Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Un frappucino va rog!


Recommended Posts

 

cum a fost weekend ul? 

destul de plin,

am dat o tura rapida in tara, dar am facut ce fac si acasa , curatenie, mancare, aprovizionare. Am mai muncit la app, ca aveam un perete de finisat, plus prize de montat.

Dupa care ne am dus la un pahar de vorba cu prietenii, copiii s au dus la mall. 

sunt tot timpul fascinati ca e duminica deschis. Puhoi de lume era.

 

mcoca, ce fain ca ati inceput sa decorati. sambata avem concurs si meditatii, nu cred ca ma apuc de ceva.

Dupa care profa de pian vrea sa le pregateasca un cantecel pt spectacolul de craciun. Deci trebuie sa se vada cu prietena ei si sa repete un pic impreuna.

 

Azi e sedinta cu parintii.

 

[cit]  [cit]

saptamana frumoasa 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 999
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

La mine ninge acum si este foarte frig ( realfeel -7grC ) dar n-o sa se depuna ptr ca bate un vant groaznic. 

 

Duminica de dimi am avut de mers in oras cu Ale, sotul ne-a dus cu masina, dar nu ne-am inteles corect, la plecare noi am iesit pe o usa si am plecat la mall, el se mutase la intrarea principala si ne astepta acolo.  [fri]

Apoi am stat toata ziua in pat. Am citit, ne-am uitat la TV, am mancat. Nici macar manichiura nu mi-am facut-o. 

 

Joi si vineri suntem liberi, tot relaxare planuim. 

Duminica mergem la CJ, avem bilete la balet "Spargatorul de nuci".  

 

N-am impodobit nimic si de obicei facem dupa ziua lui Ale. Anul asta isi invita cateva colege in oras. 

 

Mi-au venit cartile. Citesc acum altceva, asa ca nu le-am inceput. Dar i-am facut observatie autoarei pe facebook, 2 volume din aceeasi serie, scoase de aceeasi editura la scurt timp una dupa alta, aproape concomitent, au formate foarte diferite. Nu-mi place asta. 

 

post-23172-0-10434700-1701081989_thumb.jpg

 

post-23172-0-10434700-1701081989_thumb.jpg

post-23172-0-10434700-1701081989_thumb.jpg

post-23172-0-10434700-1701081989_thumb.jpg

post-23172-0-10434700-1701081989_thumb.jpg

post-23172-0-10434700-1701081989_thumb.jpg

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Judoka, ati fost asa pe weekend numai? wow, bravo!!! Si profa de noastra de pian le-a dat fetelor un cantec de craciun de cantat la pian + voce la petrecerea noastra de craciun :). Abia astept sa vad ce iese.

 

Dana, sa va simtiti bine la Spargatorul de nuci.

Oo ce te inteleg cu cartile de dimensiuni diferite!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna! 

 

Dana, dupa ce ai scris de "Cele patru ogllinzi ale adevarului", pt ca imi parea cunoscuta coperta, am verificat in vraful de carti cumparate si necitite inca si o luasem deja. Am auzit-o recomandata intr-un podcast, cred. Eu nu prea am probleme existentiale cu dimensiunile si cum arata cartile, Deja nu imi mai incap frumos in biblioteca si pana gasesc o solutie stau una peste alta cum se nimereste. 

 

Am fost in weekend o fuga la tata (nu s-a simtit prea bine saptamana trecuta si m-am dus sa il vad cum e, daca il pot ajuta cu ceva). Pe drum (dureaza 3 ore) mi-am conectat telefonul la tableta masinii si am terminat de ascultat o carte si am inceput alta. Mult mai usor mi s-a parut ca a trecut timpul decat daca as fi fost pe radio. 

 

Aseara pe la 19 a facut fii'mea o criza ca i-a terminat frate'su samponul si nu avea cu ce sa se spele, asa ca m-am urcat in masina si am condus 15 km dus, 15 intors pana la mall si i-am luat sampon. Ocazie cu care am luat si pt mine o branza maturata cu chimen. Cat de buna e! Cu un pic de vin rosu din productia de anul asta , un deliciu. Le-am savurat impreuna cu victoria Italiei in Cupa Davis. Maxim mi-a placut de Sinner, mai ales ca l-a batut pe nesuferitul de Djokovic. 

 

 

Noi nu decoram nimic inainte de 15 decembrie (de fapt de obicei facem bradul in zilele dinaintea Craciunului ), mi se pare ca nu mai apuc sa ma bucur de moment, ca deja e rasuflata treaba cu  "bucuria Craciunului".  In schimb ne pregatim pt cele 4 zile libere, cand vom sarbatori Andreii din casa (si ziua sotului de nastere)  cu prieteni si veselie. 

 

La noi e frig si bate vantul foarte tare. De obicei lunea mergeam la birou, azi am refuzat sa ies din casa. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut voua. 

Am gatit supa cu taitei, friptura de curcan, cartofi natur si tocanita pipote si inimi cu fasole verde. 

Maine iesim la defilare. 

Acum e repetitie, trec MIG-uri chiar pe deasupra blocului si un HERCULES , plus elicoptere. Distractia copiilor. 

Nepoata e la Sibiu, maine e parte din defilare, apoi vine acasa. Ale e in oras cu o prietena. Abea au gasit loc ptr o cafea. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi la cafea.  [cit]

Am umblat ieri in 2 ture de si acum ma dor picioarele. Am si la parada militara si seara la artificii, plus de fiecare data am batut targul dintr-un capat in celalalt. 

Langa noi la parada militara erau niste unii din Maramures, a fost iarasi plin peste tot. Cazari ocupate cu 1 luna in avans, restaurantele full.  

Foarte bine, ma bucur ca romanii sarbatoresc 1 Decembrie   l

Acum gatesc o ciorba cu ardei umpluti si un orez simplu. Mai sunt vreo 2 portii de supa si ceva friptura, asa ca pana marti nu mai fac nimic. Am pus si la congelator o portie de ardei umpluti, mai salvez timp. 

Azi mergem la o zi de nastere, chiar nu ne-am mai vazut de mult. 

Maine vrem sa plecam mai devreme la CJ, ne oprim la o cafea la Iulius Mall inainte de balet. 

Am facut iar curat prin dulapuri, am pus 4 plase mari de haine de dat. 2 dintre ele le duc la o verisoara ptr fata ei, iar alte 2 le-a dus sotul de dimineata la un container anume unde se strang donatii. 

Un week-end linistit va doresc. 

[flo]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...