Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Ce gatim astazi? Cap.106


Recommended Posts

Nu știu voi ce părere aveți dar am citit și văzut un doc și despre uleiuri și cat de dăunătoare sunt.

 

Cumpăr ulei de măsline și avocado,  am și o sticlă de ulei vegetal

 

 

Ce vrei sa spui?  Unde ai vazut asta ?

Peste tot e laudat uleiul de masline ca un aliment sanatos din dieta mediteraneana. cum sa mancam petrol  [fri]

Cand am intrebat de mancare m-am gandit in general la situatia asta din familia regala, daca ei care sunt campionii mancatului sanatos, organic, crescut la fermele lor, ce sa zic de noi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1k
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Din varii motive nu am ajuns încă la nutriționist, dar urmăresc un site specializat pentru diabet, rețete adaptate, etc.

 

Collins, la ce te referi despre familia regală? Cazurile de cancer? Dacă asta e, bănuiesc că genetica și alți factori sunt mai importanți decât sursa alimentelor.

 

Am făcut aseară papanași fierți cu pesmet. Au ieșit cam moi, sfărâmicioși, dar delicioși la gust 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ce vrei sa spui? Unde ai vazut asta ? Peste tot e laudat uleiul de masline ca un aliment sanatos din dieta mediteraneana. cum sa mancam petrol [fri] Cand am intrebat de mancare m-am gandit in general la situatia asta din familia regala, daca ei care sunt campionii mancatului sanatos, organic, crescut la fermele lor, ce sa zic de noi.
mi-am modificat mesajul, ma refeream la cele vegetale si seminte.
altcineva a spus ca cel de măsline ar fi contrafacu cu petrol.
si eu am auzit ca uleiul de masline ar fi contrafacut ( dar nu cu petrol) mai ales cel care spune ca e amestecat, pune peste 95% cel ieftin si doar un procent mic de ulei de masline.

 

de asta am grija de care si de unde cumpar si ce certificare are 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Ce vrei sa spui? Unde ai vazut asta ? Peste tot e laudat uleiul de masline ca un aliment sanatos din dieta mediteraneana. cum sa mancam petrol [fri] Cand am intrebat de mancare m-am gandit in general la situatia asta din familia regala, daca ei care sunt campionii mancatului sanatos, organic, crescut la fermele lor, ce sa zic de noi.

se aude ca poate sa fie de la vaccinuri

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ce vrei sa spui?  Unde ai vazut asta ?

Peste tot e laudat uleiul de masline ca un aliment sanatos din dieta mediteraneana. cum sa mancam petrol  

jumatate din uleiul de masline vandut in italia e contra facut. Enorm.

 

https://www.forbes.com/sites/ceciliarodriguez/2016/02/10/the-olive-oil-scam-if-80-is-fake-why-do-you-keep-buying-it/

 

daca nu e presat la rece , uleiul se obtine cu ajutorul produselor chimice , un derivat al petrolului.

https://shop.mani.bio/en/blog/refined-olive-oil

 

Cand ai gradina ta bio si mananci neprocesat stii ce mananci. Asa de la supermarket, aleluia.

De ex, culoarea rosie din chipsurile asa zise cu bacon, se obtine din insecte in america de sud. Mai iti vine sa mananci asa ceva? 

exista si app acum,care iti arata unde sunt produse, cat sunt plimbate produsele alimentare pe care le cumparam.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

se aude ca poate sa fie de la vaccinuri

 Precis

[:-)))]

 

pana la urma, omul e la varsta a treia. 

alimentatia e imp , dar mai sunt multe pe langa, stresul, genetica, poluarea/aer curat, stilul de viata, etc. Nu mai bine se retragea el in satucul ala in ardeal? [bib]  Cred ca ar fi fost mai fericit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fac si eu o paranteza ref. cancer si alimentatie: acu multi ani citisem un articol scris de o instructoare de yoga, care la 30 de ani facuse cancer mamar. Toata viata a mancat ultra extra bio-vegan-sanatos, a facut miscare, etc. Cancerul inca ramane o loterie.

Despre porcaria cu "din cauza vaccinurilor" inca n am citit  [alcool]  dar nu mai zic nimic.

 

La noi azi se lasa cu pizza ca avem un sarbatorit la serviciu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

se aude ca poate sa fie de la vaccinuri

Si aia care fac cancer dar n-au facut vaccin, ce "scuza" au? Ce timpenie, toti astia care raspundesc zvonuri ar trebui amendati, orice idiot are acuma o opinie online. Social media ar trebui regulata asa cum e regulata mass media. Scrii minciuni, poti fi dat in judecata si inchis/amendat.

 

Dupa cum se vede, cancerul nu discrimineaza, batrin, tinar, fit, slab, gras, bogat, sarac, oricine il poate avea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fac si eu o paranteza ref. cancer si alimentatie: acu multi ani citisem un articol scris de o instructoare de yoga, care la 30 de ani facuse cancer mamar. Toata viata a mancat ultra extra bio-vegan-sanatos, a facut miscare, etc. Cancerul inca ramane o loterie.

Despre porcaria cu "din cauza vaccinurilor" inca n am citit  [alcool]  dar nu mai zic nimic.

 

La noi azi se lasa cu pizza ca avem un sarbatorit la serviciu.

Exact, insa eu inclin sa cred ca e vorba de genetica, mai mult decit orice altceva. Daca Kate nu era tinara, fit, slaba, probabil minca numai ce era mai bun, cu vitamine, proaspat, nu fuma, nu bea si uite totusi i-au gasit o formatiune canceroasa (sau cum s-o numi).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...