Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Un frappucino va rog!


Recommended Posts

Buna dimineața geroasa,

 

de decembrie.

 

cartea citita de fii mea. Zice ca i-a placut mult.

 

I-am luat si niste bijuterii si o carte pt craciun. 
Ado nu mai vrea schiuri, vrea o minge de baschet. Cred ca o sa merg impreuna cu el sa cumparam.

Pt ceilalti, nu am cumparat inca nimic. [bib]

post-166285-0-23675300-1701602336.jpeg

post-166285-0-23675300-1701602336.jpeg

post-166285-0-23675300-1701602336.jpeg

post-166285-0-23675300-1701602336.jpeg

post-166285-0-23675300-1701602336.jpeg

post-166285-0-23675300-1701602336.jpeg

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 999
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Imi place meniul Laurei cu branza si vin  [il] ,  si surpriza pt prieten, si ce a gatit dana vio  [il] 

 

F greu s a circulat zilele astea, ploaie, lapovita, frig, intuneric.grrr

 

Sapt viitoare ma duc iar la scoala, tocmai cand se mai asezasera lucrurile. Ca sa nu ma plictisesc. Nu stiu daca ar trebui sa caut un psiholog, cum sugerati voi. Chiar nu stiu.

 

Ado a castigat turneul ieri. Patru meciuri, din care unul a fost greu, cu campionul de anul trecut. El era suparat ca nu a castigat meciurile mai repede si mai eficace. Mentalitate de campion. 
 

o duminica linistita va doresc  [flo2] 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A citit-o si Ana, doar ca in engleza 

 

Buna dimineața geroasa,

 

de decembrie.

 

cartea citita de fii mea. Zice ca i-a placut mult.

 

I-am luat si niste bijuterii si o carte pt craciun. 
Ado nu mai vrea schiuri, vrea o minge de baschet. Cred ca o sa merg impreuna cu el sa cumparam.

Pt ceilalti, nu am cumparat inca nimic. [bib]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineața geroasa,

 

de decembrie.

 

cartea citita de fii mea. Zice ca i-a placut mult.

 

I-am luat si niste bijuterii si o carte pt craciun. 

Ado nu mai vrea schiuri, vrea o minge de baschet. Cred ca o sa merg impreuna cu el sa cumparam.

Pt ceilalti, nu am cumparat inca nimic. [bib]

 

Mi-ai dat o idee de carte pt Craciun. Maya a citit It Ends With Us de acelasi autor. I-a placut f mult.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi avem brad acum si luminite colorate pe balustrada afara. Si ceva zapada deci e atmosfera de craciun.

 

A citit si mijlocia mea carti de aceeasi autoare. Nu mai stiu daca fix aceasta. Si cred ca in engleza. Si mie mi-ai dat o idee. Culmea a pus o carte de poezii pe lista. Care poezii inteleg ca sunt citate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani, Monica! Sa fii sanatoasa si sa ai parte numai de intamplari frumoase si oameni buni ! 

 

Judoka, felicitari flacaului pt performanta si pentru mentalitate! Pana sa cauti, eventual, psiholog, nu este un consilier scolar, un pedagog/psiholog / indrumator in scoala cu care ar putea discuta (daca vrea) ce o deranjeaza, ce o framana? 

 

Noi am sarbatorit joi cu prieteni ziua sotului cu hahaiala multa, dans, muzica, concurs de darts , biliard si la final o prtida de poker. S-a stat peste noapte (am scos toate saltelele si pernele disponibile sa am unde pune oamenii la somn) . Vineri a ramas doar sora mea in continuare la noi, apoi de sambata ne-am linistit si noi, ne-am odihnit, ne-am uitat la filme, copiii au invatat si au facut teme. Rares a fost la un majorat la o prietena (si iar mi-am amintit de Elkia cu petrecere baiatului ei cu o gramada de invitati si maxim 100 euro cheltuiti) . Parintii fetei au inchiriat o pensiune pt o noapte, au fost 14 tineri si cativa adulti, rude de-ale fetei. Au avut de baut diverse, platouri cu aperitive, pizza si la o bucata de noapte a facut tatal fetei si gratar, plus tort si alte rontaieli. 

 

Cred ca am sa scot si eu macar luminitele pt decorat casa la sfarsitul saptamanii. Au venit si la noi zile reci, se anunta ceva zapada de maine. Eu inca nu am nici o idee ce cumpar cadouri de Craciun. Din cauza stresului cu cadourile si agitatia dinaintea Craciunului nu imi place mie deloc decembrie :( . 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut voua. 

Eu vin sa ventuiesc pe-aici ca ma enerveaza niste unii pe la serviciu, intreaba cate una de zici ca azi s-au angajat prima data in viata lor. 

Cum a fost mos Nicolae la voi ? 

Ale a primit ce si-a dorit, un pulover cu motive norv rosu/alb, sosete ptr cizme ( cu intarituri ) si o carte Flacara de fier. Seria Empyrean Vol.2 Rebecca Yarros. Am citit si eu primul vol si chiar mi-a placut. O sa citesc si vol2 deci.  [fri]

Mie nu mi-a adus nimic. Se pare ca n-am facut nimic notabil, nici bine si nici rau ( poate imi aducea o jordita ). 

Zilele astea tb sa caut ceva ptr mos Craciun, nu i-am luat decat un lego cu Dobby. Habar nu am ce sa mai pun langa. Si sotului i-am luat un trenning ptr alergat. 

De ziua ei vrea cercei Au si asta ii luam. Mergem impreuna si isi alege ce vrea ea. 

Sapt asta am anulat cosmetica, Ale are teste in fiecare zi si sambata are un debate on-line care va dura toata ziua, vreo 8-9ore.  [fal]  [batcap]

Luni seara m-a zapacit de cap cat are ea de invatat si ca cei de la alte profile freaca menta si se distreaza. Si a tras si-un plans. 

 

Ieri am calcat si intre timp m-am uitat la StarTrek Discovery, am ajuns la sezon3. Imi place teribil. 

 

Acum citesc Kathleen McGowan Cea asteptata, asta este vol1, urmeaza Cartea iubirii si Printul poet. Personajul principal este Maria Magdalena. A inceput foarte bine, ideea e grozava, dar deja cam schioapata scriitura. Si sunt doar la 1/2 vol1. 

 

Gata pauza. Mai vb.  [flo2]

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Parintii fetei au inchiriat o pensiune pt o noapte, au fost 14 tineri si cativa adulti, rude de-ale fetei. Au avut de baut diverse, platouri cu aperitive, pizza si la o bucata de noapte a facut tatal fetei si gratar, plus tort si alte rontaieli. 

 

Mai, mie mi sa pare cam exagerat, dar, na, fiecare cu stilul lui de viata. As elimina inchiriatul de cabane, adultii si gratarul din peisaj. Rares ce zice? 

L.se serbeaza un pic cu intarziere anu asta. Are opt prietene invitate, meniu salata beouf +pizza si tort cumparate(si ceva rontaieli) . Bine, are si alta varsta, dar important e sa se distreze.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...