Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pisici


Recommended Posts

Anda ma bucur  Si pe la  capitala pe-aici tot atat costa sterilizarea, cam atat am dat eu pentru Neagra mea cand am luat-o de-afara de la bloc si am dus-o direct  la vet. un cabinet de cartier, nu in centru.

 

Recuperare usoara! la baietei e usor, sunt si tineri. Si eu l-am castrat pe pisini meu cam la 1 an,in cateva ore si-a revenit.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 65
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

50-60 euro cred ca am dat pe sterilizarea ultimei pisici (fetita, deci operatie mai complicata). La mine in sat se fac si campanii de sterilziare gratuita la caini si pisici (cu stapan sau fara)  si tot nu se duce lumea si apoi e plin facebookul de anunturi de donat pui sau ii gasesti aruncati in strada. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si la noi e scump veterinarul, noi avem asigurare pe care chiar am folosit-o. La 4 ani pisicul nostru a fost diagnosticat cu astm, dar au facut jdemii de investigatii pina l-au diagnosticat, totul a costat £4000, noroc cu asigurarea. Nu stiu daca castrarea intra in asigurare, dar e scump si la noi. In asigurarea intra si deparazitarea pe care o facem la fiecare 3 luni.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari, sa va bucurati de cei doi frumosi!

(si eu vreau sa stiu cum ii cheama).

 

Am avut pisici ani de zile, ultimul motan a trebuit sa-l dam cand ne-am mutat.

 

Nicio grija dupa sterilizare, isi revin in cateva ore.

 

Pledez pentru  taiatul unghiilor (cu delicatete) si pentru cumpararea de asigurari pentru amandoi. Preturile la veterinar sunt foarte mari.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In Romania n-am auzit de asigurare la pisici.

 

Aici sunt cateva asociatii care fac sterilizari gratuite, dar restrans, eu am contactat una, dar nu veneau aici in sector la mine. sunt multe pisici care sufera si ele si puii pe care ii tot fac. am zis ca nu pot sa ma mai implic sa ii hranesc,etc, ca nu ii pot steriliza pe toti si nici lua acasa.

 

Am dat impozitul pe venit pt 2 ani la o asociatie care se ocupa de adoptii,operatii...  pt pisini.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Velvet, sunt si in Ro astfel de asigurari. Da o simpla cautare pe google: asigurare animale de companie.

 

Nu mai stiu care mai sunt in tara preturile la veterinar, dar in strainatate este cumplit de scumpa orice consultatie, de tratament sau proceduri nici nu mai zic. Mii si mii de dolari (in Canada), inteleg ca nici Europa nu e mai prejos. in State la fel.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur ma refeream ca nu am auzit pe nimeni sa faca asigurare la pisici. nu e "la moda".

 

Si in tara sunt foarte scumpe preturile la veterinar, mai ales pentru foarte multe dintre salarii. Dar mereu am zis ca  mai bine nu mananc eu decat sa nu fac totul pentru ei.  in vara anul trecut am dat 10 milioane in 2 zile pe analizele lui pisi meu, detartraj si 2 dinti scosi, a avut probleme, sper sa ii fi trecut. trebuie sa ajung cu el iar

la control si repetat analize.

 

Acum 3 luni, 10 milioane pe sterlizarea fetitei , deparazitare si 2 analize, corona si sida pisicii, inainte sa o aduc in casa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sigur ca va incheia o asigurare , insa castrarea va trebui platita asa.Stiam ca este foarte costisitor medicul veterinar, insa o cercetare pe google, ne-a dat alte sume pentru castrarea motanilor(intradevar pentru pisici e mai scump...), mult mai mici decit a cerut veterinarul.

 

Parca miercuri sau joi...am uitat cind trebuie sa se duca cu ele.

 

Fii mio e indragostit de ele pur si simplu, si ele de el-el le da de mincare, el le curata toaleta-eu ma lupt cu fricile mele, insa Baloo(parca am scris cum le cheama sau doar m-am tinut sa scriu...Lucky si Baloo) vine la mine, imi sare in brate cind stau pe fotoliu, isi pune labutele pe pieptul meu si apoi se incolaceste in poala mea.E draguta tare, si eu imi infring frica si o mingii(desi atinsul blanei iar nu e una dintre activitatile mele preferate).

 

Baloo se joaca cu apa, isi baga labuta in apa, parca stiam ca pisicile nu-s amatoare de apa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Astazi au stat pisicutii pentru prima oara singuri acasa,,,toata ziua!!

 

s-au comportat bine, nu am gasit deranj.(dezastru ma asteotam)..si s-au bucurat tare cind am ajuns acasa!!!

 

In seara asta si Lucky a venit la mingiiat, in bratele mele.Baloo este cu toane, el este mai hormonos decit Lucky!!!

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...