Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Un frappucino va rog!


Recommended Posts

Buna dimineata! 

Multumim de intrebare, Elkia, suntem mai bine toti. Eu si copiii mai tusim, dar per total suntem ok. Copiii au ramas toata saptamana acasa, eu am lucrat de acasa. A mai tras o rafala de ninsoare dimineata, dar e bine ca s-a mai dus gerul.  

 

Sanatate multa si recuperare rapida accidentatior! 

 

 

Nu prea am ce povesti, ca noi zilele astea am stat la cuib in proces de refacere. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 999
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Multa sanatate Laura, Elkia, Ado de Judoka.

Elkia, ce lipici, unde? De ce?

 

Si la noi e f frig saptamana asta. Nu prea am chef de mare lucru. La lucru am extrem de mult de lucru, dupa as sta ... :) si as dormi. Sunt gata de hibernare.

 

Eu fac regulat curatenie cu aruncat de chestii, dar imi si place sa am pahare pentru diverse bauturi, farfurii variate, boluri de tot feluri, etc :).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[cit]  [cit] ,

 

Bine ca e vineri 

copii au avut multe teste sapta asta. Ieri,a lucrat  L la corectat/ameliorat un test pt marirea notei, cu o colega, cam patru ore. 

———-
coca, buna ideea cu hibernatul.

Dana, stii vreun anticariat ?sau zici, asa, in general.

 

Duminica e concursul. Pana atunci dieta  [zirea] , are vreo juma de kil in plus. Si concursul e in deplasare, la vreo 60 de km.

 

Fii mea vrea la film. Mean girls, un muzical. Sa vedem cine mai vrea sa merga cu ea. 
 

Ar trebui sa triez mai mult. Ieri , de ex, m am apucat ieri de rechizite scolare, are o gramada din perioada in care avea timp si chef de arta plastica. 
 

O singura colectie am , de cani si cescutze, de prin calatorii. La sta nu as renunta. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Coca,

 

fii-miu si-a scrantit piciorul acu o luna+.

pt fisuri din astea "sportive" nu se mai recomanda gheata, ci ii face o injectie, repetata la 2 sapt. 

nah, acu asteptam RMN-ul de sapt viitoare daca e de operat sau nu. El nu are nici o durere nimic, mai poarta ciorapul ala. , nu face ora de sport.chestii din astea.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur Laura ca sunteti mai bne.

 

cu frigul, mie imi place si iarna. noi nu avem zapada, cam deloc, dar imi place sa ma plimb prin frig.

 

mai frig si mai putina mancare la organism nu e rau.(conform cercetarilor Sinclair) 

acu inteleg rostul postului negru in religie.

ca tot vb de cercetari, io iau pt somn magnesium l-threonate  (am niste insomnii crunte).

e mult mai bine. o prietena a insistat. avem oricum idee dupa ce am ascultat si la Huberman Lab

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Judoka,

cu alocatia, am sunat ieri la KA. au zis ca 14 zile (nu stiu daca lucratoare) sau nu.

te tin la curent. 

Doamne, daca aveam de dat, imi puneau sechestru pe cont :)

 

 

Bafta la film. io daca as avea fata as merge cu drag cu ea. ai mei nu mai merg cu mama.

 

apoi stiti expresia, sa cada si al doilea pantof? 

adica sa nu traiesti bucuria prezenta.

Expresia am aflat-o de la Brené Brown si are ca orgini la emigrantii din america din apartamentele ieftine cand vecinul auzea ca se descalta unul si pica primul pantof si astepta sa pice si al doilea . 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

astea le vinzi la anticariat cand va fi cazul, vin ei si le iau direct de la tine 

 

Eu n-am avut succes cu cei pe care i-am contactat. Sunt colectii de genul Biblioteca pentru toti, carti din lectura obligatorie de pe vremea noastra tot ceva colectie, etc.

Si mai am unele bune pentru bac, colectia 100+.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[cit]  [cit]

elkia, danke , la printrecarti  am mai donat. E convenabil ca vin si le ridica de acasa.

 

eu caut pt mobila  [fri] . Help
si mai am colectia , ziarul adevarul, parca, sunt peste 100 de vol de clasici. As vrea sa intreb aici

https://gokid.ro/ludoteca-de-la-biblioteca-metropolitana-bucuresti-filiala-pentru-copii-si-tineret-ion-creanga-2/

 

pe net, am gasit la mine in zona un magazin de second hand pt rochii de mireasa. Mi se pare o idee super, rochia o porti o data si dupa aia o tii in dulap amintire. Voi ce ati facut cu rochia de mireasa ? 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, hello

 

cum a fost in week end ? 
 

L nu s a mai dus la film. A iesit prin oras cu doua prietene, dupa care s au dus un pic la meciul de voley , la junioare.

 

ado la concurs a fost f bine. [il]  

F f multi concurenti, 30 la categoria lui, ceea ce e destul de mult.nu a fost concurs cu miza, dar e o buna pregatire pt campionat. Celalalt baiat de la club, primul pe regiune, s a accidentat la spate. Sa vedem cum recupereaza sau ce face mai departe.

 

Si eu am auzit de chestia cu magneziu pt somn.

 

o saptamana reusita tuturor  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...