Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Un frappucino va rog!


Recommended Posts

 

Noi ne-am inscris la liceu, gata, acum vacanta. Maya vrea sectia europeana, primim rezultatul abia in septembrie, dar in teorie nu ar trebui sa fie probleme.

 

Sambata intram in vacanta pentru 8 saptamani.

  [aerob]

 

Bravo, Maya. Ce presupune sectiunea asta? Studiaza in engleza? 

Unde aveti planuri de vacanta? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 999
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ado a luat teoria la scoala de soferi. 
 

Era stresat pt ca a vut colegi care nu au luat, sau simularile aveau puncte sub barem(plus niste neconcordante in raspunsuri) . Dar simularile au fost mai grele decat examenul.

 

Si ieri, profitand de linistea din casa, am reciclat un sac de facturi vechi, caiete, am aranjat dosare. Nu am terminat, dar tot e super cat am facut.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  [aerob]

 

Bravo, Maya. Ce presupune sectiunea asta? Studiaza in engleza? 

Unde aveti planuri de vacanta? 

 

Merci.

 

Ei suna pompos, dar in practica fac mai multe ore de engleza (1 sau 2 nu stiu exact) si fac istoria si SVT ul  in engl (cate un trimestru fiecare). Si la sfarsit ii va scrie pe diploma bac european.

 

Mergem in Ile D'Oléron.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ado a luat teoria la scoala de soferi. 

 

Era stresat pt ca a vut colegi care nu au luat, sau simularile aveau puncte sub barem(plus niste neconcordante in raspunsuri) . Dar simularile au fost mai grele decat examenul.

 

Si ieri, profitand de linistea din casa, am reciclat un sac de facturi vechi, caiete, am aranjat dosare. Nu am terminat, dar tot e super cat am facut.

 

Si noi vrem sa inceapa Maya scoala de soferi. Planul este sa dea sala cand vine din ro si sa faca orele de condus pana la Craciun ... apoi cu noi. Am aflat de o instructoare faina, o sa trec sa vad.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Merci.

 

Ei suna pompos, dar in practica fac mai multe ore de engleza (1 sau 2 nu stiu exact) si fac istoria si SVT ul  

Ah, ce fain. ! 

Si eu credeam ca ai mei o sa faca svt, dar fac numai istorie si germana extra.plus istorie mono.(adica in franceza) .

 

Am gasit si meditator pt L. la franceza . O colega de a lui ado. Imi place mult de ea, e f serioasa, dar in acelasi timp si de comitet.(e in gasca lui si fac multe iesiri/party impreuna) 

 

Da, lectiile de condus, dupa vacanta. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

https://glasulsucevei.ro/revolta-unei-absolvente-de-la-colegiul-national-stefan-cel-mare-din-suceava-dupa-sustinerea-examenului-de-bacalaureat-de-ce-ne-vreti-prosti-nu-suntem-si-nici-nu-vom-fi-vr/?fbclid=IwAR0alkEBoSLmnTfSDeFOIIejszZN3_lRh5eAMwEOBajHIbyW6tx0-MQDRSA

 

 

in alt context cam asa s-au purtat si profesoarele de franceza cu Alexandra, doar ca in final erau ofensate ca stie prea bine franceza si cand ea a incercat sa dezamorseze situatia cu o gluma ( tot in franceza ) i s-a spus in romaneste " nu este amuzant deloc ' 

 

 

J, copiii astia n-aveau de unde sa stie ca examenul va fi usor / greu.

Ei au invatat ptr un examen si atat.

Poate ca notele vor fi mai mari decat in alti ani, dar, din pacate, asta nu se datoreaza profesorilor de la clasa, ci subiectelor asa-zis usoare si meditatiilor. 

Dmpdv nu e onest. 

1 / 10000 de propuneri pomenite de ministrul Campeanu a fost a mea, dar n-a contat. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oricat de banal ar parea, unele chestii te marcheaza si le tii minte toata viata.

 

Tin minte in fac un examen oral, o colega care a turuit pasaje pe de rost din cartea profesorului. Zece cu felicitari. Ce dezbatere, ce intelegere. [alcool]

S -a descurcat ea mai bine apoi pe piata muncii? iar ala e in continuare  „mare“profesor cu catedra, cu volume publicate,. Niculescu parca il chema.

 

Si cate exemple din astea or fi. 
 

Am fugi5 la treburi, ca am saptamana full-

 

[flo2]  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata buna! 

Tin pumnii azi pt fata Monicai, sa vina nota marita dupa contestatie! 

 

Flacaul meu a ajuns in Vama Veche. E prima data cand pleaca cu gasca, fara nici un adult (a mai fost plecat in tabere sau voluntar in tabara, dar acolo era cel putin un adult responsabil cu supravegherea). Marturisesc ca am niste frici, dar sper sa se distreze si sa se intoarca fericit, sanatos si intreg acasa. 12 au plecat, toti de 17-18 ani. 

Bianca lucreaza zilnic chimie si biologie (ma uimeste fata asta a mea, sincer!) pentru ca vrea sa termine vara asta anumite lucruri de invatat si o sa aiba si ea perioade mai lungi cand nu va fi acasa ,asa ca trage acum tare. Ea pleaca in citybreak cu prietenele la Bucuresti peste o saptamana, cica. S-au decis ele brusc ca ar fi o idee buna. 

Eu ma bucur ca isi traisc din plin vara si ultima vacanta linistita de liceu. 

 

Aseara am fost la concert (e festivalul "Vacante muzicale' saptamana asta)  Lupii lui Calancea si surorile Osoianu. Maxim mi-au placut! Ii stiam de pe youtube, dar nu credeam ca vor suna atat de bine live. Super a fost! In seara asta e concert cameral si apoi un ansamblu de acordionisti. 

 

 

mcoca, vacanta placuta!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica sper ca sunteti ok .  [flo2]

 

Fata colegului meu a primit 0.65 in plus la romana, de la 8.95 la 9.60. 

 

Dintre colegii lui Ale : 

de la 8.9 la 9.75
de la 8.1 la 8.55
de la 7.95 la 8.5
 
Si cati or mai fi care nu au contestat si au ramas corectati aiurea.  [zirea]
 
 
 
 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dana si Laura si toti ceilalti care v-ati gandit la noi:   [flo2]

 

Si Anei i s-a marit nota de la 8.85 cate luase initial la 9.40, care intra in marja estimata de dna profesoara.

 

Aceeasi istorie cu corectarea pe diagonala, chiar, cum vad ca se intampla in mod frecvent la limba romana! Nu citesc deloc compunerile alea, la lucrarilor unor copii, le pun asa, din ochi si ese cat iese. A fost fix aceeasi greseala de punctaj, 55 sutimi, exact ca anul trecut.

 

Eu la 2 copii, 2 contestatii solutionate cu +

Examplele Danei.

SI suntem o mana de oameni aici, cine stie cate cazuri mai sunt. Unii poate nici nu au avut curaj sa conteste nota si au lasat-o asa....

Foarte rau se corecteaza....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...