Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Un frappucino va rog!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 999
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am scris un lung mesaj care nu a trecut de cenzura DC. 

oh, pot sa te asigur ca nici vorba de existenta a asa ceva. Maxim a fost vorba de o 'balba'  tehnica a platformei. Vad ca si mesajul tau si mesajul cocai apar ca fiind editate de voi in momentul cand s-a postat. Cine stie ce 'demoni informatici' si-au bagat ghiara. 

Moderare pe forum nu mai face nimeni de mult timp. 

Eu sper sa rescrii mesajul cand ai timp

 

O zi buna si o saptamana usoara tuturor! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata voua, la cafeaua de dimineata.  [cit]

Si eu sper sa rescrii mesajul Otilia. Ce mai fac fetele ? 

Ale a intrat la clubul de debate. Din clasa 9 au acceptat 12 din 18.

Si imi place cum imi povesteste despre discutii si ca observa detalii de genul : unul din baieti a vorbit foarte bine si a avut o expresie foarte buna pe care a folosit-o prea repede, ar fi fost mai de efect daca incheia cu expresia resp. 

Ma enerveaza ca trebuie sa-mi cumpar alta tableta, nu mai pot vedea nici un film, nici HBO nu mai merge. Si are doar 2ani vechime. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Sa incerc din nou de pe pc ca de pe telefon nu ma mai risc prea curand. Poate asa merge un mesaj mai lung de primul rand. Ca atat a ramas din cel anterior.

 

Laura, nu ma refeream la cenzura clasica, a cuvintelor. Ci la faptul ca undeva se taie paragrafele. Acum o sa salvez textul 

 

Ah, ce bine suna savuratul unui pahar de must. Sunt ani si ani de cand nu am mai gustat must. De obicei nu venim in ro toamna.

 

Danavio, Laura, ce intersant suna aceste cluburi de dezbateri. Chiar si olimpiade, serios. Sunt in romana? Si pe varste? Dati-mi va rog mai multe detalii ca iarna e grea si acusica incep noptile lungi.

 

Va scriam ieri ca la noi e frig si ploaie cu galeata si chiar si grindina ieri. Am fost o saptamana  in insulele Canare si am venit sambata de la 39°C la 9°C. Mult vant, multa ploaie si o aterizare nasoala dar macar am aterizat in orasul nostru. Ca tare am stat cu morcovul ca nu vom reusi.

Am decis plecarea in ultimul moment si de abia am avut timp sa ne pregatim bagajul. Cam toti am avut ceva lipsa pe acolo  . Dar nah, riscul meseriei. Aveam deja concediile luate si cum se anunta ploaie si iar ploaie am zis hai sa mergem. Iar acolo asa cald, phoai. Cea mare nu a avut vacanta precum surorile ei. A stat cu pisica si s-a bucurat de linistea din casa. Iar noua asa ciudat ni s-a parut fara ea. Mai ales ca am avut ceva experiente interesante.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, hello

[cit]  [cit]

 

Devo, ce frumos ai scris. Unele intalniri in viata nu sunt coincidente.

 

Dana,  [flo2] parerea mea e ca anturajul e f important la varsta asta. Felicitari pt debate si voluntariat. 
 

Otila, 39 de grade ??? omg . Prietena mea a fost la sf lui august in Ibiza si a avut doua zile frumoase, restul vreme capricioasa cu ploaie si vant. Grrr

Cum e fata la uni? Vine in week end acasa? 

Elkia? Mik? 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi au pus nervii pe moate astia cu scoala.

 

Am fost la rdv cu profa de germana. Ca vorbeste in ore, ca pe ceilalti i a mai potolit. Si am inceput sa ne plangem ca de ce s-a schimbat clasa si stricat colectivul, la care asta s-a scapat si spune:era o clasa oribila. [zid] cum poti sa spui asa ceva despre elevii tai? In plus, ea nici nu a fost profa anu trecut. N am simtit nici o empatie, pedagogie fata de elevi, doar sa fie liniste in clasa si sa o respecte ca profa.  [vom]

Vineri le a dat un proiect de facut un film si urcat pe nu stiu ce platforma pana luni. De parca altceva mai bun de facut nu au. Erau multe mesaje de la elevi ca nu s-au descurcat la timp sau nu au reusit. 
 

In afara de asta, L  are o gramada de intarzieri la ore , gen 2 min, 5 min. Altceva mai bun de facut nu am , decat sa le urmaresc si pe astea.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost azi la Sibiu, Iulia a depus juramantul. Ne-am strambat la ea pana tot primul rand a inceput sa rada. Primul rand de studenti. Cea mai folosita expresie "Dana nu mai fa poze ! " 

Apoi ei cu treaba lor, eu si sora-mea ne-am plimbat pana a iesit fata si am venit acasa. 

Ale merge la balul de la arte diseara. 

Eu am program adminisyrativ, spalat/calcat/maine gatit si curatenie.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...