Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Un frappucino va rog!


Recommended Posts

Handy stiu ca este telefon mobil, in lb germana.

 

Complicat la varsta adolescentei o astfel de fire.....am trait-o eu pe pielea mea.

Eu ca si copil eram la fel, fff timida si introvertita, nu-mi faceam usor prieteni in sensul ca nu intram eu in vorba cu cineva, la initiativa mea, adica. Mi-era rusine..... habar nu am sa explic.... 

Bine, nici acum nu sunt mult altfel, doar ca am alta varsta si alta experienta de viata si pot masca m ai usor si nu mai am aceeasi jena, s-a mai risipit.... Dar tot nu-s o persoana indrazneata, cu tupeu (in sensul bun al cuvantului, vreau sa zic).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 999
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Hello,hello

scuze , daca am scris handy, mi-a intrat in vocabular.   
 

coca, dar nu are prietenele ei, gasca ei? 

Cel mare al meu e,introvertit si timid. Era invitat pe la party, dar daca nu era , nu era bai. Statea acasa pe jocuri. 

 

In schimb, ado, a fost asa : doua zile la rand(cu colegi diferiti) la basel, ca a fost herbsmesse. Sambata viitoare e invitat la un concert (o colega are un bilet in plus si nu vrea sa se duca singura) asa ca a zis ca se duce, chiar daca nu e genul lui de muzica.  [clo]

 

La L. a mai trecut furtuna. Chiar ma simt ca dupa o furtuna. Mai are problema ca se culca f tarziu, indiferent de cum a stat sau nu pe ecrane. Pur si simplu nu are somn.

 

Azi back to school, ca ni s-a terminat vacanta. 
 

mcoca, te mai duci la zumba?iti place ? 

eu ma gandesc sa renunt la inot. Ultima oara a fost apa extrem de rece si nu am chef sa ma îmbolnăvesc. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mai da, are prietene, nu foarte multe dar are. Dar si alea sunt ca si ea, nerds, deci nici alea nu sunt invitate. Pe de alta parte, s-ar plictisi de moarte la party urile alea ale popularilor, fara gasca ei sa se plictiseasca impreuna :).

 

Judoka, la pilates merg. Da, ma duc. Am curs tot anul asta scolar si nu ma las, chiar daca nu ma dau in vant. Incet, incet tin tot mai mult fara sa obosesc. Sa vedem azi, dupa 2 saptamani de vacanta cum o sa fie.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello voua, eu nu fac sport, doar plimbari cand am chef si acum nu am.

In schimb, sotul meu alearga zilnic pe stadion. El e consecvent, dar are cativa amici care se mai tin de el, desi de multe ori e singur.  E foarte incantat si se vede ca ii prieste. 

Ieri am fost cu Ale la shopping si i-am luat palton si un fas de iarna, ambele de la Reserved. Si cata vreme noi eram in mall, sotul ne-a dus cu masina, apoi a alergat, apoi s-a dusat si a venit dupa noi.  [fri]

Ale avea foarte multe cosuri pe fata, multe purulente asa ca acum o duc la cosmetica, a zis tipa ca e cam tarziu si are un stafilococ ptr care i-a dat o crema cu niacinamida si zinc.  Cred ca raman leftera curand ptr ca acum merge la cosmetica saptamanal, apoi la 2sapt si apoi la 3sapt.   Dar deja arata mai bine. 

Eu-s cam fara chef. Aseara Ale baga strambe ca-i trebuie somon la resto, eu n-aveam chef, asa ca am stat acasa si am calcat toti muntii de haine. 

Imediat le asez in dulapuri. 

Am facut supa de galusti si ma bucur ca m-am prins cum trebuie sa fe fac sa fie bune. 

Pa voua.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elkia, tu esti maica, acolo? Sub acoperire? :))))

 

Succes studentului! Sa invete, sa se distreze, sa se descurce.... sde toate!  [flo2]

 

Au terminat orezul pana la urma? :)))

da da, chiar ea e

 

cand a plecat copilul inca mai avea. 

 

 

noi am fost plecati 8 zile in concediu (Malta) si am luat copilul mare cu noi. pt el a fost foarte stresant si ne-a rugat sa nu il mai programam cand nu are el vacanta. 

noi am programat excursia asta demult. de la inceputul anului. am tto ales ales ales, greu frate cand mergi multi in concediu. Soacra mea a schimbat prefixul. si i-am facut surpriza. ne-am intalnit in escala lor. foarte frumos a fost. dar am obosit de atatea concedii in anul asta  [fri]

 

in rest am plecat io racita. io tot racita, parca mai rau, dar si restul sunt raciti, tuse, febra, urechi infundate. parca ne-au batut aia in concediu.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Judoka,

 

ai mei vorbesc cu mine 100 % romaneste. nu pot vorbi altfel.egal unde suntem 

 

intre ei vb germana si cu tatsu in functie de subiect. tatsu le vb in romaneste. da, au accent pe romanetse, unele cuvinte le pronunta aiurea si nu stiu sa scrie cine stie ce pe romaneste. comunicam pe romaneste pe whatsapp. dar cel mici desoeri nu intelege ce citeste.

nu vrea neam sa il ajut sa se imbunatateasca. nah. nu am copii docili

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dana, fii draguta si scrie-mi si mie ce "crema cu niacinamida si zinc" v-a recomandat. Eu sunt in faza ca ne trebuie trimitere pentru dermatolog. Si tare ma tem ca mergem degeaba ca am mai patit eu odata asa.

 

Elkia, v-am vazut, v-am admirat. Asa simt si eu ca nu mai am chef de niciun concediu anul acesta. Dupa ce am venit din Canarae am fost saptamna si trecuta la Oslo. Cam ajunge. Deplasari una dupa alta nu mai are farmec, e doar corvoada si oboseala daca nu te bucuri de ele. Dar, acum tocmai discutam despre ce facem anul viitor de paste 

 

Judoka, adolescentii au in general o problema cu culcatul tarziu. E putin mai bine daca sunt obositi serios. Sport si aer de munte si poate adorm inainte de 12.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tocmai si noi am luat o reteta de la dermatolog pt ado. 
Cu peroxid de benzoid, 50 euroi cutia  [batcap] sa speram ca are rezultate.

The ordinary e o crema canadiana, f buna, curata bine,( tot copiii au descoperit o) , dar nu mi se pare cea mai eficenta in cazuri de acnee mai avansate.

ado mai avea si un spray verde, destul de bunutz a fost. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

12 noaptea este extrem de tarziu. Ei se scoala la 6, respectiv 6.30. 

 

dana, super  [flo2] , felicitari pt sotul tau cu alergarea. Du te si tu cu el.

 

coca, da, pilates. Eu eram cu zumba, ca am vrut sa incerc, dar acum nu mai intra in program. 
 

mai vroiam sa mai palavragesc, dar azi a fost o zi destul de agitata. O veste f buna pe care am primit o  , [il]  dupa care un dus rece, de la alt stres. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...