Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Un frappucino va rog!


Recommended Posts

da, suntem la un click distanta de a comanda, pui cartea de credit si vine coletul la usă.

 

La tv e o emisiune “detox ta maison” si vin si iti triaza toate lucrurile. Familie cu trei copii mici, avea peste 200 de hainute , 0-2ani, 40 geluri de dus, munti de hartie igienica. Nu mai spun de incaltaminte, jucarii, carti.  [bib]

 

 

Eu am munti de detergent de vase si de rufe, ca dupa 1martie adios promotii de -80, 90% :)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 999
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Astea nu se strica,

unde sunt promotiile astea asa bune ? Stp,, sa fac si eu stoc 

folosesc persil, pe care il,iau deobicei din kaufland , cand e promotie. E adevarat ca in ultimul timp nu prea am vazut. Incercat si lenor, dar nu imi place cum spala. Ariel nu mi place parfumul. 
 

de asta de vase, orice e bucnasta nu e scump,1 euro. 
 

o aplicatie interesanta i fr , e to good to go. Magazinele , patiseriile scad semnificativ pretul la sf zilei.

 

si vinted e ok,bine facut, sa vinzi haine si incaltaminte de buna calitate.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De la Carrefour iau eu ... la detergent Ariel pods era. Si la INtermarché au promotii din astea ... oricum fii cu ochii in 4 ca se dau peste cap sa vanda acum (ca de fapt tu platesti pretul intreg si ai 90% pe cartea de fidelitate)

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna!

Liniste si pace la noi. Toata lumea in parametri, la treaba fiecaruia. A inceput de cateva ore sa ninga si ii trage torential. In weekend nu avem nimic panificat. Doar echipa de robotica merge maine la Bacau la un concurs demonstrativ. 

Probabil profitam de zilele libere pt treburi administrative, teme si invatat. 

 

Nu stiu daca e bine /profitabil sau nu, dar eu cumpar detergenti (de vase, de rufe) cand aproape se termina. Iau o punga mare sa ma tina mult timp. Cred ca o singura data am gasit ceva promotie tenntanta la detergent de vase si am luat 2 sticle. 

Prin dulapurile de haine ar trebui sa intru si eu sa dau /reciclez /arunc, dar inca are toata lumea loc, deci nu e grav tare. Oricum am constatat ca ne cumparam destul de rar si de putine haine noi. In biblioteca nu mai am loc de carti, dar am ochit un raft care e cu niste boardgames ce se pot reloca si am sa mai mut acolo. Am inceput si eu sa ascult audiobooks in ultima vreme, dar nu ma vad renuntand la carti pe hartie. 

 

Intre timp am primit notificare ca politia a inchis Cheile Bicazului din cauza zapezii depuse pe asfalt.  Interesant e ca nu imi amintesc sa fi fost vreodata inchis drumul asta. Sa ninga linistit, ca nu am de plecat nicaieri! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, hello,

 

Ce faceti, cum ati petrecut week end ul?

La noi a fost f frig asa ca am hibernat. Sambata am incercat sa o invat pe Eva sa croseteze. OMG, ff greu merge treaba :). Imi dau seama ca fetele astea nu au niciun skil din asta gospodaresc. Ah, stiu sa coasa amandoua, dar atat. Eu stiu sa fac o gramada de lucruri, si stiu bine .... Vad si la lucru: nu sunt in stare sa faca un tiv. E o mare prostie ca s-au scos orele de lucru manual. Eu am invatat multe chestii acolo.

Eu am mesterit niste perdele. Eu am ferestre f mari, de 3m latime si nu gasesc perdele de tipul asta. Asa ca am luat perdele simple carora le pun eu inelele. Am pregatit tot, trebuie sa clipsez inelele (cum le primesc).

 

 

cf711225d49d30254e33c08f5836bcb3.jpg?wid

 

 

 

 

Prin dulapurile de haine ar trebui sa intru si eu sa dau /reciclez /arunc, dar inca are toata lumea loc, deci nu e grav tare. Oricum am constatat ca ne cumparam destul de rar si de putine haine noi. In biblioteca nu mai am loc de carti, dar am ochit un raft care e cu niste boardgames ce se pot reloca si am sa mai mut acolo. Am inceput si eu sa ascult audiobooks in ultima vreme, dar nu ma vad renuntand la carti pe hartie. 

 

ooo ce imi place asta. Eu fac regulat curat in dulapuri tocmai pentru ca nu am loc :((((((((((((

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani pt 2024! Sa aveti un an bun asa cum va doriti!

 

Mula sanatate tuturor, am citit de raceli si viroze pe aici...

 

Eu nu am mai apucat sa intru de pe la Craciun, nu a mers forumul deloc, imi dadea eroare 404, am mai incercat intre craciu n si anul nou, apoi imediat dupa si apoi azi. Acum vad ca merge.

 

Am inceput lucrul de pe 3-4 si am fost mai aglomerata. Pe aici e f frig si nu-mi place deloc, eu sunt f friguroasa de felul meu, in perioada asta sunt cam obosita de la frigul de afara, nu-mi prieste deloc. 

 

Mult succes copiilor la soala si extra!  [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

au fost sapt trecuta niste zile superbe la noi. si daca tot a nins sambata ne-am adunat iarasi cu vecinii la foc si vin fiert. nu a fost asa ca acum o luna, parca se treste mai intens Craciunul inainte de el, decat dupa.

erau -7 grade afara. Feerie. 

 

dar joi am fost la servici pt un meeting cu tramvaiul  am mers pe jos 30 minute dar asa placut. bine bine, io iubesc iarna  daca mai e si zapada sunt in extaz, de fapt imi plac anotimpurile.

 

Perdele? Coca, esti meseriasa si scutesti o gramada de bani.mi se pare mai complicat cu inelele, deci mai bine

 

am scris aici 4 ani cand am facut io perdele in toata casa. 

Noi avem 5 metri geam la sufragerie cu iesire pe terasa. 12 metri cum sucut. dar a iesit minunata. bine, pe la dormitoare am masurat gresit 5 cm in minus  [alcool]  dar nu plange nimeni. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

asa, io am stoc, dar nu gasesc oferte  [fri]

 

am stoc pt ca la noi e inchis Duminica. 

aici, unde ne-am mutat avem 2 grupuri de WhatsApp si se fac schimburi de: frisca, esente, oua, faina, sos de rosii, ulei, unt. unii cereu la ora 23:30 apa de trandafiri. nici nu stam ca exista. de atunci mi-am luat si inca nu stiu la ce se foloseste  [batcap]  sa fie.

dar dincolo nu aveam la cine sa imprumut . 

 

la noi sunt weekenduri ptiu, sunt mai franta decat la servici.

vineri am lucrat, gatit si facut ordine, la 15: am avut termin la banca sa ii facem juniorului cont. dupa asta m-a lasat barbatul la o prietena unde ne-am ametit  [:-)))]

am plecat acasa la 20: avem foc in curtea cu vecinii.

 

Nu m-am atins de vin fiert  ca imi da niste dureri de cap infioratoare a doua zi, dar le-am dat saratele (reteta Savori urbane in care am pus branza de burduf de la DEvo din oras) si vecinii iarasi au facut ochii mari: tu le faci? Daaa ba baiatule . Acu o luna ma intrebasera de nuci umplute cu crema de islere. 

 

Sambata nu mai stiu ce am facut, dar duminica am fost la copil, amadoi, 45 minute dus, 45 intors, 45 minute de vorba cu el; era un prieten la el din cresa, i-am facut o multime de pachetele. nu am putut sa iesim cu toti la masa. Dar seara mai stam 30 minute de vorba  [:-)))]

va urc niste poze si plec, 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...