Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Un frappucino va rog!


Recommended Posts

Judoka, eu știu cum e in BW de asta am și rămas șoc când am aflat ca au vacanța de luni . 
ma uit sa văd dacă e doar o chestie de oraș . La noi începe din 14.04 până-n 8 oct o expoziție de grădini . Au construit teleferic peste rău și canalul navigabil care se vărsa 2 km in Rin , numai blocaje . 
 

Tre sa ma crezi pe cuvânt ca sunt 2 sapt de vacanța 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 999
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La noi ninge de rupe, de dimineata. Parca nu-mi vine sa cred cand ma uit pe fereastra.

 

Motanelul cu trei picioare avea o capusa deasupra ochiului, i-am scos-o dar cred ca i-a ramas capul capusei sub piele. Acum este o umflatura rosie care nu-mi place deloc. Speram sa treaca de la sine, dar se pare ca trebuie sa ajung la o farmacie veterinara.

 

Laura, vacanta placuta la Praga! Abia astept sa ne povestesti.

 

Vacanta placuta tuturor, am citit despre planuri si destinatii care mai de care mai interesante. Mcoca cu Aruba castiga premiul de originalitate, bineinteles. Imi povestea cineva care a stat un semestru la Universitatea din Aruba ca avea in camera soparle din acelea dragute, am uitat cum se numesc. Dupa o saptamana erau prieteni, se uitau impreuna la televizor (el si soparlele).

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu am mai trecut sa va scriu de foarte multa vreme. sa-mi fie rusine. 

 

La noi nu e nimic extrordinar, copii mai mici au cursuri, cel mare rezidentiatul, trebuie sa schimbe spitalul caci face acusi 6 luni. 

 

Si la noi a fost rece si a mai si plouat. Nu pot spune ca a deranjat vreo ceva caci inca nu a aparut nimic afara de giocei, brinduse salbatice si narcise timpurii. 

 

De pastele no 1 copilul mare e de garda si cea mica are un party, de celalalt Paste trebuie sa gatesc una-alta si sa vopsesc oua. Am decoperit la supermarché cottage cheese care e numai buna sa pasca si alte dulciuri românesti. 

 

Vacanta imi iau la inceput atit cit sa fac un dus-intors in România. 

 

Va pup pe toate in grup. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elkia, La multi ani cu sanatate si tot ce iti doresti, alaturi de cei dragi!  [flo2]  [flo]  [floare3]

 

Ce inseamna Fasching? Din poza atasata?Stiu ceva germana, ma descurc, am inteles ce scrie pe acolo in afara de Fasching 

 

Laura si am o gramada de pahare, din diverse tari si orase, doar ca din alea mici de tarie    Le am in dulap. Si vederi am o gramada, colectionez de ceva vreme, am de prin toata lumea. Bine, nu am fost eu prin toate locurile acelea, unele le-am primit (fie prin posta - si de pe DC am primit  , fie nescrise si mi-au fost aduse), cateva am mai cumparat si de pe la anticariat/targuri de vechituri, ce mi s-a parut mai interesant ca locuri sau ca vechime.

 

Noi suntem ok, fetele asteapta vacanta, pe urma mai e un modul si gata, vine vara. Desi cand te uiti afara, zicica vine mos Craciun, nu iepurele de Paste.... [batcap] Ma enerveaza vremea asta de nu mai pot. Credeam ca s-a dus iarna. A fost mai cald in februarie decat acum in aprilie.

 

In rest,  cu stresul evaluarii nationale... cred ca mai mult eu :))))) 

La simulare a avut Ana 9.05 la romana si 9.30 la mate. La romana tb sa mai discute cu meditatoarea,  sa nu-si da seama pe unde a pierdut (ma rog, parte e clar, parte nu e clar). Si nici la scoala nu s-au obosit sa explice la fiecare in parte, desi asta era scopul simularii. Multi din colegii ei au luat la romana note ceva mai mici decat se asteptau. La mate e clar pe unde a gresit (o grila si la un punct b nu a finalizat si a primit 1p din 3 - vorbesc de punste din 100, adica 10 sutimi din 30). Om vedea mai departe. Trebuie sa fie atenta...

 

Ne mai auzim. 

Aveti grija sa nu incepeti sa faceti bradul in loc sa vopsiti oua!  [:-)))]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ioana, si eu am una din pisici aspirator de capuse (avem pe o strada paralela niste omuleti care au oi in curte si cred ca de acolo le colecteaza). Si eu i le scot acasa cu penseta si pun imediat betadina cat de mult pot. Mai ramane umflat locul un timp, dar nu am patit sa se inroseasca. Sanatate multa pisicii! Calatorii placute si voua! Si eu abia astept sa ajung acolo sa am ce povesti :). 

 

Monica, felicitari fetei! sunt super note! Are timp sa cizeleze pe ici-colo, e foarte bine.  (si nu o mai critica una-doua ca nu invata,ca nu face, ca nu drege. Rezultatele sunt foarte bune!) 

 

Mik, pup! Vacanta placuta cui are, distractie mare, drum bun spre tara si inapoi, spor la treaba! Alegeti voi urarile in functie de nevoile fiecaruia  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...