Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Un frappucino va rog!


Recommended Posts

Neata voua  [cit]  

La mine a venit iarna, sunt -1grC , sper sa vina si zapada. 

Eu ieri la serviciu am reusit sa-mi pun mancarea pe mine  [batcap] , asa ca am fugit acasa, am pus hainele la inmuiat in vanish (sol contra pete) si mai tarziu am spalat o masina de haine, sper sa nu ramana patate, bluza o luasem prima data.  [fri]

M-am si tuns, am nimerit frizerita care nu-mi place, dar trebuia neaparat sa ma tund, asa ca acum sunt tunsa foarte scurt, garcon.  [ph34r]

In week-end-ul asta planuim sa ne odihnim, sper sa reusim. 

O zi faina sa aveti.  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 999
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Iar io [batcap] . 
 

nu înțeleg de ce se organizează excursii scumpe . 
Adică noi am semnat când se organiza excursia in state pt fii-miu ăla mare ca putem plătit toată excursia de 2.500€ atunci in Februarie 2020 pt oct 2020. 
excursiile la care participa toți copii nu trebe sa fie scumpe ca ii exclude pe cei fără bani, apoi excursiile astea sunt pt timp petrecut și experiențe comune nu pt chestii excepționale care tine de familie, nu de școala. 
 

 

mda, cred ca sunt iritată de i pritena care mu se vaită ca a trebuit sa facă ziua lu fiisa cu toată clasa. A avut 35 copii . 
Ok, și fii-miu a a avut la 19 ani 70 copii, a împărțit cu un prieten și nu a costat mai mult de 100€ . 
 

pai da, ca pe ea a costat- o câteva sute . 
zau ca nu înțeleg logica. 
mai ales ca copii au prieteni și nu toată clasa e priietena . 
Da, suntem săraci, nu ne permitem . Sau ne permitem dar asta e risipa frate . 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si Maya imi zice ca pleaca in UK in primavara cu clasa si la anu in state. Ok, dar noua nu ne spune nimeni? Care e faza, cat costa ....

 

In rest si la noi e racoros, dar nu sunt temperaturi negative. 7-8 grade noaptea.

 

Puiu ala mic al meu a crescut asa da mult ca hainele de la copii ii sunt prea mici si alea de adulti prea mari :). Naspa perioada.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

nu înțeleg de ce se organizează excursii scumpe . 

Adică noi am semnat când se organiza excursia in state pt fii-miu ăla mare ca putem plătit toată excursia de 2.500€ atunci in Februarie 2020 pt oct 2020. 

excursiile la care participa toți copii nu trebe sa fie scumpe ca ii exclude pe cei fără bani, apoi excursiile astea sunt pt timp petrecut și experiențe comune nu pt chestii excepționale care tine de familie, nu de școala. 

 

Da, nici io

bine, sunt atatea scoli/programe prin europa, ce pisici sa cauti peste balta. Pai numai biletul de transport cat costa.

a noastra costa 650, un pret rezonabil, dar pt o familie cu venituri medii si care mai are si alti copii pe acasa, este un efort.

 

asta cu sute de euro pt o aniversare  [bib] n as plusa. Defapt, ce le trebuie ceva mancare, tort, distractie si sa te simti bine cu prietenii tai.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare salutare,

 

da, chiar ma gandema sa scriu sa nu va suparati pe mine [fri]  ca dau cu batul in balta cu costurile  [alcool]

 

dar m-am relaxat ca am vazut ca si voua va da cu virgula   adica nu e ok, dar macar suntem pe aceeasi unda 

 

in rest, jurnalul de stundent:

 

- foarte multe teme. sta copilul pana la ora 22 in biblioteca. fratele meu ce stresat e.

 

la Mathe e stressul maxim. si pt ca e stresat mi-am dat seama ca asta mic nu face fata unui studiu. asa ca il strang cu usa sa faca meditatii. macar sa ma injure acu in loc de 10 ani.

 

- apoi copilul mare, care in ultimii ani si-a gatit foarte mult timp singur si nu mai aveam loc d el aproape a capitulat. ori mananca la cantina. ori ii duc io si minimul gateste el. pt ca trebuie sa faca si curatenie in bucatarie dupa el. acasa facea mama.

ori ii duc borcane sterile (pun mancarea in borcane fierbinte si le intorc invers: spanac, tika-masala, chili sin carne) ori ii duc mancare si el o congeleaza : lasagne, musaca.

 

duminica dimineata ma duc la el, bem o cafea impreuna si apoi plec. Doamne ce iubesc io iesirile astea. in rest ma suna, cand pleca la Uni, cand revine, in functie de stare. 

 

mi-a zis dupa ce a fost la bazin: mama ce bine faci tu bagajul de picina: sacosa de lucruri ude, mai multe prosoape etc. 

 

experienta frate nu te mai biciu singur. ca nu s-a nascut nimeni invatat. i-am sugerat sa faca lista. io avem deseori diverse liste pt diverse competitii, dar si pt piscina, cand merg cu cortul, cu rulota, cu avionul cu etc etc.

 

v-am spus ca Copilul mic lucreaza? mda, 40 ore pe luna la o pizerie. tre sa il scot din socialmedia. ma rog si cel mare a lucrat. 

 

si de la 01.12 sper sa inceapa scoala de soferi. teoria. are 16,6 ani

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

- apoi copilul mare, care in ultimii ani si-a gatit foarte mult timp singur si nu mai aveam loc d el aproape a capitulat. ori mananca la cantina. ori ii duc io si minimul gateste el. pt ca trebuie sa faca si curatenie in bucatarie dupa el. acasa facea mama.

ori ii duc borcane sterile (pun mancarea in borcane fierbinte si le intorc invers: spanac, tika-masala, chili sin carne) ori ii duc mancare si el o congeleaza : lasagne, musaca.

 

E normal, cand ai cursuri pana seara si esti concentrat,vii acasa obosit, numai de gateala nu iti arde. Eu il sun uneori pe al meu pe la noua seara si deja se culca.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In alta ordine de idei, aseara am invatat la istorie. Nu ii place materia, ca e mult de toceala.

 

Pe regele Louis il cheama Ludwig si pe Charles, Karl, in germana  [batcap]

Ca o paranteza , si Balzac, a fost asa prolific pt ca era platit la rand, deci trebuia sa scrie mult .  [bib] 
 

Azi aveam piscina, dar al meu e bolnav de trei zile, febra , dureri de cap, deci nu mergem.

 

elkia, de asta ii las eu pe ai mei sa si faca singuri sacul de sport, sa se obisnuiasca. Bine, eu  am ratat cate o sedinta(uitasem costumul acasa  ), la restul nu e asa grav.

 

va las o cafelutza virtuala  [cit]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ach, nici vorba sa le fac bagakul de concediu. 

 

dar era uimirea de sacult de piscina

 

in alta ordine de idei nu ai scris pe aici ce face cel mare al tau, alt oras sau ce invata.

 

cu gatitul, paarca nu stiu :)

 

dar mie imi place sa gatesc ca la mama acasa o ceapa nu am putut sa o tai de capul meu. ce sa experimentez?!

 

dar noi am fost saraci. acu in perioada asta in afara de cartofi si fasole, nu era. greu era pana la craciun. si cand am avut vaca parca il apucasem pe Dumnezeu de picior. 

am uitat, greu le-a fost la parinti si cu noi la scoala.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...