Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Soare cu dinți, de ce mă minți?


Recommended Posts

Mie mi-am găsit parfumul preferat la reducere, dar nu mai rămăsese decât testerul. Noroc că există aici o chestie numită rain check. Dacă produsul la reducere este epuizat, îți dă un bon cu prețul redus și poți să îl cumperi mai târziu cu acest preț. Sper că există asta și în țară!

 

Interesant conceptul, nu am intalnit pe oa noi.

si care e parfumul preferat? Am impresia ca nu au mai scos nimic notabil in ultimul timp. 

Si prin duty free cand m am uitat, f f slabe reducerile, zici ca e pret de magazin normal.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 128
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

 

Interesant conceptul, nu am intalnit pe oa noi. si care e parfumul preferat? Am impresia ca nu au mai scos nimic notabil in ultimul timp. Si prin duty free cand m am uitat, f f slabe reducerile, zici ca e pret de magazin normal.

 

Da, foarte practic.

Parfumul meu preferat de zi este Ralph, de la Ralph Lauren. Inegalat până acum, pentru mine, de niciun alt parfum nou. Este cu note fresh, classy, discret.

Îmi mai plac Nina (Nina Ricci) și Versense de la Versace, dar se găsește foarte rar.

Prețuri ceva mai mici la parfumuri sunt la Costco și mai ales la vânzările de depozit, eu merg de 2 ori pe an la Loréal.

 

Reducerea la Ralph este în farmacie, la flaconul mic de 30ml. Îmi voi lua vreo 3, să am!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutari fierbinti din Cali    34° au fost cand am ajuns marti, umiditate 80%...ft cald, dar mai bine decat ninsoare   ieri a plouat dimineata, apoi a iesit soarele, de te prajeai...a fost ft bine asa, am avut turul orasului cu ghid (5 ore, doar noi 2)...interesant, am mers mult pe jos, am fost si in parcul pisicilor  [mata] azi a fost soare dimineata si a plouat dupa-masa....pe seara mergem la un bar de salsa, la 8pm deschide  [dan] cam tarziu, noi la 8 suntem in pat    dimineata ne trezim la 6.30-7  in Armenia eram treji la 5.30-6.

 

Armenia a fost faina, am vazut cei mai inalti palmieri din lume, in valea Cocora...dupa am fost in Salento, un orasel mic, case colorate..de acolo am luat 5 kg de cafea   mai vreau inca 5, dar in Cartagena...sambata zburam din Cali spre Santa Marta, de acolo cu masina in parcul national Tayrona...iar de acolo tot cu masina la Cartagena.

 

A trecut o saptamana deja  [zirea] ce-i frumos trece repede...am avut o mica aventura dupa ce-am ajuns joi in Bogota..zborul nostru spre Armenia se anulase si ne mutasera intr-un zbor pe 2 decembrie  [zirea] sa ii bat, nu alta...tipele de la check-in ft dragute, ne-au bagat in avionul de mai devreme..am dat bagajele la 18.15, avionul era la 19.15...am alergat, la 18.45 eram la poarta (incl.control bagaj de mana)..avionul a plecat la 20  [batcap] n-a mai contat, important a fost ca am ajuns cu bine...24 ore a durat toata calatoria, am dormit bustean pana la 5am 

 

Imi place ca pot utiliza spaniola, doar asa am vorbit de cand am venit    fara e cam greu in anumite locuri, localnicii nu vorbesc decat rar engleza...o sa ajung acasa si sigur ma trezesc zicand buenas sau muchas gracias  eu acum gandesc in spaniola, asa mi-e mai usor la vorbit.

 

Am facut deja cateva sute de poze, o sa pun cand ajung acasa..Marco a filmat cu drona, e incepator  [ph34r]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur,

merci, pe asta chiar nu l am mirosit. Are note de frezie  [il]  [il]

Care din ele are note de frezie? Dacă e Ralph, nici nu mi-am dat seama, dar ar explica de ce îmi place așa mult, freziile sunt printre florile mele preferate.

Nina are note de măr (flaconul e în formă de măr), dar e mai complex, nu vă imaginați că miroase a șampon de măr  .

Versense are note de iarbă, e mai greu de descris.

Toare trei sunt din categoria fresh, așa-zise parfumuri de zi, dar eu le port și seara, sau le-aș purta, dacă le-aș avea...

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur, cu drag  [il]

 

Nina Ricci imi place si mie mult, l-am furat de la mandra  mai are un parfum care isi schimba mirosul, am uitat insa numele  [ph34r]  de cate ori mergeam in camera ei, imi dadeam cu el  a zis ca-mi ia cadou de ziua mea.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...