Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Un frappucino va rog!


Recommended Posts

[cit]  [cit]

 

elkia,

super tare pustiul tau cu bretzel. Spirit de afacerist.  [8D]

ai tai copii vorbesc acasa romana? sau germana ? Al meu are un mic accent in toate limbiile. 
 

Ioana 

sper ca e bine, ca nu a mai scris pe aici. 
 

Am o durere surda de cap de vreo cateva zile. Cred ca e de la vreme . 
 

zile frumoase de week end va doresc   [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 999
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ziua buna! 

Racorica si la noi zilele astea, dar inca e destul de ok, avem o toamna blanda (si foarte secetoasa, din pacate). 

Eu am o gramada de treaba in gradina si nu prea am timp sa o fac. M-am apucat de scos/mutat/replantat bulbii florilor de primavara. Dar de vreo 2 saptamani tot scobesc si nu termin (seara se intuneca f repede dupa ce ajung acasa, in weekend am fost plecati). Vreau sa scot toti lujerii de rosii si aracii, sa gasesc o solutie sa fac o sapatura de toamna in gradina. 

 

Saptamana viitoare e vacanta, dar nu plecam nicaieri, nu facem nimic. Copiii vor avea meditatii, teme, au treaba. Noi mai avem doar cateva zile de concediu si tinem de ele sa le folosim in perioada sarbatorilor de iarna. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai bună cenzură e abundența! 
În abundența de știri nu mai vezi stirea care te afectează. 
Tiptil-tiptil, se modifică o lege despre care nu vorbește nimeni: cea a armelor!
Modificarea face ca orice român să poată să dețină oricâte arme vrea.Chiar și cei condamnați penal pentru șantaj, proxenetism,trafic de persoane pot să aibă arme. Până acum cei care consumau droguri sau cei sub influența alcoolului nu aveau voie să aibă arme. De acu’ au voie! 
Modificarea legii le permite.
Nu e tam-tam,nu e breaking news,n-o spune nimeni! Pumnul e arma prostului !
Noi înarmăm proștii! 
Ați văzut știrea asta undeva? 
Așa arată noua cenzură: abundența de știri! Știm ce fac alții dar nu mai știm nimic despre noi…
Ce mai e prin războaiele altora?

Citat din Dan Negru  facebook

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

https://romania.europalibera.org/a/romanii-arme-proiect-tacit-senat/32651540.html

Tot de psd isti a fost initiata.

 

cat despre dan negru, bleah, un p…curist care a stat la a1.

Pe mine m a dezgustat profund cand la o emisiune din aia imbecila prezentata de el, una din fete si a scos  chilotii pt audienta. Si el se hlizea ca boul.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Era o stire la noi cu o autostrada construita ca deviatie a circulatiei pt un orasel.
Numai ca nu au respectat cica toate normele ecologice si acum vor sa o distruga. Niste sute de mii de euro aruncati in vant. Si tribunalul, prefectura si asociatiile nu se pot pune deacord.

Si cate furturi, coruptie, exista fara ca noi sa avem habar.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

va invit la cafea.  [cit]  [cit]

 

Ado a castigat locul trei la concurs  [hop] si e nemultumit. Vrea mai mult. A fost si obosit, ca a combinat cu stagiul de arbitrii. La sapte 30 plecam de acasa. Plus ca din partea clubului nu a venit nici un antrenor,  [:-/] deci cam pe barba noastra am fost. 

 

Anyway,

ce mai vroiam sa intreb. Cum faceti cu adolescentii si gestionarea telefoanelor? Urmariti ce pubica? Au insta? , tik tok? Am impresia ca fimea exagereaza. 

Am zis sa profite de vacanta si sa leneveasca. Aiurea.
Ore in sir pe handy, lectii nimic, prin casa nimic, sport nimic, poze numai cu imbecilitati si machiaj si toate prostiile.
Dar vrea petrecere de haloween si sa ramana peste noapte la colega ei. Ori noi am zis nu. Pt ca nu e cazul. 
daca incerci sa spui ceva, crize si trantit telefon si alte alea. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Judoka, felicitari baiatului pentru performanta si mai ales pentru munca si efort! Cu instagram, tiktok si altele asemenea eu simt de multe ori ca batalia e pierduta. E ca dependeta de alcool, tigari droguri. Dopamina, satisfactie imediata. Plus faptul ca se invata creierul sa primeasca doar mesaje rapide, video si devine f greu sa se concentreze pe munca migaloasa, citit din carti sau alte activitati care nu se intampla repede si cu satisfactie imediata. Greu ... De urmarit efectiv ce fac pe net nu ii mai urmaresc, am trecut de varsta /etapa asta. Dar da, si ai mei stau cu orele cu ochii in chestii total inutile si puerile, chiar daunatoare din punctul meu de vedere.

Bianca, se plangea intr-o zi ca nu are energie si nu ii vine sa se ridice din pat si nu retine nimic din ce invata, dar a stat ore si ore uitandu-se in telefon la prostii pe instagram. Sigur ca s-a suparat cand i-am spus care cred eu ca e problema, a spus ca eu nu inteleg nimic, ca eu nu stiu ... Dar cu totul altul i-a fost spiritul cand i-am zis sa nu mai stea in pat pretinzand ca citeste, ci sa lase telefonul la ea in camera si sa se duca in birou, sa scrie la tabla (ea invata notand, facadu-si scheme si desene) . Rares sta mai putin pe instagram /tik-tok dar se uita la anime-uri in nestire sau se joaca pe calcultator cu orele. 

Nu am sfaturi (teoria zice sa pui limite de ore, de aplicatii la care sa aiba acces) , dar sa stii ca te inteleg si ai tai nu sunt exceptie, ci regula. 

 

Eu sambata am tras un smotru cum nu mai facusem de ceva timp, am fost "taximetrist" pt copii si seara am fost la cantarea trupei lui Rares. E al doilea concert pe care il au intr-un bar. Sambata a fost petrecere de Halloween cu  concurs de costume. Au cantat doua trupe de liceeni. '13 luni', trupa in care Rares canta la bass au evoluat aproape o ora, mai multe cantece compuse de ei si cateva cover-uri. Tare mult mi-au placut! S-au descurcat super, au sunat ca o trupa inchegata, au fost tare curajosi (au fost peste 100 de persoane, doar noi si tatal solistei 40+, restul copii de 15-20 ani. ). A castigat primii sai bani, 90 lei, din cantat (la prima cantare au primit doar bere gratis  [alcool] ).

 

Bianca sambata dimineata la fost la robotica, unde au lucrat o parte la schimbat rotile robotului , o parte la sculptat dovleci (au avut provocare de la alta echipa sa faca ceva sugestiv pentru echipa lor ) . 

 

Mascota lor e un sarpe, asa ca au realizat asa ceva : 

post-8889-0-11301300-1698665579_thumb.jpg

post-8889-0-11301300-1698665579_thumb.jpg

post-8889-0-11301300-1698665579_thumb.jpg

post-8889-0-11301300-1698665579_thumb.jpg

post-8889-0-11301300-1698665579_thumb.jpg

post-8889-0-11301300-1698665579_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...