Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Un frappucino va rog!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 999
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

dar media clasei o vezi?la noi s a scos , deci nu mi pot da seama , daca numai ea are probleme sau e profu tampit. Sau a fost o,greseala sau a avut o zi mai proasta, etc

 

sapt viitoare ma duc sa iau carnetul de note.

 

Da vad media clasei si la nota vad si cea mai mare nota sic ea mai mica si media. Din pacate la media generala o vad numai pe cea a clasei.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari  [flo2] chapeaux si tu mama model.

 

nu stiu, am impresia pe aici ca sunt cam solo cu probleme. Nu lucreaza extra, note f bune are la materiile care nu conteaza, din pacate, in sistemul de invatamant, gen engleza, istorie bilingv, muzica. 

sau numai a mea e rebela? Am primit si o scrisoare de la profa de sport ca tipa si nu isi scoate guma din gura. Wtf, chiar trebuie sa fiu informata despre asta ?  [fri] 

 

mult succes la gasirea stagiului. 

 

Cu lucratul extra trebuie indoctrinati de mici, ca altfel le e greu cand sunt mari sa stea pe fund. MAi vin si cu texte ca de ce eu, ca X, Y nu fac nimic suplimentar

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cu lucratul extra trebuie indoctrinati de mici, ca altfel le e greu cand sunt mari sa stea pe fund. MAi vin si cu texte ca de ce eu, ca X, Y nu fac nimic suplimentar

 

Da, asa e. 

Acum, de cand este la liceul asta, nu ma mai intereseaza ce face si cand face. Scopul a fost sa intre la in liceu bun si recunoaste ca a meritat efortul. 

Si se distreaza de fiecare data cand zic asta. Si imi spune ca pana acum eram amandoi cu gura pe ea si acum nu mai vrem sa stim de nimic.

Ptr ca deja are un ritm de care se tine. I-a intrat in obisnuinta. 

De ex, pana acum are media 9.73, eu sunt foarte multumita.

Se straduieste singura fara sa mai fie impinsa de la spate. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari  [flo2] chapeaux si tu mama model.

 

nu stiu, am impresia pe aici ca sunt cam solo cu probleme. Nu lucreaza extra, note f bune are la materiile care nu conteaza, din pacate, in sistemul de invatamant, gen engleza, istorie bilingv, muzica. 

sau numai a mea e rebela? Am primit si o scrisoare de la profa de sport ca tipa si nu isi scoate guma din gura. Wtf, chiar trebuie sa fiu informata despre asta ?  [fri] 

 

mult succes la gasirea stagiului. 

 

Nu J, nu esti singura, doar ca noi am trecut de faza aia. 

Ale a plecat de scoala si a sarit gardul ptr ca poarta era incuiata, i-a vorbit urat dirigintei de la generala, ii raspundea inapoi invatatoarei in timpul orelor etc. 

Cand mergeam la sedintele cu parintii astea erau singurele subiecte pe care mi le spuneau profii.  [batcap] Cand ajungeau la mine imi venea sa ma ascund sub banca. 

La liceu n-a fost decat 1 singura sedinta la inceputul anului scolar si l-am trimis pe taica-su, eu nu mai am nervi ptr asa ceva. 

 

In prima saptamana de scoala vineri au fugit toti de la ora de germana, si sunt absenti toti.   [fri]

In ultima zi de scoala inainte de vacanta de Craciun n-au mers la scoala decat vreo 3 elevi din toata clasa, Ale, cum era deja cu musca-pe-caciula, a mers la ore. 

Acum sunt toti in clenciuri cu profa de engleza care pare cam sarita de pe fix. Eu i-am spus sa nu se ia la discutii cu ea. Cum zice profa asa e si gata.  [batcap] A zis ca de la anul viitor nu-i mai ia ca si clasa, probabil ca se astepta sa fie suparati.  [fri]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Judoka, io io 

 

copii mei sunt aia care nu lucreaza extra deloc, asta mic face doar fix inainte de examen ca zau ma intreb ca nu stiu cum a ajuns in clasa a 11.a deci io nu l-am vazut ca lucreaza vreodata. 

 

nah. 

el a terminat asa: franceza, engleza, germana si mathe, toate materii cu 4 ore saptamanle la clasa 10 cu nota 4 din 5, adica la limita.

dar engleza vorbeste minunat. ca l-am urmarit in state, vorbeste fluent fara pic de emotie [alcool]  si oamenii il inteleg. si tatsau care vorbeste bine multe limbi zic ca copii se descurca bine (io nu ii pot evolua.)

 

cumva se vor descurca ei. [il]

 

al meu asta mic are bal la scoala. Scoala organizeaza balul iernii. acum la final de semestru 1. mama cate dileme au copii astia. ce drag imi e de ei. 

 

si cum reactioneaza cand le spun sa fie mai toleranti cu ei, ce emotii ii incearca, cand isi stau seama ca de fapt sunt rusinati, dar daca privesc in oglinda isi dau seama ca nu au sens. ca emotiile astea le simti la orice varsta  [bib]

 

Laura, 

ma gandesc la tine cand trimit copilul de acasa cu tramvaiul ca nu reusesc de dimineata sa ma mobilizez.

 

ieri mi-a venit tanti la curateniei, i-am si spus, daca nu imi face mai bine decat fac io, am tendinta sa nu o mai chem 

ieri la 13:00 am avut o sedinta, a trebuit sa ajung la servici la 12:00 sa am timp sa ma pregatesc, cand m-am intors era bec casa.  amin. i-am multumit  [biz]

vinerea merge la vecina. nu stiu cum se inteleg ca ea nu vorbeste germana, vecina nu vb romaneste. dar se plac amandoua. si sunt multumite. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

cu notele, nu avem catalog electornic. noua ne dau testele la semnat si ei trebuie sa refaca testele. asta mic la meu clasa a 11 daca nu sunt probleme, e pe cont propriu.

o sa aduca notele sapt viitoare cred si carnetul trebuie semnat.

 

in carnetul asta are evaluarile de la clasa 1. atata note cat si comportament dar si lucru in echipa.

 

io am incercat sa le spun sa nu se ascunda de noi ca pierd energii. foarte greu mi-a fost mie sa vorbesc deschis, cand o dadeam de gard.

barbatul meu e atat de direct ca uneori ma enerveaza. am dat-o de gard?  imi pare rau, imi cer scuze, si o ia de la capat. 

la mine frate parca pica bucata din mine. acu 20 ani. acu trec si io mai usor.

si cu complimentele la fel a fost. am invatat de la copii.

le zici ceva, ei raspund: multumesc. gata. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Da, asa e. 

Acum, de cand este la liceul asta, nu ma mai intereseaza ce face si cand face. Scopul a fost sa intre la in liceu bun si recunoaste ca a meritat efortul. 

Si se distreaza de fiecare data cand zic asta. Si imi spune ca pana acum eram amandoi cu gura pe ea si acum nu mai vrem sa stim de nimic.

Ptr ca deja are un ritm de care se tine. I-a intrat in obisnuinta. 

De ex, pana acum are media 9.73, eu sunt foarte multumita.

Se straduieste singura fara sa mai fie impinsa de la spate. 

 

Felicitari Ale!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...