Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Un frappucino va rog!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 999
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineatza,

 

[cit]  [cit] 
 

monica,

da, au terminat intr-o zi.
Au filmat si in parc/padure, au editat cu muzica si povestit, cu nume la sfarsit.
L. s-a imbracat cu o camasa barbateasca si s-a dat cu parfum , tot barbatesc(cica sa intre in atmosfera  [vampa]  , si-au lipit barba.

Piesa era Portretul oval, de Edgar Poe. 

 

Puiu, elkia, inca o data multa bafta.

la subiect nu mai scriu nimic, ca inca am cosmaruri de anul trecut. [ph34r] 
 

Baietii vor sa se relaxeze cateva zile la munte. Iar eu cu L. solo [aerob]  spa, odihna, relaxare. Poate mergem in week end prin oras sa cascam gura, ca o sa fie un targ. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare dragilor, 

 

am lasat copilul la proba de mathe. era obosit si obosit si fizic si psihic. a mers foarte bine dar faptul ca 90% au terminat de vineri si au ramas cei cu mathe, chimie si latina si nu mai stiu sapt asta i-a lovit rau de tot. bine ca sunt acasa si sa vorbim mult cu el. bine ca el isi poate recunoaste emotiile si vorbi despre ele.

 

ma uit la copii astia cat au evaluat, cat de bine stiu cum sa se organizeze si sa se evalueza. ce comunicare deschisa au cu colegii, cum se selecteaza natural pt o discutie de calitate.

 

in alta ordine de ideei s-a despartit acu o luna de prietena lui. prima oara am zis ups si valeu in gandul meu. dar el zice ca devenea o relatie toxica. nah. 

 

dupa bac se reangajeaza. de data asta la un local. chelner. cel mai probabil. 

el a facut meditatii cu copii, dar vrea sa iasa si sa comunice.  cam toti colegii lui lucreaza. 

au deja platite excursii la amsterdam (cu colegii de liceu) si la Marsilia cu cei de primara. cu cei de primara merg anual si cu cortul. 

invart astia airbn si cum gasesc oferte bune. de ex la amsterdam au grija de niste pisici in apartament si chiria e mult mai mica. merg cu trenul. normal ca trenul luat cu 4 luni in avans si grup de 10 e mai ieftin

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

revin. 

l-a facut muci mathe azi. 

 

se intreba de de a fost asa de greu? pai ba baiatule, daca va apuca pe unul doru de mathe, sa stiti ce va asteapta. 

 

mie mi se pare ockei sa fie greu sa nu aiba toti 10 pe linie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

revin. 

l-a facut muci mathe azi. 

 

Pai si? chiar trebuie sa i termine ?? Se pot da si exercitii de departajare , un subiec-doua mai grele. Nu 45 de exercitii/5 ore de examen. Jeez.

 

Sport cand are?Tot in mai? Nervi tari ii doresc si tin pumnii. 

Dupa spre ce se indreapta? Aplica la facultati? Ausbildung? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[cit]  [cit]

 

mcoca, au venit celelalte rezultate la brevet? 

monica, sunteti in parametrii cu invatatul? 

Noi suntem back ti school, dupa o vacanta frumoasa, cu iesiri, shopping, prieteni, film 

 

Sunt cam indignata si socata.

Mai stiti idiotul de mate care pune testele pe instagram? Acum are si poze la bustul gol. [fri]  Nu stiu daca e ceva de semmalat, dar pt elevi e grav. (parerea mea) .Cum mai poti sa respecti un astfel de profesor in clasa? 
Si mai am niste ani de scoala de acum incolo. [clo]

Otilia, la voi sper ca e totul ok  [flo2]

Devo? Mik, quarina , danavio  [flo2] 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elkia, putere si rabdare copilului, multa bafta si putere de concentrare! Mie mi se pare inuman sa dai examene de 5-6 ore si sa ai pretentia sa se concentreze pana in ultimul minut. Riscul sa greseasca de oboseala e foarte mare. Ce fac daca li se face sete, foame, au nevoie la wc? Eu nu stiu in tara sa fie vreun examen atat de lung la ceva, nici macar in facultati. Tin pumnii sa termine cu bine totul! 

Planurile de vacanta suna tare bine in schimb! .

 

 

Ai mei vor avea la bac 3 examene scrise si 3 probe orale. Dar 2 din ele deja le pot echivala cu certificarile obtinute (engleza si competente digitale), deci raman cu proba de romana oral. La scris sunt 3 ore, fiecare in cate o zi , una dupa alta, fara pauza, din ce stiu eu. Bianca da la romana, matematica si chimie, iar Rares va da la romana, matematica (un nivel mai avansat decat Bia din cauza profilului) si la informatica. 

Eu cele mai mari emotii pentru ei le am la romana scris. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 
Judoka, 
 
nu l-am intrebat cate probleme a avut dar iti spun cu toata sinceritatea ca copii mei sunt departe de cum eram eu la mathe in liceu. 
 
nu sunt deloc pasionati de mathe si sa lucreze mii de excercitii. 
si le-am spus: cand vor face un exercitiu de 1000 de ori cu n-spe mii de constelatii atunci vor merge cu fruntea sus la examen si din exercitii vor recunoaste din mers 95 % si se vor concentra pe restul. Astia ai mei sunt copii silitori, nimic de zis, dar asa hei rup. pai mathe iti lipseste o caramida, se deramana casa.

 

isi dau si ei seama. cu cat lucreaza mai mult cu atata le vine mai usor. nah, nu toata lumea trebuie sa iubeasca matematica. Sunt convinsa ca Murphi nu doarme ci colegii m-au injurat pt pasiunea mea in mathe  [:-)))]

 

Sport nu are la bac, decat proba normala la ora.  [bib]  cum are si Etica sau geografie

 

LA Arta renunta la nota. are 7 si el are niste seminarii extra  si acolo are note maxima si isi poate scoata nota de la arta. nah, suntem paraleli

 

mie imi place foarte mult modelul asta scoalar. nu ii suport pe superficiali. ori inveti ori la munca

 

v-am spus ca asta mic a trebuit sa faca o sapt de practica. 

l-am trimis la service (pt ca nu am vrut sa ii aranjez eu nimic). dupa o sapt de schimbat roti si maini uscate a zis ca neaparat sa invete ca e plictiseala crunta in service [alcool]  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 
Judoka, 
 
nu l-am intrebat cate probleme a avut dar iti spun cu toata sinceritatea ca copii mei sunt departe de cum eram eu la mathe in liceu. 
 
nu sunt deloc pasionati de mathe si sa lucreze mii de excercitii. 
si le-am spus: cand vor face un exercitiu de 1000 de ori cu n-spe mii de constelatii atunci vor merge cu fruntea sus la examen si din exercitii vor recunoaste din mers 95 % si se vor concentra pe restul. Astia ai mei sunt copii silitori, nimic de zis, dar asa hei rup. pai mathe iti lipseste o caramida, se deramana casa.

 

isi dau si ei seama. cu cat lucreaza mai mult cu atata le vine mai usor. nah, nu toata lumea trebuie sa iubeasca matematica. Sunt convinsa ca Murphi nu doarme ci colegii m-au injurat pt pasiunea mea in mathe  [:-)))]

 

Sport nu are la bac, decat proba normala la ora.  [bib]  cum are si Etica sau geografie

 

LA Arta renunta la nota. are 7 si el are niste seminarii extra  si acolo are note maxima si isi poate scoata nota de la arta. nah, suntem paraleli

 

mie imi place foarte mult modelul asta scoalar. nu ii suport pe superficiali. ori inveti ori la munca

 

v-am spus ca asta mic a trebuit sa faca o sapt de practica. 

l-am trimis la service (pt ca nu am vrut sa ii aranjez eu nimic). dupa o sapt de schimbat roti si maini uscate a zis ca neaparat sa invete ca e plictiseala crunta in service [alcool]  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ieri, eram singura mama ce isi astepta copilul la scoala. 

 

si el s-a intrebat de ce le-a dat asa de greu. pai nu trebuie toti sa ia 10. altfel ii frustreaza si pe cei care sunt cu adevatat buni.

apoi asta e doar un examen. daca le da la toti note mari vor merge buluc si vor studia matematica. si la facultate e cumplit de greu. 

 

Bacalaureatul e un examen. oricum e evaluat fantastic in astia doi ani. dar la mathe nu exceleaza.

 

Laura, da, copii pot avea pe masa ceva de mancare, pot merge la toaleta. dar ei sunt obisnuiti ca ultimii 2 ani numai asta au facut. au avut 5 ore sapt la materiile astea de bac scrise.  si cele 2 teze pe semestru au fost pe acelasi model. 

in plus faptul ca ei sunt selectati pe optiunile lor dupa clasa 10 pe preferintele lor nivelul lor creste prin competitie. Adica mergi la ora aia nu sa treaca timpul ci ca tu ai decis sa mergi acolo. Si al meu imi spune: deja numai maini ridicate, unul nu doarme la ora.

 

pt ca orice punct in clasa 11-12 si bac scris conteaza. 

 

sa nu uitam ca iei intre 140 copii in clasa 5 si ajung jumate in clasa 11-a. Revin

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...