Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Un frappucino va rog!


Recommended Posts

Așa, 

M- am logat sa va scriu următoarea chestiuta . 
Eu fac niște cursuri de engleză . Cu o englezoaica . 
Și fac și exerciții după App . Duolingo. 
-am moment le când greșesc ca prostu. Greșeli minore dar sunt depunctata. Va spun drept va ma uimesc și eu pe mine cât de ușor de greșește și dacă ar veni unul sa îmi spună : “ da, nu ești atenta “ i- as sparge capul . M- ar demoraliza total . 
nu e rău sa te apuci de învățat la Bătrânețe . Când te apuca răutatea cu copii, te linisteste experiența zilnică a greșelilor minore . 
 

 

alta tema. 
eu nu citesc mesajele. Sunt mari și apoi ei îmi povestesc destule, reușesc sa ma pună inclusiv pe mine la punct când nu sunt conform dorințele lor. 
dar, 

 

ei se logheza după tel meu pe insta și uneori ma mai uit eu la ce postează prietenii lor . 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 999
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

L. a dat simularea la germana , intelegere oral, pregatire pt la anu. Dupa ce profa i a zis ca nu ia examenul, a luat 20 puncte si a declarat ca a fost usor. Also, sa nu ii zici ceva la profa asta.  

 

Excelent! 20 de puncte! sa aiba incredere in ea si sa nu se lase influentata de profesorii mai rau-voitori.

 

Nu stiu la voi, dar la mine scoala generala a fost exact cum spune Judoka, chiar si mai rau. Pentru ca maica-mea venea la scoala o data pe trimestru, la sedinta cu parintii si atat, nu se baga in seama si nu se imprietenea cu profesoarele, nici eu nu primeam vreo lauda sau o vorba buna. Nimic. M-am calit in felul acesta si nu-mi pare rau. Asa erau timpurile, stiam clar cine "are pile" si cine invata pe bune. Nici ca-mi pasa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

vroiam sa te întreb voi ați avut examenul de comunicare ? 

Al meu l- a avut Acu in Martie . A avut 14/15 puncte. 

foarte dificil a fost . 

prietena lui( Are C2 din  vara )are avut 15 puncte

 

Fratele meu ce o stresează maica- sa. Ma-sa e cam dusa cu sorcova, părerea mea. Copila e sclipitoare dar nu are 10 pe linie, cum se spune in ro. Și strange șurubul pana o sa pocneasca . 

foarte foarte stresant mi se par copii ăștia . 

Nu stiu despre ce examen de comunicare vorbesti   al meu la bac a avut mate scris, si germana si istorie oral. Nu a dat examene pt C1/C2.

 

Cu stresatul e nasol. Prefer sa am un copil care invata, care intelege ceva, care se descurca mai departe dacat sa fie un tocilar pe linie. Din pacate, stiu cazuri de copii care au clacat, care nu au putut continua, care au dat in depresie/anorexie. Nu e de joaca. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ioana,

multumesc de aprecieri.  [flo2]

 

Sunt vreo 2-3 profesori ciudati/partinitori , e greu de dovedit. Cu cine vorbesti? Am mai avut o discutie cu dir adj(pe alte teme) si i am spus ca nu am primit raspuns de la profa de germana si ca este cam bully. Nici un feed back pana acum.

 

De ex. la tehnologie nu stiu ce le preda, nu stiu cand are teste.

Au un singur test dat tot trimestrul si la ala are note proaste toata clasa, nu trec de 10 puncte. Pai tu, ca director, nu incepi sa iti pui niste intrebari ? Si nici nu cred ca parintii iau rdv pt materia asta. 
Intalnirile cu parintii sunt doar la inceputul anului scolar. 

————-

Anyway, azi avem liber. Tare bine sa nu te mai scoli la sase dimineata.  [bib] 
 

Quarina, sper ca e bine , nu a mai dat pe aici. Am citit de furtuna de gheata. Cumplit,una e sa citesti si alta e sa traiesti realitatea. 
 

Sarbatori frumoase  [flo2] ,

celor cu nume de floare:   La multi ani !  Dana vio 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...