Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Un frappucino va rog!


Recommended Posts

Ieri am fost ca fetele la alergare.

F multa lume, biciclete, carucioare, alergatori. Ne-am incarcat bateriile. Am stat vreo trei ore pe afara.

 

In alta ordine de idei, prietena mea e mereu bolnava, racita, obosita, cu atacuri de panica. Trei copii, cel mare de zece ani, e despartita si munceste full time. Acuma eu o tot sfatuiesc sa isi ia un ajutor, un baby sitter sau sa i duca la activitati/sport sa-si consume energia copiii. Nu e de acord cu mine.  [bib] alte solutii nu am.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 999
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Judoka, foarte frumoasa zona unde va plimbati/alergati voi! Am si eu o prietena din asta care duce toata povara universului pe umeri si nici o solutie, idee nu sunt viabile sau destul de bune. Cred ca e foarte greu cand esti jos sa te poti ridica singur, e un efort sa vezi si sa accepti solutii si maini intinse. Psihicul uman e o treaba tare complicata. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, copil fain Bianca. Si al meu a vrut medicina legala, dar i-a trecut prin anul 4. Cum se pregateste sa fie Dr; House.

 

Judola, fain ca ai putut iesi si face sport. aici e gri de vreo 10 zile. Nici iarba din gradina nu pot sa o tai caci e uda. 

La rubrica sarmale, am mincat foarte bune acum in mai in Ro, erau cu leustean in ele. Era o premiera. Am hreanul in gradina cu frunze noi si fragede, daca am energie imi fac sarmale.

 

Devo, am verificat notele la semestrul 2 care se termina acum in mai : trebuie sa fie gata pe 12 iunie. Inainte de a trimite notele la administratie imi informez elevii, asa de politete. 

 

La rubrica "ce vraji am mai facur", am incercat sa imblinzesc o pisica de exterior si avea niste reactii de desene animate :  niste miorlaituri agresive si niste ochi de desene animate. Am lasat usile deschise sa intre in casa, apoi am inchis. Nici nu a fost chip sa o atingem. 

Ramin cu sarcina mea de a-i da lapte si mincare de citeva ori pe zi. Se lipeste totusi de geamurile de la bucatarie si se lasa mingiiata prin geam. Cred ca a fost traumatizata rau, biata fiinta. Are coada taiata. 

Se mai crede si gaina, am gasit-o ieri in paiele din cuibar. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A trecut si inaltarea, sa  treaca si Rusaliile si gata cu liberele pana la vacanta de vara.

Am avut un week end ploios. Nu plouase de luni de zile acolo, s-a gasit wk asta :))). Dar in ciuda ploii si a frigului ne-am incarcat bateriile.

Maya e pe ultima suta , abia asteapta sa scape de brevet :). Asteapta cu maaare, f mare nerabdare liceul. Eu nu prea .... prea repede trece timpu

Am vrea sa faca conduite accompagnée, dar ni se pare mult 3000km in 3 ani ... ca noi nu prea facem multi km. Trebuie sa merg sa ma interesez la o scoala de soferi.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Coca, sistemul de luat permis evolueaza, deci trebuie sa te duci la o scoala de condus. 

Pe de alta parte, discuta cu colegi care au copii mai mari care e mai buna in zona, ca nu toate fac bine ceea ce fac. 

 

La fiica-mea (cea mai recenta experienta) : a luat intii exemnul de cod (in sala cum se spune in Ro), apoi a condus cu monitorul, apoi am trecut pe conduite accompagnée si dupa ce a implinit 18 ani a trecut pe programul clasic si a dat examenul de condus cu inspectorul. Ceea ce vreau sa spun e ca nu am facut cei 3000km ceruti, ci mult mai putin si a fost OK.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mik, merci pt lamuriri. M-am uitat la avis-urile de la scolile din zona si am gasit 2. din pacate la lucru nu am pe cine sa intreb in ciuda faptului ca am o gramada de colegi cu copii de varsta Mayei: sau nu considera ca e de datoria lor sa le plateasca carnetul sau copiii nu sunt motivati :).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

[cit]  [cit]

chiar ieri ziceau la stiri cum au liberalizat astia examenul de cod, dat prin tot felul de sali obscure, fara supraveghere sau pur si simplu cumparat.  [zirea]

noi avem doar o mica problema, condusul acompaniat e pe masina automata, examenul pe cea manuala. 

 

mik, nici eu n-am avut pe cine sa intreb, desi majoritatea colegilor lui ado au deja carnet(sau macar pt scooter) 

————-
In fine, am o dracie administrativa care nu se rezolva de cateva luni bune. 

Elkia(daca mai citesti pe aici) ce experiente ai tu cu asigurarea de sanatate ? Mi a scos peri albi aok.

 

Puiu, ati dat examene ? 

Monica, sper sa rezolve astia cu greva, ca e cam albastra situatia. 
 

o zi frumoasa tuturor  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut voua  [flo2]

Ale e azi in excursie la Timisoara. Au fost si la Savarsin. 

La noi a venit vara, e foarte cald si bine. 

Pe noi ne ameninta iar cu reduceri de personal, criza economica vine de la vest. Clientii nostrii comanda tot mai selectiv. 

Am comandat ptr scoala niste insigne foarte dragute si am uitat complet. Azi cand a venit curierul habar n-aveam ce tb sa platesc.  [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...