Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Un frappucino va rog!


Recommended Posts

Laura, urmaresc cand apare programul, te anunt. Deocamdata se concentreaza pe maraton si ciclism. Se vor pune in vanzare abonamente pentru toate cele 3 zile de festival sau doar pentru o zi.

 

Qarina si cine mai face naveta. Eu ma laud ca traiesc in "orasul celor 15 minute", tot ceea ce este esential poate fi atins pe jos in maximum 15 minute, inclusiv locul de munca. Ei bine, saptamana asta am luat de 3 ori Uber ca intarziam dimineata... Ma misc in reluare, iau mancare pentru pisici in geanta (da, la stadiul asta am ajuns  ), timpul trece.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 999
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Qarina, felicitari lui T. pt multele oferte  din care are de ales. Ma bucur pentru el (si asta incerc sa le explic si alor mei) ca are de unde alege , nu trebuie sa mearga pe un drum ingust pt ca nu si-a creat oportunitati la timp. Spor la invatat si succes la examenele finale! 

Succes in ce face si lui A.!  Eu admir copiii sportivi (nu am avut parte de asa ceva, dar nici noi nu suntem exemple de urmat, ca sa fim corecti).  Sunt sigura ca ii va fi bine, chiar daca scoala e blex , doar tu sa ai nervi tari, rabdare si incredere. 

 

 

Noi facem naveta zilnic 16 km, cu masina proprie. Inseamna cam 20 de minute. Daca dimineata iesim pana in 7:25, e super. Daca intarziem, se ingreuneaza traficul. Seara , in weekend si vara e mai aglomerat, ca suntem in drum spre o zona turistica destul de cautata si e singura cale, nu avem rute alternative spre oras. Daca ar fi tren decent, la ore potrivite, as alege varianta asta uneori. Din pacate, nu e cazul. 

 

Usor-usor pare ca se incalzeste si la noi. Am in plan weekend de gradinarit. Duminica avem bilete la teatru si ma tenteaza sa mergem la un mic si o hamsie la o terasa unde ne facem des veacul vara. Am inteles ca s-a deschis pe 1 mai, numai bun de facut o degustare. 

 

Weekend frumos va doresc! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Azi beau cafeaua cu voi!

Imi ingadui acest rasfat.

 

  [cit]  [cit]

 

Succes fetei la bac. 

Si din cat. fiecare cu ce il doare.

Felicitari si pt amenajarea apartamenului.  [flo2] E in buc? 

Noi am avansat pe bucati, dar a fost o munca fantastica. Am inceput cu boxa si anexe. Cred ca am aruncat/donat un camion de lucruri, troace, mobila veche, carti. Urmeaza operatiunea zugravit si renovat baie. Avem niste baieti fantastici care muncesc, dar sunt greu de prins, ca au multe lucrari.  [clo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineatza,

 

qarina, tare bine suna cayacul.  [il] 

Asa e si ado meu, zici ca sunt frati. Sport zilnic, mancat sanatos. Extra , isi spala singur rufele, face curatenie la el, mai si gateste, se deplaseaza singur uneori la antrenamente. Ma scapa de multe chestii. Si cu scoala vad ca e destul de serios, e intr o clasa buna si vrea sa tina pasul.

 

Apropo de scoala, ieri profu de fizica le a vorbit despre tik tok si cat de nociv este. 30 de sec sa urmaresti un video clip, si multi urmaresc in bucla toata ziua. Si cum scade capacitatea de concentrare a copiilor din generatia 2010 si cum te face dependent.

Asa imi plac profii astia care mai discuta si alte subiecte de viata in clasa. 
plus ca uneori e bine sa te plictisesti. Paradoxal, dar creste creativitatea. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

. Duminica avem bilete la teatru si ma tenteaza sa mergem la un mic si o hamsie la o terasa unde ne facem des veacul vara. Am inteles ca s-a deschis pe 1 mai, numai bun de facut o degustare. 

 

Sunt asa *invidioasa* .

Ai mei copii sunt la petrecere, deci o sa fie liniste. Iar al meu mi-a propus romantic sa facem curat in garaj.  [il]  [bib] trebuie sa gasesc o solutie de iesit pe undeva.

 

De vreme nu mai zic nimc. Ne ploua de doua luni, daca nu in fiecare zi, la doua zile sigur ploua. 

 

Si eu sper ca dana vio e bine si doar s-a plictisit de dc. 

 

week end cu soare tuturor  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Qarina, din 7 gainuse nu mai am decit 4 si cocosul. Una a murit de batrinete, alta a fost mincata de o bestie si a treia, cea mai inteligenta si mai batrina, a disparut caci avea obiceiul sa iasa din curtea volatilelor si sa se plimbe. 

 

Eu am sa am un weekend mega-super-romantic.  corectez examene, rapoarte  si teze de concurs. Daca se usuca iarba, trebuie sa o tund. 

 

Un weekend placut.  [flo2]  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma faceti sa ma simt prost.    

Nu m-am plictisit de DC si mi-este dor de voi, dar sunt intr-o pasa foarte proasta. 

Maica-mea este foarte bolnava si asta ne ocupa tot timpul ( si nervii ). 

Ma ridic din pat dimineata la 6.00 si ma pun in pat seara la 23.00 si intre timp nu sed decat la birou, unde este, ca de obicei, nebunie. 

Nu mai citesc nimic, nu ma mai pot concentra si la asta, dar cand calc imi pun diverse filme. 

Alexandra nu invata, este foarte relaxata  [zirea]  , alta sursa de nervi. 

Asa ca nu sunt deloc o companie placuta deocamdata. 

Multumesc ptr gandurile bune.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, imbratisari multe! Sanatate multa mamei tale !

Incearca sa te relaxezi si tu fata de Alexandra, a invatat toti anii de scoala e fata desteapta si tot ce a acumulat pana acum nu e in zadar. Ai un pic de incredere! Mai e putin pana la examne, trec si alea , important e sa ramaneti cu totii sanatosi la minte si la suflet. Stiu ca stressul e mare pentru parinte, dar si copiii trec prin tot felul de sentimente. Va fi bine, nu presa mai mult decat e cazul, sa nu faceti 'poc!', ca apoi sunt mai greu de reparat lucrurile (stiu ce zic, crede-ma!) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, nu te sfii să ne împărtășești problemele tale. Bolile fac și ele parte din viața de zi cu zi. 
 

Ai copil bun, fii serioasă. Doar că mamele din Ro, au uneori alte standarde. E mult mai competitiv în ro.

Am citit pe aici cum au mersgg copii la examene de engleză, la concursuri. Nu vezi așa ceva aici. Nu cumva să se streseze în timpul liber.

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

[cit] [cit] Succes fetei la bac. Si din cat. fiecare cu ce il doare. Felicitari si pt amenajarea apartamenului. [flo2] E in buc? Noi am avansat pe bucati, dar a fost o munca fantastica. Am inceput cu boxa si anexe. Cred ca am aruncat/donat un camion de lucruri, troace, mobila veche, carti. Urmeaza operatiunea zugravit si renovat baie. Avem niste baieti fantastici care muncesc, dar sunt greu de prins, ca au multe lucrari. [clo]

 

Mersi

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...