Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Un frappucino va rog!


Recommended Posts

acuma e mai ok, dar …

a avut o altercatie la scoala cu un baiat, e mail primit  de la diriginte, ca s au injurat la ora de sport, ca s au provocat, ca nu stie a cui e vina. Ca sa aflu de la ea, ca asta a asteptat o la sf orei si a vrut sa o ia de gat, ea i a priims mainile si l a zgariat, Tot el cu gura mare si ochii pisati la profesara.  I am scris dirigului , ca daca mai apare vreun incident sau hartuire din partea colegului sau daca o mai considera vinovata de ceva, facem plangere oficiala.

au fost si la directoare sa discute, si sa gasesca o solutie, i a chemat si pe colegiicare au asistat la scena.

problema e ca pustiulcu asta se ocupa in timpul orei, (hartuire) /sunt multe fete care nu ii raspund, doar pt a nu avea probleme. 

 

poate ,ca de asta nu vroia sa intre la ore sau raspundea in timpul cursului, nu stiu.

 

Judoka, imi pare ff rau de situatie. Trebuie sa fii si tu cu gura mare la directiune, nu se poate ca hartuitul sa fie obligat sa plece capul. Si in ora daca o mai ataca, sa se ridice imediat sa spuna profesorului.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 999
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Buna dimineata, azi e ziua lui Ale.

16ani.

Nici nu-mi vine sa cred cum a trecut timpul. 

 

Asa ca LA MULTI ANI voua si copiilor vostri, multa sanatate si fericire.   [flo2]

 

J , si Ale a avut diverse probleme la scoala cu unii copii, dar eu vb direct si imediat cu invatatoarea sau diriginta. Cand au fost mai grave se scria direct pe grupul clasei ca sa stie toti parintii. Cu nume si prenume, sa nu existe confuzii. 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Judoka, imi pare rau, foarte urata situatie. Eu am aflat dupa ce a inceput sa mearga la psihlog cat de mult l-a afectat pe Rares bullyingul din scoala genereala pe care eu l-am tratat superficial si nu am stiut sa vad, sa inteleg si sa il sustin asa cum avea nevoie. A pierdut foarte mult din increderea si stima de sine, ceea ce l-a afectat tare mult in plina adolescenta. Fi-i langa ea, ia-i apararea, fa reclamatii, cere scolii sa rezolve cat mai repede situatia. Imbratisari! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa fii si tu cu gura mare la directiune, nu se poate ca hartuitul sa fie obligat sa plece capul. Si in ora daca o mai ataca, sa se ridice imediat sa spuna profesorului.

Asa stabilisem, a fost ok cateva zile,

dar ieri au aparut injurii si provocari de la alt coleg(un copil cu probleme de comportament) pe tel lui ado.  [fri] L . nu prea vrea sa discute cu mine. Ma indoiesc ca o sa raporteze ceva la scoala. Deci iar trebuie sa scriu la diriginte,…

 

dana, nu avem w up grup parintii

elkia, nu cred ca rezolv ceva direct cu parintii, stii cum e, alte culturi, alte mentalitati.

 

laura, asa e .

Uneori poate sa fie grav, in functie de durata, de ce psihic au copiii. Se poate ajunge la depresie, scaderea rezultatelor la scoala, insomnii, multe consecinte

in germania, la scoala primara, nu se jucau cu chestia asta. Se luau imdediat masuri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

S-a umplut lumea de samani :))

Poate ala din US in cunoaste pe ala din Ungaria...

 

N-am auzit de samanul din Ungaria dar nu-i bai ca printesa Norvegiei are plan sa se marite cu un saman din USA. N-ar fi deloc de senzatie dar, judecand dupa ce videouri pune pe net, omul acesta traieste in alta lume.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Despre cine e vorba?

Traiesc aici, dar nu urmaresc mondenitatile? Ce femeie "de valoare" a rasarit ca femeia anului?

Corect, f bine ai concluzionat.

 

uite un exemplu: mahalagioaica nr unu a tarii, femeie cu procese, care loveste barbati, minte de rupe, dusa rau cu pluta, este bine mersi aleasa in romania femeia anului.
Eeee, asa mai rar [alcool]  [alcool] astea ne sunt valorile

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...