Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

URGENT! CELULELE STEM


Recommended Posts

Pe scurt...mai am 2 zile si nasc pe bebe2, m-am trezit acum ca si in ro se pot preleva celule stem din cordonul ombilical, care ar vindeca o multime de boli (vezi cazurile copiilor plecati in china pt interventii chirurgicale/ tratamente). Intrebarea mea este daca intr-adevar este oportuna aceasta procedura...peste cativa ani stiinta va evolua si vor deveni inutile aceste celule? Daca se intampla ceva cu ele peste ani (se distruge depozitul, de ex - noroc ca nu e in Ro, ci in Slovenia...riscuri mai mici, nu)? Daca se incurca cu ale altuia, sau altii din disperare de cauza 'apeleaza ' la ale copilului meu? Prelevarea e 100% sigura si nu afecteaza bebelusul la nastere? iata ce am gasit despre asta http://www.gandul.info/articol_28119/celulele_stem_recoltate_la_nastere_vindeca_multe_boli.html iar centrul care recolteaza: http://www.cordbloodcenter.com/ro/ Va rog ajutati-ma cu un sfat! Multumesc AMR 2 ZILE PANA LA MAREA INTALNIRE CU SCUMPUL MEU!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 3
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Cei mai activi membri în acest subiect

Zile populare

Nu afecteaza pe bebe si daca vrei eu cred ca poti sa o faci fara probleme.Este bine sa stii ca ai ceva de rezerva pe care sa te poti baza la nevoie chiar daca stiinta evolueaza. Despre siguranta - nu stiu ce sa spun depinde de clinica la care vei face prelevarea celulelor. Nastere usoara si un bebe papacios si sanatos.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am nascut acum noua luni si cu parere de rau nu am avut aceasta posibilitate dar daca as fi avut-o nu as fi ratat-o gandindu-ma la bebelusul meu si la o rezerva care doamne fereste la nevoie i-ar salvat viata. Asa ca eu te sfatuiesc sa incerci nu are ce sa se intample rau,cat despre stiinta macar sa evolueze si sa nu ai nevoie decat sa fie invers doamne ferste nu?dar in final este alegerea ta. nastere usoara si sa ai un bebe mancacios oprescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...

×
×
  • Adaugă...