Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Un frappucino va rog!


Recommended Posts

Azi beau cafeaua cu voi!

Imi ingadui acest rasfat.

 

Maine nu pot ca am programare la kiropractor. Deh, asa e la moda la etatea mea. Dar ce sa mai zic. Macar ma rezolva la nevoie. Am fost la 2 sedinte si asa bine m-a rezolvat ca am dansat la  2 botezuri la Roma. Petreceri din acelea serioase cu Dj roman, cu muzica disco dar si multe hore si alte zbantuieli. Am fost cu fetele mici si le-a placut la nebunie we nostru acolo. Cea mica a dansat pana nu mai putea merge pe toace. De la a doua petrecere am apucat sa dormim o ora si dupa aceea am facut repede bagajele sa plecam la avion. Nu va zic cum au dormit la primul zbor si cum a trebuit sa alergam in Franfurkt sa il prindem pe al doilea  [:-)))]  [:-)))]  

Dar important e ca am ajuns cu bine. Bagajul ne-a prin din urma a doua zi. Totul ok.

 

Devo, deja termina? Te inteleg cu munuca munca si iar munca. E momentul. Daca nu acum atunci cand? Eu insa mai am doua de ingrijit si tolerat cand imi pun parul pe moate.

 

Fimea a mare are examene de bac. Am pierdut sirul cate a dat, cate mai are. Azi nu are asa ca aseara am stat la Eurovision. Ea e mare fan. Si apropo de spectacol, mi-a placut mult melodia Moldovei. Ce surpriza placuta. Nu mi-a picat fisa imediat de unde stiu versurile cu "Soarele si Luna/ne-or tine cununa" dar prietenul google ajuta la nevoie. Foarte interesant ca textul e inspirat din folclor. Nici nu mai stiu in ce clasa am invatat Miorita dar bine ca am rezolvat dilema cu versurile ca nu puteam dormi.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 999
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

trec sa va salut. Ca n-am mai trecut de ceva vreme.

Am fost in Romania si m-am intors. Totul OK. 

 

La mine e inca rece, nici liliacul nu a inflorit, au inceput sa infloreasca merii. Am treaba cam multa la job. Luna mai e, ca de obicei, teribila. 

 

Mai trec eu sa va vad.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu lucrez mult suplimentar. Ma implic in tot felul de proiecte, unele platite, altele nu, dar care trebuie facute.

Nu am nici o stare de sanatate prea grozava, racesc cam usor, eu care ma mandream cu rezistenta mea de fier. Probabil ca suprasolicitarea merge mana in mana cu scaderea imunitatii. Si cu varsta  [fri] .

 

Am intrat sa va salut si acum ma duc sa termin o prezentare pentru maine.

 

Mai vin cand ma eliberez un pic. De citit, citesc DC, dar de scris ma mobilizez  mai greu.

 

Ioana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana, spune-mi te rog, daca stii, in ce perioada aprox e festivalul ala de la Darabani la care ai fost anul trecut?

Spor la treburi si proiecte! 

 

Mik, cum ai regasit Iasul? Ti s-a parut schimbat in vreun fel? Liliacul meu e o explozie de floare si miros ( am 4 tufe mari puse pe langa gard) , iar azi am vazut ca au inflorit si lacramioarele. In paralel, de la ploi, au crescut iarba si buruienele ca Fat Frumos, iar melcii si limacsii au invadat orice colt de gradina. Ma dispera!! 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, am mai fost la Iasi in noiembrie. Am descoperit :) strazi prin centru pe care nu le stiam. Iasiul nu arata rau deloc. In plus, mirosea ca ... la Iasi, cel putin padurea Ciric de linga aeroport.  [il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Chiar zilele trecute ma uitam pe pagina lor de facebook

Zilele Nordului3-6 august, ediția a 10-a

#RădăcinileCresc

 

Multumesc! 

Eu nu reusesc sa gasesc nici un detaliu despre editia 2023, tot ce gasesc e legat de activitatea lor in general si editia 2022. Daca stii, da-mi un link spre bilete, program, ceva. Multumesc! Ar fi in weekendul cand sigur suntem la tata, deci s-ar potrivi de minune sa tragem o fuga. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Otilia, mult succes fetei la probele de bac! Tin pumnii (desi nu pare ca are nevoie, la ce relaxati pari a fi ) . Eu nu am vazut prima seara de Eurvision, am sa ma uit, probabil, la semifinala unde e Romania (desi nu imi place deloc ce a trimis anul asta). Melodia Moldovei o stiam de cand a castigat preselectia nationala. Suna bine, are show, imi place. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, super mutatul de scaune ca sa scape de ore :D. Felicitari Biancai pentru continuitate si pasiune in robotica. Sa stii ca sunt de parere ca baietii sunt mai varza la varsta asta... Rares al tau suna cam ca ai mei :D.

 

Mr T invatza intens in teorie pt examenele finale. A primit vreo 8 oferte de unis in general, inginerie mecatronica, aerospatial, mechanical & computer science, matematica si mate-fizica. Pana acum se pare ca va merge la o uni la o ora distanta, are un program de inginerie super, posibilitatea sa aplice pt double degree fie business fie law dupa anul 2 si termina cu 2 diplome in 5 ani. Si e la o ora de casa, am zis ? :D. Brusc s-a hotarat ca Ottawa e prea departe.

 

Mr A. Taraie ultimele 2 luni de scoala, de la anul merge la o scoala noua si cum scoala asta lui nu i-a placut niciodata pur si simplu bifeaza prezentza fizica fara nici o aplecare spre invatzatura. Zen zen si sper sa fie altfel la scoala noua. In afara scolii continua cu box si programul lui special sa foe the strongest boy in the world. Munceste in fiecare zi 2-3 ore fie la sala, fie la box, fie alearga si continua cu rutina de hrana sanatoasa, meditatie si citit carti de self improvement. A terminat David Goggins Can't hurt me si acum a trecut la Atomic habits. In continuare are un dispret major pt scoala si universitate. Zen, din nou. Va jur, noroc cu yoga ca mi-am antrenat o respiratie ataaaat de adanca.

 

In rest, zic doar atat ca urasc naveta, sunt convinsa ca sta in esenta firiu mele de roman sa nu accept naveta ca un concept : D. Din pacate nu am foarte multe optiuni in rail la mine in oras si nici mutatul inspre Toronto nu ma atrage. E o licotatie care urmeaza sa inceapa pt calea ferata Toronto/ Montreal, una din echipele de licitatie ma intreaba de sanatate zilele asta dar... daca nu castiga la anul pe vremea asta iar tb sa caut job sau daca castiga cam in 2 ani ar tb sa ma mut la Montreal. Am vreo 2 -3 luni sa ma hotarasc daca ma intereseaza. 

 

Cam atat de pe frontul nostru. 

 

Otilia, success fetii la bac si sa stii ca ne luam de mana cu chiropractor. Si eu tb sa imi fac timp sa merg.

 

Ioana, devo, ucces la job si proiecte. Mik, mai ai gaini?

 

Judoka, Elkia, Monica succes si voua si copiiilor. Sa treaca cu bine toate examenele si sa reuseasca inspre ce isi doresc (daca stiu :)))

 

Ma duc sa mai scriu un compendiu pt munca, mai am o ora jumate pe tren...

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...