Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Soare cu dinți, de ce mă minți?


Recommended Posts

Am intrat sa va salut, sa urez copiilor vacanta placuta ! Ai mei doar se vor trezi mai tarziu, in rest raman " in priza" cu meditatii, teme, invatat. 

 

Foarte interesante activitati au, roli, baietii tai! Cu siguranta sunt experiente foarte bune pentru ei. 

 

Fleur, felicitari lui Eric pt admiterea la scoala, tin pumnii sa primeasca vesti pozitive si de la scoala pe care o vrei tu! Ma delectez cu pozele pisicilor tale. Tare, tare frumoase si dragalase! 

 

Ella, ma bucur pt tine ca esti in carti in continuare la job. Cred ca un pic nu te-ar fi suparat sa iti bagi picioarele si sa te retragi sa faci ce vrei cu viata ta, fara obligatii. Dar e bun asa, toate la timpul lor.

 

silvia, distractie mare la nunta si vacanta super sa aveti! 

 

Laura, sa iti traiasca fericit si vesel flacaul cu buletin! 

 

Noi suntem bine. In afara de serviciu, incercam sa trebaluim diverse pe langa casa. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 128
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Ziua bună! 
 

Au trecut mai bine de două luni de când m-am mutat. Sunt multe de povestit, dar pe scurt vă spun ca mi-e bine. Mai bine decât mi-a fost demult. Încerc sa ma “descurc” cu timpul meu liber, când soțul e pe Gotland. Cand e aici, e timpul plin. Malmö e un oraș frumos, avem tot ce ne trebuie la numai 30 min de mers cu mașina. Am fost la teatru, la cumpărături, la vizitat orașul. Eu fac un curs de ceramică în Malmö în fiecare joi, e ceva ce nu pot descrie în cuvinte. Avem și am multe planuri pe viitor. 
 

De Gotland mi-e dor, desigur. Dar am avut nevoie de schimbarea asta și pot spune ca nu regret. Jobul e perfect pt mine, cu stres atât cat pot eu duce. Am primit după câteva săptămâni responsabilități pt ca am lucrat așa avansat. Șefa e o tipă super faină, ne placem reciproc și asta mă bucură mult. E ceva când cineva care nu te cunoaște să nu aibă dubii ca poți face ce spui ca poți. În laborator pe Gotland e mai dezastru de două luni încoace…nu mai am la ce să mă întorc. 

 

Cam astea pe scurt. Azi am zi liberă, am început să lucrez în ture. Merg la gym. Sunt singură acum două săptămâni aici. Fără obligații :). Decât față de mine. 
 

Numai bine! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Noi am avut un Halloween frumos. O zi plină la școală cu defilare de costume și alte activități. Seara la vânătoare de bomboane cu copilul la casele frumos decorate de la noi de pe insulă. A fost și băiatul nașilor lui Eric cu mama lui. Mă dor toate oasele și sunt încă epuizată, dar a meritat distracția copiilor.

Azi am avut zi pedagogică și m-am și vaccinat, covid și gripă. Niciun efect neplăcut. Acum suntem vaccinați toți membrii familiei, inclusiv pisicile (ele pentru de- ale lor, leucemie felină, antirabic și încă unul).

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Soțul lucrează 2 săptămâni aici și 2 săptămâni în Visby. Silvia cu prietenul ei locuiesc la noi din mai, el studiază ultimul an și ea lucrează la aeroport. Încă nu știe ce vrea să studieze, probabil ca vor mai sta pe insula. 
Nu, n-am luat cățelul. Aici stăm într-un apartament închiriat și chiar dacă am avea voie, nu i-ar plăcea. E bine acolo, cu pisicile :). 
 

Deocamdată planurile sunt pt 6 luni, dar probabil se vor prelungi. Nu, nu ne e greu. Încep să mă simt ok singură, cum ziceam…am grijă doar de mine :). Pt zilele cand soțul e aici avem deja bilete la teatru, opera, lucruri ce ni le-am dorit dar au fost imposibil să le facem. 
 

Planuri de viitor sunt să luăm o casă aici și să aducem pisicile și cainele. Dar asta cândva, mai încolo. 
 

Chestia e ca demult nu am simțit ca un loc de muncă mi se potrivește așa bine. Și ca m-am obișnuit așa repede cu colegele. Suntem 12 persoane, ceea ce pt mine e mai mult decât perfect. 
 

In Lund lucrează o româncă pe care am cunoscut-o aici pe forum acum mulți ani. A fost cu soțul și băiatul cel mare la noi în Visby, dar acum mai mult de 10 ani. Acum ne-am reîntâlnit în ședințele pe Teams săptămânale, pt cei care au extra răspundere și voi merge în Lund la sf  de noiembrie, când ne întâlnim live. Abia aștept să o revăd. 
Și am de gând să mă văd și cu Anja, dar încă n-am avut timp. 
 

Seară frumoasă! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Diana a primit job în Stockholm ca web editor la firma Profoto. Încă stau în Uppsala dar se vor muta în Stockholm. Iar în 1 octombrie s-au logodit! Nu, nu va închipuiți logodnă ca petrecere. Dar el i-a cerut mâna și i-a dat Dianei un inel. A fost o surpriză totală pt ea. Eu m-am emoționat toată și mi-au dat lacrimile când mi-a povestit. Nu e programată nunta, încă :). 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...