Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce gatim astazi? Cap.106


Recommended Posts

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Aoleu, Sziv, câte bunătăți! Cartofi cu omletă și cașcaval e și printre felurile mele preferate, dar trebuie să mă abțin.

 

Eu am făcut aripi de pui la cuptor cu sos butter chicken (cumpărat), orez simplu și sparanghel la abur. Am copt croissante, pe care le cumpăr congelate.

Și o tocană din pulpe de pui cu multe legume ( vide-frigo, am folosit toate legumele din frigider mai puțin țelină rădăcină) la slow cooker. A ieșit bună, deși cred că am fiert-o prea mult, am avut musafiri și am cam uitat de ea.

 

Nu mai știu ce să gătesc după asta. Cred că trec și eu pe omlete, cartofi cu brânză, salată de ton, din astea. Minuturi ( mai puțin cartofii).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am de gand sa incing ceaunul afara, sa fac niste porc si pui, mamaliga, mujdei, sa scot si gogosari umpluti cu varza

[il]  [il]

 

Ieri am gatit ciorba de curcan, ficatei la tigaie, dovleac cu feta la cuptor, salata de vinete (am gasit vinete cu 1,5 e /k la kaufland si am mai luat o tura)  [bib]

 

Azi numai o placinta cu mere. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sa mai incerc o data :-) forumul e varza si azi.

Sambata dupa plimbari am reusit sa ma tin de planuri si sa si termin tot: gulas, farfalle cu sunca si ciuperci, spanac, piure, chiftele + chiftele in sos de rosii, am refacut mancarea de varza dulce cu ciolan, salata de vinete, foietaj cu sunca si cascaval, iar dulce am facut prajitura tavalita cu cocos si budinci :-) .

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu in week end am facut asa : tagliatele cu somon, supa crema de brocoli, musaca de vinete, salata de vinete, salata de cruditati, croque monsieur.

 

Sunt cam varza cu ideile. Nu stiu ce o sa mancam saptamana asta. Astazi si maine resturi din week end. Miercuri trebuie sa fac mancare ca e zi plina, dar nu am idei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...