Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce gatim astazi? Cap.106


Recommended Posts

Szy, Paste Fericit!

 

Ce bine arata tot ce ai facut, oul vopsit in doua culori mi-a dat idei

 

Cu toate ca nu sarbatorim Pastele a fost un fel de bonus pentru noi, mai ales ca am avut 4 zile libere asa ca am facut niste sarmale, friptura de miel si un cheesecake, plus multe salate si garnituri si multe oua de ciocolata   Nu se poate trece fara nimic pentru ca toata lumea in jur sarbatoreste

Vreau sa ma laud ca am facut friptura dupa reteta de la inceputul subiectului si a iesit ff buna

Am lasat pentru Pastele ortodox drob cu multa verdeata, oua vopsite si pasca , cel traditionale, sa zic asa :)

 

Azi am facut o ciorba de legume pentru ca ieri am gasit ...leustean :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am adus si eu de toate la munca, sunt singura care sarbatoreste si acum :-) 

 

Collins, f rapid se fac - in 5 pahare triunghiulare (atatea culori am avut) - pui cateva linguri de vopsea gata preparata, pui oul, apoi scoti si invarti in alt pahar :-) 

Atasez o poza de pe net pt pahar :-) 

post-12863-0-79655800-1711975475_thumb.jpg

post-12863-0-79655800-1711975475_thumb.jpg

post-12863-0-79655800-1711975475_thumb.jpg

post-12863-0-79655800-1711975475_thumb.jpg

post-12863-0-79655800-1711975475_thumb.jpg

post-12863-0-79655800-1711975475_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ne-am întors din excursie, gata minivacanța de Paști. Am făcut ieri ciorbă de perișoare și azi felii de piept de pui la cuptor, cu condimente usturoiate și unse cu un pic de maioneză. Și o budincă rapidă de paste cu brânză cottage și cașcaval.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu tot ciorba de perisoare cu bors si leustean proaspat, yamii! Am mai facut snitele de pui, salata de rosii, castraveti si ceapa si mamaliga cu branza.

In weekend fac ciorba de coasta, chiftele, as face si o mancare de cartofi ,sa mancam cu conopida murata langa.

De dulce, am comanda de clatite!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si iar e luni :-)

 Vineri seara am avut timp si am facut mancare de cartofi cu felii de carnati, plus un teanc de paine cu ou si clatite.

 Sambata am pregatit un gulas, spaghete cu sos de rosii, mancare de dovlecei, carne de porc la kukta si o prajitura cu gem de caise si bezea.

 Duminica la pranz am avut piure, aripi gen kfc si salata de cruditati. Si am refacut teancul de paine cu ou :-)))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...