Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Un frappucino va rog!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 999
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Multumim frumos!

 

A fost ok azi la mate, a facut aproape totul bine, pt ea a fost putin mai bine la mate decat la romana. Sper sa ia note mari la ambele si sa intre unde isi doreste. Lucrul asta il doresc tuturor celor care au dat examen. Fiecare sa-si gaseasca locul acolo unde ii e cel mai bine!

 

[flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut voua, am scapat si de asta !  [alcool]

 

Nu stiu cum a fost la voi, dar la noi s-a lasat cu plansete si somn agitat de fiecare data.

Luni am avut liber, azi am plecat de la serviciu 1 ora si am asteptat-o la iesire.

 

Profa de romana total absenta.

Profa de mate, care de cand s-a ridicat greva a facut zilnic 2ore mate cu ei, inclusiv ieri, era acolo, ii astepta pe fiecare elev si ii intreba ce au facut si ce n-au stiut. A discutat cu fiecare in parte.

Aseara la ora 22.00 Ale ii trimitea mesaje pe telefon daca exprimarea x e corecta.  [fri] Profa de la scoala, vreau sa zic. Si a raspuns, desigur. 

 

Ale zice ca a stiut la ambele.

Vorba Ioanei, ce este cunatificabil a facut corect, restul vedem.

 

Acum e in oras cu cativa colegi. Au fost la KFC, la bubbletea si ultima data erau la nu stiu ce restaurant de nici n-am stiut ca avem asa ceva in oras.  [fri]

 

Sapt trecuta si-a luat noul laptop, ocazie cu care a golit pusculita, acum are ocupatie sa-l bibileasca. Si are lista cu filme si carti. Si sambata ne-a facut program la Cluj. 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana, si la Ana profa de mate a fost implicata, are grup cu ei pe whatsapp, le-a trimis pe grup subiectele cu rezolcari cu mult inaintea aparitiei baremului, (adica le-a rezolvat pe brusura tiparita, a scanat si a pus pe grup). De ex profesorul Andreei de la scoala de anul trecut nu a facut asta, dupa finalul de an ura si la gara, nu a mai vorbit cu ei.

Si profa Anei de la clasa, o profesoara mai dura pe alocuri, exigenta, dar apropiata de ei cand a fost cazul, copiii au iubit-o. A facut mate cu ei in timpul anului multa extra, daca aveau vreo ora libera ca nu venea vreun prof si ea avea liber, ii chema la mate 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim, felicitari tuturor si sa intre fiecare unde isi doreste. 

Vacanta placuta! 

Mai raman emotiile contestatiilor pt cine va fi cazul. Noi anul trecut am facut contestatie la romana la Andreea, a castigat 55 de sutimi. Am stat mult in cumpana, ca nah, nu e o decizie usor de luat, stiind ca nota poate si scadea, dar era prea putin fata de ce stia ea ca a facut,

 

Stiu ca in timpul acela am facut o gramada de statistici si am observat asa: Daca in urma contestatiei nota a scazut, scaderea a fost in majoritatea cazurilor de 5-10-15-max 20 de sutimi, insa daca a fost vorba de crestere, au fost cresteri si de 5-10 sutimi, dar si de 50 sutimi, 1 punct, 1.5 puncte.....  

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sal'tare!

 

Se pare ca a fost usor la matematica, toti au facut bine, asa ca diferentierea intre candidatii la liceu va fi data de romana.

In fine, bine ca s-a terminat. Fii-mea isi face liste cu ce sa citeasca in vacanta, in sfarsit dupa voia ei, ce-i place, fara sa mai fie obligata la anumite lecturi. Chiar, a citit inainte de proba la romana "Cartea cu Apolodor" si "A doua carte cu Apolodor". I-au placut foarte mult, i-au mai redus din stres. Si noi, care ii spuneam de ani de zile ca pinguinul Apolodor e fascinant! 

 

Back to life, back to reality. Fata pleaca la munte vreo 3 zile, baiatul incepe practica, noi tragem o fuga pana la Chisinau (unii muncesc, altii casca gura). 

 

Numai bine tuturor!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

 

[cit]  [cit]

 

bine ca a trecut. Sa intre la ce liceu doresc si distractie/vacanta placuta.  [8D] 
 

Dana, si a mea e teribila inainte de teste/concursuri. Se consuma mult, nu poate sa adoarma, etc.
 

Ioana, deplasare placuta  [flo2]

 

o zi frumoasa tuturor

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...