Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Soare cu dinți, de ce mă minți?


Recommended Posts

Buna dimineata! 

Frigut si mohorat, vreme  de toamna la noi . Suntem bine, in parametri, sanatosi, fiecare isi vede de treaba lui. De black Friday si-a luat Rares niste casti pe care le urmarea de cateva saptamani bune (erau initial undeva in jur de 570 lei , au urcat intr-o saptamana la 699 si si au fost candute cu maaaare reducere, cu 546 lei). 

 

Fleur, sanatate copilului ! Va doresc greva cat mai scurta si cu rezultate maximale! Cred ca meditatii/supraveghere copii ti s-ar potrivi si ai gasi mai usor (mai ales in perioada grevei cand banui ca cei mici raman acasa) . Bafta si te imbratisez! Cred ca iti e tare greu in astfel de momente. Esti puternica, o scoti tu la capat cu siguranta! 

 

 viviana, ma bucur ca ai dat un semn de viata! Sanatate multa rudelor tale! Mama ta cum se simte? Ramane in tara sau planuieste sa se intoarca la sora ta? Ma bucur ca Silvia e bine, cred ca abia astepti sa o strangi in brate. 

 

Ella, sa va bucurati de patul nou si tot ce ati facut la casuta! Ma bucur ca sunteti bine! 

 

silvia, imi place cat de planificata si harnica esti cu cadourile! Eu nu prea am nici o idee, am sa vad eu atunci mai aproape. Cum e la noul apartament? v-ati adaptat? Va place?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 128
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Bună ziua!

 

eu am avut o perioada mai urata, nu m-am simtit prea bine, dar fara sa pot spune clar ce ma deranjeaza, nu am dormit decat cate 4-5 ore. si astazi ma doare capul, dar parca sunt mai bine. ieri deja au facut pomana de 9 zile pentru fratele socrului meu. Cred ca m-a afectat si asta, nu neaparat pierderea unchiului cat suferinta socrului meu. nici nu am vrut sa scriu despre asta, sa nu va intristez, dar e foarte greu sa vezi cum sufera cei dragi si sa nu poti face nimic. 

 

Viviana, ma bucur ca ai mai ajuns pe la noi [flo2] sanatate si refacere usoara cumnatului tau.Sper ca mama ta e bine! Ma bucur ca Silviei ii este bine, cred ca de abia astepti sa va intalniti! 

ce cititi la clubul de lectura? este si Crina intr-un club. acum au de citit Razboiul care mi-a salvat viața. mi se pare foarte interesant ca ati gasit doritori la tine in comunitate, adica intr-o comunitate mica. Bravo!

 

Fleur, sper ca e bine baiatul! sa se faca bine  la noi vine Mos Craciun, chiar daca Crina e mare noi păstrăm același tipar, Moșul vine peste noapte și cadourile sunt sub brad in dimineața de Crăciun. singura care crede in magie e Iulica, dar ne bucurăm toți 4.

 

Judoka, partea bună e că măcar știi ce își dorește. a mea nu vrea decât cărți, am o listă cât casa. La noi nu merge cu toți copiii au, fac etc  sau prietena mea primeste...nu ma intereseaza si ele stiu. 

 

Laura, posibil sa fi fost si la televizotul meu tot o reducere de forma, dar cum nu stiu cat costa inainte ma bucur ca l-am luat cu 300 lei reducere [:-)))]

e foarte bine la apartamentul nou, multumesc de intrebare [flo2] . fetele se bucura ca au paturi separate, fiecare cu partea ei de camera. avem caldura cat vrem  si de cand vrem noi si asta e un mare plus pentru ca dincolo eram in sistem centralizat. nu avem inca canapea in living, cica vine pe 27...tot ne-au amanat. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, mama e bine, nu se mai intoarce.

Am avut necazuri in familie si au cam dat-o peste cap.

Dar per total e ok.

 

Silvi, cumnatul meu nu mai este. 

 

La prima intalnire a clubului am avut de citit Eleganta Ariciului.

Apoi Brocart de toamna - Teru Myamoto

Acum Din cer au cazut trei mere -Narine Abgarian

 

Azi e urat afara. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mcoca, mersi.

 

Timpul se scurge prea repede parca ar fi comprimat de maini nevazute, ora are tot 60 de minute și ziua 24 ore si totusi..

Aici la tara imi place mult, sunt alt om, aer mai curat, am tot timpul ceva de facut.

Verile mele sunt pline de prieteni, rude, copii nici nu am mai simtit nevoia unei vacante.

Mici fericiri care acopera necazurile.

 

Ieri trebuia să se externeze cumnatul, o sunase pe sora mea, gata iubițico vin acasa si dupa o jumatate de ora stop cardiac.

 

Acu nici nu stiu ce sa mai zic, parca am facut vaccin impotriva suferintei.

Maine se implinesc 3 saptamani de cand s-a dus unchiu meu, doctorul. L-am iubit pe omul asta bland care nu a vorbit niciodata rau de cineva, am suferit mult.

El a fost accidentat in tramvai dupa o frana brusca. S-a dus acasa. A facut hemoragie cerebrala. A doua zi l-am sunat sa ne bem cafeaua impreuna. Daca nu a raspuns am plecat val vartej. A stat in spital o luna și un pic. Nu am dormit nopti, veneau vise. Nu e placut sa vezi ce am vazut ru cand l-am gasit.

 

Ma linistisem. Un capitol incheiat. Dimineata, azi, ma suna de la politie, sectia omucideri. Ma duc luni sa dau declaratie.

Traumatism cranian in urma unei lovituri cauzatoare de moarte. S-au sesizat cei de la spital. I-au facut si autopsie.

 

Prea repede se ajunge la sfarsit. Parca am fi personaje intr-o carte pe care cineva o citeste pe repede inainte.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Viviana, condoleante si imbratisari! Nu stiu ce sa mai zic, nu am cuvinte.

Ce virus parsiv, ticalos, care mai ia vieti si acum, dupa vaccinuri, tratamente si para-tratamente.

Iar despre decesul unchiului tau, nu imi vine sa cred. O lovitura primita la spital? Doamne Dumnezeule.

Sa ai putere sa treci peste aceste incercari. Ma bucur ca iti vine fata acasa,

 

La noi a fost zi pedagogica astazi, m-am mai odihnit. Pana la urma, fiu-miu a iesit pozitiv la streptococ B (cred, nu mai stiu care litera) si a primit, in sfarsit, antibiotic. (Eram sigura, dupa 3 zile de febra, ca are nevoie de antibiotic, dar testul rapid a iesit negativ, al doilea, la laborator, pozitiv.) E inca moale si mai are febra. A stat acasa toata saptamana.

 

Astept, cu sentimente amestecate, solidaritate, mandrie si anxietate, greva. Sunt emotionala, am primit scrisoarea de la scoala, pentru parinti, ca scoala se inchide de marti pe termen nedeterminat, din cauza grevei, si mi-a venit sa plang. M-am simtit ca inainte de pandemie.

Pe de alta parte, suntem in plin iures sindical. O data pe saptamana am manifestat cu colegii in fata scolii, cu pancarte si instrumente ce fac zgomot. Copiii si parintii au aplaudat, masinile au claxonat, mi-au dat lacrimile, este un sentiment greu de descris.  Pe 23 mergem la manifestatie mare in centru. Simt ca fac parte dintr-o miscare care va schimba ceva, sper.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...