Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pentru ca pinguinii trebuie sa aiba un subiect de sarbatori!


Recommended Posts

Roli, satatate multa si recuperare cat mai rapida ! Imbratisari! 

 

Silvia, sunteti tare frumoase! Ce a crescut mica de cand nu am vazut-o in poze! Pe fata Crinei se vede bucuria de a sta la poze  [:-)))] . Cunosc privirea aia! 

 

Am impodobit si noi ieri bradul si am mai pus niste luminite pe afara. Da, de revelion toata gasca vine la mine. Macar de Craciun scap, ca ne-a chemat sora'mea mica la ea pe toti.  

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 188
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Silvi, frumoase sunteți, și tu și "mâțele"! Și bradul.

 

Mihaela, mă bucur că ai mai scris. Înțeleg că v-ați păstrat "baza" în Visby. Sărbători frumoase!

 

Laura, ești o eroină dacă găzduiești toată gașca de revelion. L-am văzut pe Rareș cu band-ul pe FB

 Bravo!

 

Velvet, și noi ne vom distra doar cu pisicile anul ăsta, cred. Nu mai plecăm pe nicăieri, greva prelungită, stăm prost cu finanțele.

Ce activități de Crăciun faceți la școală? (Mi- e dir de școală și de elevii mei...)

 

Am reușit și noi să facem bradul ieri seară.

 

Aici plouă torențial, halal vreme de Crăciun.

 

O săptămână cu spor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Silvi anul asta ma sare bradul. Oricum cred ca l-as gasi lesinat, ca e si Neagra acum    frumoase sunteti toate 3  [flo2]  Da, pe 6 si-au dat cadourile 

 

Mihaela   

 

Fleur  [floare3] De Craciun sunt aici, ca-n ultimii ani, de streaja la cei 4 pisii, pleaca prietena mea, apoi de Revelion plec eu la sora mea si ramane ea. Maine avem Targul de Craciun, cu obiecte hand-made facute de copii    Suntem si in Saptamana Altfel.

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bună ziua!

 

Mihaela, sa ai un Craciun frumos, cu fetele tale frumoase! ma bucur ca esti bine, linistita si pozitiva.  [flo2]

 

Laura, da, Crina uraste sa stea la poze...stii tu bine! Distractie frumoasa de revelion. eu nu am gasit loc de joaca ptr ziua Iuliei din cauza serbarilor si i-am facut acasa. mi-a fost teama ca o sa faca dezastru, dar sambata dimineata in 2 ore am terminat toata curatenia. Si nici pregatirile nu au fost asa ingrozoitoare, pana la 12 cand am luat-o de la scolita impreuna cu gasca de fetite am terminat tot: snitele de pui, cartofi wedges, salate, doua tavi de strudele cu mere si gutui, o tava, pateruri cu branza. friptura de porc pentru adulti doar pregatita pentru cuptor. am mai comandat pizza, la ora 4. tortul a fost cumparat. Tu ai experienta din anii trecuti si de la petrecerile copiilor, o sa te descurci si momentele astea impreuna cu familia si prietenii sunt atat de importante! 

 

Fleur, multumesc! plouă? unde e zapada voastră cea veșnică din noiembrie in aprilie?  [:-)))]

 

Velvet, Multumesc! sa te distrezi si de Craciun cu blanoșii si de revelion in familie! si mica mea are saptamana altfel. astazi face pizza. nu vreau sa ma gandesc cum arata pizzeria care ii gazduieste! cred ca vor regreta experienta si alta clasa nu mai primesc!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fleur, Velvet, Silvi, Mihaela, Laura  [flo2] , va multumesc.

 Ma bucur foarte mult de zilele aste cu soare, ca ma simt tare bine pe terasa la soare. Astea imi plac cel mai mult, dar ma bucur de fiecare zi, fie ea si friguroasa sau cetoasa, chiar daca atunci ma cam doare. Dar acum inteleg pe deplin gluma sau zicala, ce-o fi "daca te doare inseamna ca esti viu".

Silvi, ma uimesti cu preparatele pt petrecere...nici cand eram sanatoasa tun nu as fi putut face atatea.

Copiii se mai duc la scoala, ca sa impodobeasca brazi, sa faca secret santa si sa aiba de unde veni acasa  .

De Craciun face mama sarmale, iar eu o friptura, care de fapt seface singura la cuptor. Si o sa incerc cozonac la masina de facut paine, pentru prima data. Suntem doar noi si mama si daca in zilele alea se mai rataceste cineva pe la noi. Vom vizita nasii, care vin pt cateva zile.

In rest, ma indeletnicesc cu plimbarile zilnice, care nu trebuie sa lipseasca.

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...