Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pentru ca pinguinii trebuie sa aiba un subiect de sarbatori!


Recommended Posts

Servus pinguini

 

Merge forumul, m-am putut loga repede azi  sa nu-l deochi  [:-)))]

 

Eu am reusit sa ma loghez joi de pe drum, eram in Ungaria...m-am chinuit insa  [batcap]

 

La multi ani cu intarziere celor care s-au sarbatorit zilele astea  [artif]

 

De azi pe baricade (de acasa), e inca liniste...am citit oricum mesajele zilnic in astea 2 saptamani, sambata si ieri am mai rezolvat una alta.

 

Laura, eu m-as plictisi daca as sta degeaba   in weekend insa nu am facut mai nimic (in afara de cumparaturi si o ciorba)...si ne-am uitat pe Netflix 

 

Fleur, cu mare drag  [il]  si ma bucur ca reincepi munca. 

 

O saptamana faina sa aveti. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 188
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Mandra revine azi de la ai mei  3 saptamani a stat, a fost si singura in Bucuresti...o data s-a intalnit cu prietena si colega ei de la Samsung, au fost la terme...a 2a oara a fost la un restaurant coreean cu o alta prietena (fan kpop), langa Herastrau (era plin restaurantul, fara rezervare nu aveai loc...nu i-a venit sa creada  a platit ea tot, a zis ca pt Romania sunt preturi destul de mari).

 

Pe Marvin l-a plimbat   are cui sa-i semene [ph34r]  pe 31 au fost la unchiul meu, in Tineretului...dupa l-a dus prin parc si la garsoniera noastra...i-a aratat si unde au avut ai mei apartamentul..au picat lati seara  pe 1 l-a dus in Centrul Vechi si au mancat la Carul cu Bere...la intoarcere el a adormit si i-a cazut mobilul din buzunar..a ramas in Uber [zirea] Marcia a rezolvat, dupa multe interventii, a venit soferul si i-a adus mobilul  [ph34r] 

 

Ea a mai fost cu mama la Targul de Craciun din Bucuresti..si-a luat o ie foarte frumoasa 

 

Ne-a placut in Brasov seara, fain bradul si targul de sarbatori...am mancat la Pofta sau Foame  [:-)))] de-abia astept sa ma mut, avem multe de vazut inca..nu ne vom plictisi    vreau sa fac si voluntariat, asa-mi ocup timpul...stiu ca am mai zis-o, dar investitia facuta merita...a fost cadoul meu pt varsta rotunda  la bloc nu as mai putea sta, as fi ca intr-o colivie 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La multi ani! Sa avem un an bun si frumos!

Acum am intrat pe calcuator si vad ca merge forumul, dar de pe telefon nu merge deloc.

Am petrecut foarte frumos in noua casa a Ellei, dupa cum a povestit ea mai sus  .

Pana ieri am avut o vreme primavaratica, acum a pudrat putin cu zapada, si e soare cu dinti de vreo -10 gr.

Aici la noi e un fel de paradox gandit de autoritatile fara cap. In zilele de miercuri au decretat preturi reduse la ski pentru brasoveni. De parca brasovenii, miercurea nu au serviciu si scoala....te doare capu  [batcap] . Astfel copiii cauta toate tertipurile sa chiuleasca, sa urce la ski. Daca chiar vroiau sa acorde reduceri pentru brasoveni, puteau s-o faca in week-end, nu inteleg ce minte luminata a gandit treaba asta.

Si bineinteles, ca ai mei nu-s mai prejos si vor la ski, cu pretul absentelor, care anul asta scolar nu se motiveaza usor.

Saptamana viitoare, praslea vrea sa-si serbeze cei 16 ani cu party acasa, home alone. Desi tot sper de fiecare data ca se vor plictisi de party acasa, vad ca speranta mea e desarta. Drept urmare, am decis sa ne luam o seara de cazare la Tusnad si sa mergem la complexul de piscine termale care s-a deschis de curand acolo. Ma gandesc ca asa trece seara mai usor si nu ma ami gandesc la ce se desfasoara la mine acasa.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna si bine v-am regasit in noul an! Sa fie un 2024 cu multa sanatate, pace, liniste, planuri si dorinte realizate! 

 

Ma bucur ca ati petrecut frumos de sarbatori si ca toata lumea e bine. 

 

Noi am fost acasa, cu cativa prieteni de revelion, apoi odihna si lupta cu o mama de viroza adusa de Rares de la petrecerea lui de rev care ne-a pocnit pe toti. 

 

Roli, daca la voi acasa e spatiu si e frumos si e fun, nu o sa scapi prea repede de petreceri acasa. Spor la organizat si nervi tari! 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini

 

Roli, spor la pregatiri...suna fain complexul de piscine termale de la Tusnad...poate dam o fuga si noi in aprilie 

 

La noi e ger, a fulguit putin zilele trecute...e mai bine asa, decat 10°  [batcap]

 

Marco nu si-a revenit total cu nasul, tot infundat este si il apuca si tusea..sper sa-i treaca, sforaie noaptea si eu il iau de nas, ca sa se intoarca pe-o parte 

 

Azi si-a luat masina noua (Toyota Corolla Cross hibrid..imi place ca vezi lumea de sus ), pe cea veche a dat-o inapoi...mi-a parut rau, am calatorit cu ea mult, o avea de mai mult de 4 ani...dar asa sunt regulile, la 200mii km primeste una noua (cea veche avea 230mii km deja)...a mea are 23mii km si in curand face 4 ani    

 

In weekend relaxare si vizita la vara-mea, vine si fratelo.

 

La job inca e liniste, dar de saptamana viitoare sigur incepe nebunia  [bib]  ne si mutam, dar eu voi munci tot de-acasa, pt ca nu sunt locuri decat pt 70% din angajati, plus ca e sistem flexibil, fara loc fix...chiar nu ma supar  [:-)))] am biroul acasa, nu am de ce sa merg la job..mai ales ca sunt single fighter    

 

Am planificat deja vacantele pe anul asta    vom veni in tara: in aprilie, iulie, octombrie si decembrie...vroiam sa mergem in India in vara, dar am amanat...daca tot avem casa, vrem sa ne bucuram de ea    si am vrea si in noiembrie undeva la caldura : Cartagena, Punta Cana sau Cancun    sanatosi sa fim, restul se rezolva. 

 

O zi faina sa aveti. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

La noi a (re)venit iarna, cu două viscole în 5 zile și mai urmează unul sămbătă. Zăpada nu a rămas enorm, căci ultimul viscol a fost urmat de ploaie și +4 grade la Montreal. O apăraie pe jos de nu se mai poate.

 

Primele zile de școală după grevă sunt extenuante, cum mă așteptam iar săptămâna viitoare va fi nebunie, am trei ședințe de comitete și comiții. Ministrul nostru drag a făcut un plan de recuperare, cu timp suplimentar plătit profilor. Așa ne mai scoatem poate o parte din banii pierduți, sume foarte mari. Vom vedea ce va ieși.

 

Deseară mă duc cu una din pisici la vet, are o infecție la ureche, apoi fiu-miu reîncepe baseball-ul. Seară plină, bine că mâine e vineri.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Servus pinguini 

 

Am intrat sa va urez weekend fain. 

 

Liniste pe ghetar, tb animat putin    

 

La noi tot frig este  [zirea]  imi place iarna, dar cu zapada..imi amintesc de copilarie si zapezile si gerul din Bucuresti 

 

Fleur, ma bucur ca poti recupera din banii pierduti    si sa-i treaca repede pisicii  [mata]

 

Am mai cumparat cate ceva pt casa  [dan] sunt de groaza  [hopsieu]  Marco a zis ca patul de la Sacele e mai bun ca asta de-aici  si el bombanea ca ce ne tb acolo pat nou  topper-ul e mai tare acolo, asta de aici e deja al 3-lea de cand avem patul si putin mai moale...mie-mi place asta de-aici mai mult  na, poti face ceva in gustul omului  [detectiv]

 

Sa ne reauzim cu bine. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am regasit in 2024! 

 

Laura, mult succes copiilor! Spre ce universitati se orienteaza Bianca? Anul trecut am inteles ca unele univeritati au avut grile la biologie diferite fata de altele. 
 

Ella,  ma bucur ca va simtiti in noua casuta “acasa”. Mi-ai dat tema de gandire   .

 

Roli, la multi ani juniorului si petrecere frumoasa!

 

Fleur, sper ca planul ministrului sa fie pus in aplicare si sa va recuperati banii.

As avea nevoie de sfatul tau, planuim in vacanta de vara sa venim in Canada, dilema este daca intre orase sa calatorim cu trenul sau sa inchiriem o masina.

 

La noi nimic nou, copilul mare este in ultimul an, nu prea se omoara cu invatatul avand in vedere ca are in cap doar petreceri si concerte. S-a inscris la doua universitati, la una e numar fix de locuri si va trebui sa dea examen in februarie, dar el isi doreste sa studieze la cealalta asa ca examenul nu ii da emotii.

Copila mica e foarte activa, scoala, serviciu, sport, voluntariat…aproape nu o mai vad. Pregateste intens petrecerea de 16 ani impreuna cu o prietena, vor avea 25 invitati.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marion, vă sfătui să închiriați mașină, mai rapid, distanțele sunt în general mari, depinde și ce orașe vreți să vizitați. Cu trenul e mai relaxant, dar mai lent și, mai ales, mult mai scump pentru distanțe mari.

Mă bucur pentru voi și sper să vă placă.

 

Noi am avut ieri o zi cam de cacao, furtună de zăpadă (dar nu asta e problemă), șicană cu proprietarul, a trebuit să dezinstalăm stâlpul cu panou de basket că era prea aproape de stradă și cică jena deszăpezirea. Culmea că au deszăpezit bine mersi și l-au îngropat în zăpadă și era și din cea veche, înghețată. Noroc că ne-a ajutat un prieten, a săpat cu E. cu lopeți metalice și au reușit să-l scoată. Proprietarul ne- a amenințat cu amendă, ba chiar mi-a cerut banii, când primise de fapt un avertisment.

 

Iar seara fiu-miu și- a uitat bâta de baseball la sală.

Zi de 13!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...