Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Un frappucino va rog!


Recommended Posts

Laura,

cu copii io incerc sa ma mentin pe linie: patreaza-i aproape. nu sa ii tacan la cap.

 

ideea ca ei dupa 18 ani deja au deja ei ganduri si stresuri si pun presiune pe ei si daca mai venim si noi si punem presiune pe ei, nu facem decat sa ii indepartam. 

 

 

io imi aduc cu drag aminte cum ati facut voi echipa cu succes la capacitate

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 999
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Am inteles ca au fost niste probleme tehnice care sper sa se rezolve cat mai repede, sa nu imi rapeasca singurul loc in care mai intru sa povestesc cu oameni faini ca voi. 

 

Idem  [flo2]

cu scoala, eu zic ca e normal sa te stresezi, mai ales ca e la dublu.  Pe de alta parte , trebuie sa ti dozezi efortul si stresul, ca e destul de maraton.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

Deja i-am convertit si pe ai mei, tb sa fiu atenta ca Ale arunca si lucruri bune in ideea sa-i iau altele noi.  [fri]

 

Auchhh,  [clo]

a mea e cu cosmeticele, deja are o gramada, de machiat, ulei de par, serum de par, masca, revigorant de nu stiu care.  [bib]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

J, la mine trierea este deja a 2a natura. 

ma refer si la familia extinsa, la ce mostenim; gen mobila masiva, veche, greu de transportat, vesela, biblioteca cu carti, etc

cam asa

 

https://youtu.be/EKEZu37FG2Y?si=Ss8w5a_LDd7IckP3

 

aici avem in orasel o vitrina unde poti lasa /lua mici obiecte de decor, carti, discuri. Mi se pare o idee f buna

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ma refer si la familia extinsa, la ce mostenim; gen mobila masiva, veche, greu de transportat, vesela, biblioteca cu carti, etc

cam asa

 

https://youtu.be/EKEZu37FG2Y?si=Ss8w5a_LDd7IckP3

 

aici avem in orasel o vitrina unde poti lasa /lua mici obiecte de decor, carti, discuri. Mi se pare o idee f buna

 

astea le vinzi la anticariat cand va fi cazul, vin ei si le iau direct de la tine 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

J,

 

vin la tine poate ma ajuta experienta ta, la copil peste 18 ani

 

deci intre iulie cand a intrat ultima alocatie a copilului mare pana a avut un act de la Uni a durat vreo 2 luni ca-i stundent

Ei bine aia de la Familienkasse au 4 luni si nu au miscat nimic si sunt 6. 

daca asa e normal. totul ok, dar asa mult dureaza?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineatza,

 

inca geroasa

 

elkia, n as  vrea sa te dezamagesc, la noi cred ca se face anu , de cand nu am mai primit alocatiile. Dureaza 3-4luni, pana iti proceseaza o hartie, vorbesti cu cate un robot, etc. Dar noi si suntem intre doua sisteme, grrr

 

cine mai avea copiii de varsta asta ? Puiu parca, dar ea scrie rar pe aici.

 

Ce mai face pustiul tau  cu piciorul?

Ado s a accidentat usor ieri la antrenament, i s a umflat laba piciorului, nu e grav, dar azi o sa lipseasca de la sport. 
 

o zi frumoasa  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare Dragilor

 

Laura cum sunteti ?

 

Judoka, multa sanatate la ADO!

 

pai cu piciorul e cam asa. trebuia sa fac a doua injectie cu lipici, nu a mai facut-o pt ca la ecografie i-aiesit o formatiune  "in aer" asa ca sapt viitoare facem RMN si sa le duc CD si apoi am programare sa il vada iarasi.

daca e o chestie care se absoarbe singura ramane asa, daca e altceva trebuie operat . nah. asta e. nu mai am nervi. pe 03.01 fusei la control de rutina. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...