Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Un frappucino va rog!


Recommended Posts

Mi se pare tare greu cu cadourile pentru copiii mai mari. Cand erau mici asa de simplu era totul ....

Maya isi dorea un ceas ... pai l-am luat acum o luna ca trebuia sa isi aleaga ea ce vrea exact. Haine, la fel, e destul de dificila. Imi raman nimicuri pentru Craciun.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 999
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Asa este, e mult mai dificil la copiii mai mari. Mai simplu e sa le dai o suma (cat consideri, cat poti) sa-si ia ei ceva ce le place. Sau mers impreuna la magazin, vazut, probat, sau comandat....

 

Si eu la fel, le luam fetelor cand erau mici tot felul de haine, de jucarii, cate un lego si aveau de lucru 3 zile....

Acum au alte gusturi care nu se mai suprapun cu ale mele, si nu vreau sa arunc bani pe ceva ce nu le place sau nu ar purta si sa zica multumesc doar din politete.... 

Mi se pare tare greu cu cadourile pentru copiii mai mari. Cand erau mici asa de simplu era totul ....

Maya isi dorea un ceas ... pai l-am luat acum o luna ca trebuia sa isi aleaga ea ce vrea exact. Haine, la fel, e destul de dificila. Imi raman nimicuri pentru Craciun.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in nici un caz bani. nu stiu de ce 

 

io le iau umbrele, si parfumuri. 

 

ma gandesc daca pulovere le pun sub brad. sau castile.

 

io am luat in anii trecuti tricouri sau pulovere sau pijamale  cu motive de Craciun la toti 4 (3 ani la rand vad), acu 3 ani alergam ca nebuna pe 16.12 ca se inchidea tot. 

 

foarte inspirate cadourile. toti s-au bucurat si acu in perioada asta le purtam. ba chiar si la petrecerile de craciun. pot sa le mai iau o tura . 

anu trecut am luat la pritenii si mamelor. 

da, io fac pachete pt mama si soacra mea. Soacrei mele ii cumpar si multe cosmetice ca are o bucurie ca un copil. cu toate ca ea isi poate cumpara orice ca manueste internetul brici.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in perioada asta de advent le fac la copii bucurii mici 

am facut cu ei nuci si cornulete (desertul copilariei)

la cel mare i-am luat niste galosi imblaniti. 

lenjerii noi din finet blemarin

perne noi. niciiodata nu avem destule :)

lenjerii de corp cu niste pinguini. le-am spalat si aranjat in sertar. 

 

piticului ii iau azi sper un stilou. (Lamy)

e o adevarata istorie cu stiloul asta. le lua de la cel mare. dar acu cel mare e plecat si el nu mai are stilou de scris la teze. ca altfel scrie pe tableta.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eu le dau bani nepotilor de Craciun de vreo 2-3ani, sunt deja mari si chiar nu pot sa stiu exact ce le-ar place lor, au deja intre 17-25ani, au alte gusturi si idei, cu banii e mai ok.  

 

Lui Ale eu nu ii dau bani de Craciun, zau ca mi s-ar parea aiurea de tot, ei i-am mai luat ieri un pulover putin sclipicios de la Reverved si i-am luat 2 carti de la bookcity si gata. Le-am luat acum sa nu mai tb sa alerg sapt viitoare. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Si eu la fel, le luam fetelor cand erau mici tot felul de haine, de jucarii, cate un lego si aveau de lucru 3 zile....

 

cel mare al meu, si a luat zilele astea un lego tehnic(la reducere, de la 200 , l a gasit cu 30 de euro) . Ii place sa mai mestereasca.

de craciun, i am luat un puzzle cu peisaj. Sper sa i placa.

 

Si lui L. i am luat ieri doua bluze, mai are ceva cosmetice, o carte si o sa mai cumpar dulciuri. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...