Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Dereglare ciclu cu maca si mastodynon?


Recommended Posts

Buna ziua.Am 42 de ani iar sotul 41.Ne dorim mult un bebe si de cateva luni am tot incercat.Am luat acid folic dar nimic, iar acum iau de aprox.1 luna Macca pastile (am citit ca e buna la reglarea hormonala si ajuta). Mai iau si mastodynon prescris de dr endocrinolog. Problema mea este ca am avut de pe 2-5 martie ciclu, intre  timp am reluat macca ( dupa pauza facata de 3 luni) si ciclu mi-a venit iar pe 15 martie. Azi fiind pe 12 aprilie inca nu mi-a venit. Mi-am facut un test de sarcina si este negativ. Problema mea este ca de cateva luni am  durere de sani in fiecare luna exact dupa ziua ovulatiei si ma tine durerea pana la menstruatie, deci aprox 2 saptamani ma dor sanii si am si mici crampe premenstruale foarte devreme, adica dupa ovulatie deja incep si crampele si durerea de sani.Va da ti seama ca imediat imi dau seama ca va veni si menstruatia si nu sunt gravida si asta ma da peste cap.Sa fie o dereglare hormonala?Ce metode imi recomandati pentru a avea un bebe sau macar un sfat.Multumec anticipat si astept cu nerabdare raspuns.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 0
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...