Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Un frappucino va rog!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 999
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Neata! Noi suntem la fii-mea de o saptamana si am avut parte de vreme foarte frumoasa, nesperat de frumoasa. Intr-o singura seara a plouat usor, in rest, in fiecare zi soare. Uneori dimineata e mai noros/putin cetos, dar dupa 9-10 iar e soare. Sa va spun ca lumea face deja baie in mare? Ne-am plimbat prin Scotia, am luat si un tur Outlander asa ca am fost pe la castelele unde s-a filmat. Foarte frumos, Scotia e asa verde, oamenii foarte draguti, energici, relaxati... cel putin asta e partea care o vad eu ca turist. Ah, si roscati o multime  [il]  [il]  [il] O problema am cu limba... nu inteleg ce vorbesc    am avut insa noroc de un ghid din Anglia.

In rest am gatit, copt prajituri, m-am bucurat sa vad copiii fericiti. Aseara au gatit ei pentru noi. Ma bucur sa vad ce oportunitati are fii-mea in comparatie cu noi si ma uit cu jind cata tinerete este in jur!

Cam atat de aici, ne pregatim sa iesim. Un weekend placut si insorit sa aveti!

Ce frumos tot ce povestesti! Ma bucur pentru voi si va doresc sedere cat mai placuta! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Judoka am vazut caci ai intrebat de noi, dar am asteptat sa va transmit si raspunsul dupa primirea rezultatelor. Sunt foarte mandra de fata mea. A luat media totala de 1.5 la bacalaureat. A avut note bune la toate probele.  Azi a plecat in vacanta bine meritata.

Elkia voi in ce stadiu sunteti, parca mai aveti oralul?

Felicitari!!! Bravo, copil bun si destept! Vacanta cat mai placuta, ca merita din plin! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Manichiura, coafor, sacou, camasa, curs festiv, rochie, sandale, banchet.

Au trecut toate acestea, poate se apuca si fii-mea de facut variante de teste la romana si matematica. Ar cam fi cazul. 

 

 

 

Ioana

[il]  ce emotii placute trebuie sa fi fost! Sper ca s-a distrat , s-au simtit toti bine si au ramas cu multe amintiri placute!  Noi inca nu am avut experienta asta. Speram sa fie la anul. 

 

Spor la teste

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  Noi inca nu am avut experienta asta. 

 

 

 Scuze, stiu ca nu e de ras, dar nu ma pot abtine sa nu zambesc amar cand ma gandesc in ce hal ne-a dat peste cap vietile pandemia asta. Vor avea la anul cel mai frumos banchet, cu siguranta!

 

In rest, stau cu gura pe fiica-mea sa lucreze mai mult decat strictul necesar. Cica o stresez. Cica nu am incredere in ea. Phiii, prevad ca o sa-m iasa peri albi in urmatoarele saptamani.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

judoka, suna bine programul vostru. Zi frumoasa sa aveti azi!  Frumoase florile. Sper sa mancati gulii.  

 

Elkia, cred ca te dau peste cap asa vesti. Imi pare rau. 

 

La noi, liniste si pace. A plouat, dar linistit, fara vant sau grindina. soare , frumos, copii care lenevesc, noi tragem zilele astea de noi sa mai mergem la munca, asteptand cu nerabdare weekendul lung ce urmeaza. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 Scuze, stiu ca nu e de ras, dar nu ma pot abtine sa nu zambesc amar cand ma gandesc in ce hal ne-a dat peste cap vietile pandemia asta. Vor avea la anul cel mai frumos banchet, cu siguranta!

 

In rest, stau cu gura pe fiica-mea sa lucreze mai mult decat strictul necesar. Cica o stresez. Cica nu am incredere in ea. Phiii, prevad ca o sa-m iasa peri albi in urmatoarele saptamani.

Barbatul meu a zis atunci sa luam partea pozitiva: am scapat de o cheltuiala * 2 semnificativa. 

 

Aseara era Bianca mea nevorbita(nu a iesit de cateva zile din casa) si am avut o conversatie lunga legata de parenting in preajma examenelor, cat e impins si stress din partea parintior si cat ar trebui sa fie incredere si doar incurajare, nu presiune de la spate. Interesant sa vezi si lucrurile din perspectiva lor. S-a revolatat f tare cand i-am zis ca sunt parinti (stiu eu una, care imi e si buna prietena) care ar sugera sa se inscrie  si la alta facultate, in caz ca nu intra unde vrea ea din prima, sa aiba backup. Mi-a tinut un discurs foarte serios despre incredere, incurajare, body language (ca degeba zici 'bravo, te-ai descurcat" daca fatza ta exprima dezamagire si suparare) , sustinere neconditionata. In final a zis ca ea nu crede ca o sa aiba copii, prea multa bataie de cap  [:-)))]

 

Asa ca iti doresc rabdare, intelepciune, da-i cu incredere si incurajare si fara ochi dati peste cap 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Recunosc, sunt foarte nervoasa. 

 

Alexandra a vb cu unul din participantii la olimpiada franceza si baiatul i-a spus ca el a primit o diploma mentiune speciala ptr punctaj si Alexandra a intrebat-o pe profesoara ei. Da, acum ii dau si ei diploma asta, diploma cu care putea sa-si echivaleze examenul de aptitudini la franceza   [batcap]   

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, imi pare rau pentru supararile si frustrarile si stresul vostru. Te inteleg si iti dau drepate ca e o mare porcarie ce i s-a intamplat Alexandrei. Sper sa reusesti sa ii tii moralul ridicat. Cu rabdare si concentrare pe lucrurile care conteaza trece si Evaluarea nationala. Va fi bine! Imbratisari! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...