu ceapă și salată de roșii. Am citit undeva că ficatul și roșiile sunt o combinație bună dpdv dietetic.

 

Deserturi nu prea fac, ca să nu mănânc, dar mai cumpăr din când în când plăcinte/ prăjituri cu vișine de la moldoveni sau polonezi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...