Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Soare cu dinți, de ce mă minți?


Recommended Posts

Servus pinguini

 

La noi ploua si iar ploua si mi-am luat umbrela noua    [umbrel] urasc vremea asta, in noiembrie doar ploaie, ceata si frig  [zirea] doar pe 8 a iesit soarele, special pt mine 

 

Eu am luat vineri pt Sacele un pat : box spring  200x200, aici avem 180x200...imi place genul asta de pat, nu l-as mai schimba cu unul normal...am vrut de curiozitate sa vad preturile si mi-a placut unul dintre modele (e violet)..era redus 30%, plus inca 10% pt BF   asigura si montaj si urcat la etaj...na, c-am facut si o rima   ajunge pana de Craciun...la Sacele aveam in dormitorul nostru un pat de lemn: am dat la coate in marginea aia de mi s-a luat  vroiam sa iau la anul, dar cum mergem in decembrie, am zis ca mai bine iau acum.

 

Inca 2 saptamani de munca si vine vacanta in Columbia    bagajul l-am facut duminica, am scapat    mai am cateva maruntisuri de pus.

 

In rest, munca, munca si iar munca  [zirea]  

 

Gata cu trancaneala, ma cheama datoria.

 

O zi cu soare sa aveti. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 128
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bună ziua!

 

astazi au iar livrare gratis la libris asa ca am mai dat o comanda de carti. au si 20-25% reduceri. 

 

Monica, nu stiu de TV daca a fost reducerea reala, nu am urmarit inainte. spunea ca e redus 300 lei si eu i-am crezut

 

Ella, sa dormiti bine in patul cel nou!

 

eu tot iau cadouri, pentru fete, pentru nepoti, dar nu am nimic pentru Florin. si nici idei deocamdata.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am venit pe aici ca prea ma imbia soarele asta cu dinti.

Adevarul e ca nu prea am avut asa chef de trăncăneala in ultimul timp.

Am avut si multe de facut, am avut si pierderi. V-am urmarit mai mult pe FB, da nici acolo nu am mai scris decat rar.

 

Astept sarbatorile, mai ales ca de Craciun vine și Silvi acasa. Ii place foarte mult acolo, si-a facut plinul de aurore boreale . Acu isi face plinul de eruptii si lava.

 

Mama s-a intors din america in august, dupa 6 ani.

Ea, sora mea si cumnatul au facut covid. Cumnatul rau, e in spital, era sa moara, dar acum e mai ok, la sf saptamanii ii da drumul.

 

Animalutele sunt bine. Pisoica se tine dupa mine prin toata casa.

 

Aici in sat s-a facut un club de carte. Va dati seama ca abia asteptam.

Am avut deja 2 intalniri, suntem in jur de 10 participante si imi place de mor.

Vom avea a 3 intalnire la inceput de decembrie.

 

Si mie mi-a placut ciorapul. Fleur ma bucur pentru Eric.

Mihaeala felicitari Dianei - si Silvi are un prietenas, o să il cunosc de Craciun. Imi pare bine ca mutarea ti-a priit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, ce frumos, club de carte.

Eu am gasit aici numai un club de ladies 50+ ...

 

Nici eu nu am avut cine stie ce noutati, sau ceva interesant. Fiu-miu e cu febra, azi a 3 a zi, nu a mers la scoala de luni. Singurele simptome febra si durere de cap, nu e covid.

Nu avem in continuare vesti despre scoala secundara la care va merge la anul. E pe lista de asteptare...interminabila, sau asa mi se pare mie oricum.

 

Noi ne pregatim de greva, de marti 23 nov. incepe greva generala nelimitata in invatamant aici in Quebec. Sunt ingrijorata din cauza banilor, cum voi plati facturile. Cred ca imi iau un al doilea job daca dureaza. Uber eats sau sa am grija de copii de varsta scolara sau meditatii, sa vad. Aici toti sunt sceptici si se pare ca va dura...

 

Vremea e ca in titlu, soare cu dinti.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Clubul de carte a luat fiinta la initiativa unei tipe, pe FB.

Pe aici, fiecare sat, comuna au comunitate sociala pe FB.

Ne intalnim la un restaurant pizzerie, intr-o sala de protocol sa zic, cu o masa mare patrata, canapele,  semineu - e o atmosfera de filme englezesti.

Avem sandvișuri si vin.

Comentariile sunt excelente, atmosfera devine, de multe ori tumultoasa, ideile vin din idei.

 

E altceva. Departe de tv, de telefon, mintea in miscare altfel.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

eu tot iau cadouri, pentru fete, pentru nepoti, dar nu am nimic pentru Florin. si nici idei deocamdata.

eu m am lăudat degeaba, ca la fete e mai usor. Nu am luat in calcul adolescența.  [bib] 

asa ca fii mea mi a trantit ieri ca vrea trotineta electrica si ca restul nu o intereseaza. Mai are si argumentul ca prietena ei primeste 300 de euro cadou de craciun.

 

La sot, ma gandesc sa merg pe cosmetice, gen parfum, ulei masaj. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

 

 

eu m am lăudat degeaba, ca la fete e mai usor. Nu am luat in calcul adolescența. [bib] asa ca fii mea mi a trantit ieri ca vrea trotineta electrica si ca restul nu o intereseaza. Mai are si argumentul ca prietena ei primeste 300 de euro cadou de craciun. La sot, ma gandesc sa merg pe cosmetice, gen parfum, ulei masaj.

 

Cred că ultimul articol va fi foarte apreciat, dacă îl folosești pe dl. soț.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

De anul ăsta " Moș Crăciun nu există" oficial la noi. De fapt mai demult. Dar anul ăsta mi- a spus. Concluzia lui: deci mami dacă vrei să-mi dai cadoul mai târziu, după Boxing Day, e ok. [:-)))]

 

În altă ordine de idei suntem la clinică, împricinatul a făcut amigdalită.

Apoi mă întorc la ore, pe el îl duc acasă mai întâi și după ore am ședințe cu părinții până la 8 seara.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur,

 

sanatate baiatului  [flo2]

 

eu vreau sa le iau din timp, nu imi place aglomeratia, si nici goana asta dupa consum.

zilelee astea a fost o mizerie de vreme, frig si ploaie multa, milte reparatii prin oras. Pe unde te duci, trebuie sa stii cum sa ocolesti. In parcare la magazine, nebunie. Etc

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...