Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Soare cu dinți, de ce mă minți?


Recommended Posts

  • Răspunsuri 128
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

 

duminică am făcut cumpărături pentru casă și apoi cadouri online, pentru Crăciun. mai am de luat multe, dar sunt mai relaxată că am început măcar. la libris am avut transport gratuit. la emag și sinsay am avut oricum valori mai mari.

voi ați început pregătirile?

 

silvi, este extraordinar cum se mai reuneste familia pentru bunica.

 

Cu pregatirile…eu incep cam dupa ziua fetei, la sf noiembrie. Atunci luam bradul, fac aprovizionare de conserve, varza murata, chestii pt biscuiti.

On line nu prea, imi place sa ma fatai prin magazine. Deobicei mai iau pe cate unul cu mine si cumparam pentru ceilalti.

In afara de sot, restul cam stiu ce vor. 

 

La inceputul lui decembrie incep si targurile de craciun, in diferite orasele. Mi ar -oace sa vizitam cate ceva anu asta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani tuturor sarbatoritilor de azi! ( si eu si feciorul, una din surorile mele) 

 

Pana la Craciun mai avem o  lista intreaga de zile de nastere si aniversari, inca nu ma pot gandi la Craciun. As vrea sa plec de acasa de Revelion, de ani e zile sunt gazda. Nu zic ca nu ies petreceri faine cu oameni dragi, dar m-am cam saturat de curatenie, gatit, intins mese, paturi , strans, agitatie etc etc.  Doar ca deocamdata sunt singura care vrea asta (si copiii ar vrea sa plecam noi, sa ramana ei sa isi cheme prieteni)  si nu stiu ce variante am putea gasi. 

 

 

Silvia, ma bucur ca ati avut o vacanta reusita! Crina cum sta cu stresul legat de examene? 

 

Fleur, succes cu greva! Bag seama ca politicieni idioti sunt pe toate drumurile, nu face Romania exceptie neaparat. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună ziua!

 

La mulți ani tuturor sărbătoriților: Mihaela, Ella, Mianna, Mihai de Laura; Laura 25 și Rareș - nu știam de voi cu toate că sigur ne-ai mai spus. [flo2]  [flo2]  [flo2]

la mulți ani tuturor sărbătoriților vostri.

am si eu cumnata si nepotelul mic, cum va ziceam și acum așteptăm comanda de pizza să o sărbătorim pe o colegă!

 

Laura, Crina e ok cu stresul, încă nu se plânge decât de programul foarte aglomerat. din păcate a redus mersul la antrenamente de la începutul anului și acum nu mai merge deloc, nu mai are timp. 

 

Judoka, o să merg și prin magazine, la Constanța, că la mine nu prea am unde...dar cum eu nu am o ofertă prea bogată prefer mai mult online.

 

azi am primit deja primele comenzi, până la Crăciun umplu dulatul de la muncă   mai am o intreagă listă de cărți ptr C dar nu-mi plac încă ofertele nici la libris, nici pe elefant...mai aștept. ca în fiecare an nu am idei pentru soț.

și mai e și ziua micăi, pe 15 decembrie și trebuie să mă organizez cu petrecerea și cadourile. 

 

Petrecere frumoasă tuturor! [alcool]    [flo2]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult pt urari    [flo]  [flo]  [flo] am decis spontan sa merg iau un tortulet..sampanie am de la Cricova, Lacrima Dulce.

 

La multi ani si de la mine tuturor sarbatoritilor de astazi  [deziuata] si multa sanatate, ca-i mai buna decat toate. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvi, ma bucur ca ati avut vacanta faina    ce vrednica esti, succes la cumparaturi...noi cum revenim pe 17 decembrie, iar pe 26-27 plecam la Sacele, am zis pas la cadouri...mandra pleaca pe 19 la ai mei, sta 3 saptamani (2 vacanta, 3 zile dintr-o saptamana munceste de acolo)..brad nu fac anul asta nu are rost...dar azi am aranjat putin casa pt sarbatori, ca sa ma bucur pana plecam in Columbia [dan]

 

Miha, ma bucur mult pt voi...felicitari Dianei, sa fie cu noroc  [flo]  [flo]  [flo]

 

Fleur, sa opriti frigul la voi 

 

Laura, asa este...imi iubesc jobul si-l fac cu pasiune...m-au lasat fara cuvinte feedback-urile primite de la colegi (e un sistem nou, la final de an tb sa cerem feedback de la colegi...inainte doar seful iti evalua munca)....e fain cand esti apreciat si laudat  [ping1] am un coleg care imi spune cand ma vede ca sunt cu zambetul pe buze, mereu pozitiva....asa este...si cand sunt trista zambesc...ma ajuta mult sa trec peste    

 

Seara faina sa aveti, ma pregatesc pt ciocnit un pahar de sampanie  [artif]

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu am disparut, dar eu una nu am nimic prea interesant de spus si nu am mai intrat. Am fost prinsa. Urez acum, retroactiv La multi ani tuturor sarbatoritilor!

 

Silvia, sa stapaniti sanatori televozorul! A fost un pret bun, a meritat? Eu nu prea mai cred in blackfriday.... iti iau ochii cu reduceri, dar de o vreme am inceput sa urmaresc preturile, si observ cu din vara pana in toamna incep usor-usor sa creasca, ca sa aiba de unde sa scada cu reducerea de BF :))) Si se cam observa ca sunt cam preturile din primavara-vara :))) Nu zic nu, sunt si reduceri pe bune, mai ales daca au stoc mic si vor sa scape. dar trebuie bine cautate. Unele merita, unele nu.

 

Acelasi fenomen se intampla si cu ocazia campaniei Rabla (cel de la mediu, prin care sa-ti poti lua electrocasnice). Am luat anul trecut un frigider ptin Rabla si am urmarit pretul inainte, avea un pret inainte sa intre programul Rabla in vigoare, am zis, ca a, cu pretul asta minus 300 de lei cat era voucherul, scot un pret bunicel. De unde, ca de luni, minunea lumii, pretul frigiderului a crescut brusc cu 300 de lei :))))

Deci ca-l luam inainte de rabla, ca-i luam dupa rabla, mi-era egal..... tot asa era.... nici o afacere (pt mine). Au aranjat bine preturile, lucreaza baieti destepti :))))))

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...