Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Un frappucino va rog!


Recommended Posts

[cit]  [cit]

 

laura, sunt de acord. Un adult prin zona, e bine tot timpul.

 

dana, bietul om. Cred si eu ca a suferit un soc. Da si astia tampiti, destrabalare si distractie cu alta ocazie, chiar la majorat   ???

 

M am uitat, si la noi nu exista psiholog/consilier in scoala. Trebuie sa te duci prin cabinetul medicului de familie.

 

Otilia, nu mai tin minte exact. Tu vroiai sa donezi niste carti, nu ? Ai reusit? Mai am o gramada de dat, dar nu stiu unde. (In bucuresti) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 999
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

[cit]  [cit]

 

laura, sunt de acord. Un adult prin zona, e bine tot timpul.

 

dana, bietul om. Cred si eu ca a suferit un soc. Da si astia tampiti, destrabalare si distractie cu alta ocazie, chiar la majorat   ???

 

M am uitat, si la noi nu exista psiholog/consilier in scoala. Trebuie sa te duci prin cabinetul medicului de familie.

 

Otilia, nu mai tin minte exact. Tu vroiai sa donezi niste carti, nu ? Ai reusit? Mai am o gramada de dat, dar nu stiu unde. (In bucuresti) 

 

 

In toate scolile este psiholog scolar, dar eu nu as trece prin el. Confidential, confidential dar stiu eu unde noteaza el ceva in dosarul copilului? deci no way :).

Mergi prin medicul de familie, e mai bine asa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dap, naspa de tot. 

In orice caz ce povesti am auzit  [batcap] .

 

Imi povestea o cunostinta, fata lui era atunci clasa 11/12 ceva de genul, ca i-a spus ca prietenul ei a primit masina  [clo]  si se duc impreuna in vacanta. Si ta-su a zis: ok, mergem impreuna la ginecolog sa-ti dea anticonceptionale si sa-ti explice ce-si-cum cu safe-sex. Esti pregatita ptr asta ? Ca sa nu-ti inchipui ca ala te duce cu masina pe ochi frumosi. A zis ca i-a picat fatza fetei si nu s-a mai dus cu prietenul nicaieri, dar la ginecolog tot a mers sa fie informata, ca sex puteau face si acasa oricum.  [fri]

 

Sau, la altii, ca s-a mutat prietenul la fata acasa de tot, elevi de liceu, da ?   [batcap]  [fal]

 

Acum 2 colegi de serviciu, barbati, au fete de liceu si de varsta lui Ale si mai mari. Si ei imi tot povestesc picanterii de-astea.  [fri]

 

Asa ca ...  [fri] asta ne asteapta de-acum incolo. 

 

Eu i-am zis lui Ale ca nu exista nimic sa nu poata sa-mi spuna.

Aproape orice putem repara impreuna.

Eu trebuie sa stiu ca sa stiu ce trebuie sa fac. Deocamdata merge. 

 

 

Intr-o nota mai lejera, Ale si-a invitat colegii sapt viitoare la pizza. Pe serii.  [batcap] Ca sunt niste unii care nu se suporta si altii care n-au nimic in comun.  [batcap]

Si din fosta clasa de generala erau ei un grup de vreo 6, dar Ale zice ca nu prea mai vorbesc si pana la urma n-a invitat decat 2, o fata si un baiat, din grupul acela. Mai si aseara incepe baiatul cu mesaje pe whatsapp. Dar pe x,y,z de ce nu le-ai chemat? ca a vb el cu ele si sunt libere.  [fal] Dar s-au certat ? si daca da, de ce ? La un moment dat pe mine ma enerva, Ale imi arata mesajele si ii raspundeam impreuna, ca de! ramane scris si nu se stie cui arata mai departe.  [batcap] Pana la urma, i-am zis sa-l ignore. Daca vor sa vina vin, daca nu nu, si gata. 

 

Si uite ce drama avem si noi. Ca sa nu ne plictisim.  [batcap]  [fri]

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In toate scolile este psiholog scolar, dar eu nu as trece prin el. Confidential, confidential dar stiu eu unde noteaza el ceva in dosarul copilului? deci no way :).

Mergi prin medicul de familie, e mai bine asa.

 

la MF este la fel ca la scoala, tot in sistem ramane. 

Singura optiune mai safe este cea la un cabinet particular cu plata. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata,

tarzie

 

[cit]  [cit] 
 

Am terminat cu petrecerea ( [il]  care a iesit f frumos) ,am luat centura   .

 

Ado mi se pare mai responsabil acum, mai motivat, si mai matur. Un pusti se lipise de el si tot discutau, nu e totusi putzin lucru sa ai centura la varsta asta. 

Am si o poza f frumoasa cu antrenorul, cand ii da centura si da mana cu el. Centura a trimis o  clubul la paris si a venit inapoi  cu numele lui inscriptionat.  [il]

 Imi amintesc cand era mic, pe la trei -patru ani, isi scoate asimgur sosetele si vroia sa urce pe tatami sa se joace. 

 

azi nimic special, cuminti pe acasa. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare dragilor,

 

greu frate ma mobilizez. de fapt ma uit a 4 oara la anatomie grey. e prima oara cand ma uit cap coada si nu pe sarite

 

Devo,

 

mi-a placut mult cum ai scris  [flo2] . sa fie cat mai bine, ca e nevoie de lucruri bune.

soacra mea se minuneaza mereu cum lucreaza astia de la noi. dupa cum stiti noi suntem in cartier nou, luat de la zero si la 6 luni cum vine ea pe la noi mai apar niste cladiri, acu termina dupa 22 luni linia de tramvai. sa o vedem cat se minuneaza data viitoare. noi stand aici nu percem la fel 

 

Laura, imi pare rau de depresia tatalui tau. tot e bine ca ajungi. ma des, mai rar.  [il]

 

si sunt dea dreptului invidioasa pe vizitele de Weekend ale Judokai la Bucuresti  [flo2]

 

voi zburati de la Baden Baden? io am gasit doar wizzair la la Sibiu [alcool]

 

FB mi-a amintit ca anu trecut eram in ro. la noi foarte foarte greu cu plecatul in interes de serviciu. mai au astia si taie coada la mata (le-am povestit la copii asta, si li s-a parut interesant)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...