Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Un frappucino va rog!


Recommended Posts

Judoka, mi se pare bizar sa fie 'ilegal' sa dea teste surpiza ...

 

daca vreti pe mine ma seaca, ca in Franta nu exista burse de "merit", exista numai burse sociale: nu ai bani, primesti bursa. Copiii care invata nu sunt deloc incurajati, sunt batuti in cap sa fie nivelati dupa mase. La Maya la liceu, liceu de elita, au adus 15 copii defavorizti, pentru mixitate. Ok, f bine, dar inteleg sa aduca copii defavorizati dar pe care ii duce capu, ca altfel mai rau le face. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 999
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Azi pleaca randunelele. Din primul an cand ne-am mutat la casa am avut mereu 2-4 cuiburi de randunele. Chiar daca fac multa mizerie pe trotuar sub cuib, mereu le-am protejat cu totii (am pus inapoi puii cazuti cand invatau sa zboare sa nu ii prinda piscile, am fugarit vrabiile obraznice, am avut grija sa aiba o galeata cu apa la indemana). In fiecare toamna privesc fascinata pregatirea pentru plecare. Se aduna cu sutele, zboara aparent haotic in cerc, se aduna, se imprastie, se regrupeaza, apoi se aseaza pt un timp pe firele de electricitate ... si deodata isi iau toate zborul si duse sunt!. Imi va fi dor de ele si sper sa se intoarca si la anul.

post-8889-0-80559700-1694771565_thumb.jpeg

post-8889-0-31797200-1694771576_thumb.jpeg

post-8889-0-80559700-1694771565_thumb.jpeg

post-8889-0-31797200-1694771576_thumb.jpeg

post-8889-0-80559700-1694771565_thumb.jpeg

post-8889-0-31797200-1694771576_thumb.jpeg

post-8889-0-80559700-1694771565_thumb.jpeg

post-8889-0-31797200-1694771576_thumb.jpeg

post-8889-0-80559700-1694771565_thumb.jpeg

post-8889-0-31797200-1694771576_thumb.jpeg

post-8889-0-80559700-1694771565_thumb.jpeg

post-8889-0-31797200-1694771576_thumb.jpeg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Judoka, mi se pare bizar sa fie 'ilegal' sa dea teste surpiza ...

 

daca vreti pe mine ma seaca, ca in Franta nu exista burse de "merit", 

 

io cum nu am copii de exceptii  [:-)))] , nu m-a interesat si nici defavorizata nu sunt. 

 

dar stiu copii la noi in scoala care merg la diverse concursuri , au fost si ai mei la ceva de engleza si mathe dar sunt multe pe arte, muzica, sport si toate au premii in bani. probabil ca scoala e ceva normal si nu exceptional

 

la cel mic, in clasa banii primiti de copii din premii i-au donat pt excursii comune.

 

oricum orice diploma in plus e un avantaj la o admitere deci plusul de valoare se coantifica cumva. 

 

eu am avut odata la interviu unul care isi puse toate diplomele din liceu  [fri] . am fost soc cu toti.  [alcool].

 

nici nu l-am angajat pt ca cei de la personal au zis ca nu e de noi. el avea note de exceptie in liceu, dar se cam pierduse pe drum 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

inca una si plec. 

eu inca nu imi revin din jetlag. si pana mea sunt doar 6 ore si la dus nu am avut absolut nimic.

 

copilul meu a facut zilele trecute 19 ani. s-a serbat cu un coleg, la o diferenta de o zi. 

iar a avut vreo 70 de copii. la noi la gradina. au venit aia buluc si le era cica dor de o petrecere a la Robert. nu m-a costat nici 100 e petrecerea. pt ca i-am pus pe astia doi sa cumpere bere si chipsuri. si pahare. restul am dus io. care vrea tarie, sa isi aduca.

 

de data asta le-am dus doar musfiins si bretzeli. Bretzelii, 31, am mers la doua magazine sa ii gasesc, ii taiasem io juma nu s-au mancat. nah, generatii si generatii. Chipsuri si bautura. le dusesem si apa, sticle de jumate vreo 70 de sticle. bine am facut ca nu mai era una. si tarie. frate ce mai beau astia. Vecina mea imi zicea sa stau pe pace ca si ea bea asa :D. Cata consolare  [fri]

 

cel mic a mers si el cu niste priteni, a venit atata de incantat Ii ziceam barbatului ca m-as fi dus si io  [alcool]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elkia, multi ani fericiti inainte tanarului de 19 ani!

La noi habar nu am ce concursuri sunt in afara de cele sportive, unde nu avem skilsuri :). Poate la liceu sa fie, nu stiu.

Si aici activitatile extra sunt un mare plus, nu trebuie sa ai diplome, dar sa se vada ca esti multilateral dezvoltat :))).

 

Laura, frumoase poze. A venit toamna ....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Coca, multumesc  [flo2]

 

cred ca e si in functie de profi.

 

astia au mers si cu piesa de teatru la concursuri  au mai fost la sah dar si la materii. dar ii alege proful pe copii. eu cum nu am, nu avea sens. Stiu ca in clasele primare au participat cel mare la un concurs de citit. cand au auzit cum citea o copila, si asta a ramas cu al meu in liceu si a avut nota 1.0 la la bac si e studenta la Bio in Hamburg acum, am zis ca ai mei sunt la piciorul broastei. sunt unii copii exceptionali, nu pot sa fiu io cioara

 

mai lasati un pic de timp, ca cumva afli nivelul. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Helou, helou!

 

Am intrat sa va urez mult succes in noul an scolar!!! [flor]

 

Elkia, La multi ani fericiti baiatului, si voua pe langa el!  [flo2]

 

Laura, frumoase pozele! Cand eram copil, aveam si noi niste cuiburi de randunele la streasina casei. Acum au disparut, din pacate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...