Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Pentru ca pinguinii trebuie sa aiba un subiect de sarbatori!


Recommended Posts

  • Răspunsuri 188
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Cei mai activi membri în acest subiect

Cei mai activi membri în acest subiect

Posted Images

Servus pinguini

 

La noi a inceput vacanta de schi, 2 saptamani. Noi nu suntem in vacanta, dar sunt altii, asa ca e liniste inclusiv la job. Avem soare cu dinti azi, au inceput sa apara ghioceii (deja de vreo luna), totul e verde. Asteptam primavara 

 

Noi am decis sa mergem in noiembrie in Cartagena  [il] avem zbor direct de aici, e compania charter a lui Swiss, care din noiembrie anul trecut zboara si la Bogota+Cartagena (face stop in Bogota si de acolo mai departe la Cartagena, apoi revine aici). Au zboruri miercuri si duminica, asa ca plecam miercuri si revenim dupa 12 zile acasa. Am vrut sa mergem undeva la caldura  am rezervat un apartament fain chiar la plaja, vrem sa vedem si varianta asta. Restul vacantelor le petrecem la Sacele 

 

Marco e la un curs inca 5 saptamani, asa ca maine nu petrecem  dar ies in seara asta cu mandra la un restaurant indian, la noi in oras...cu el ies in weekend, sa vedem unde mergem.

 

Cam atat de pe frontul de vest.

 

O zi faina sa aveti. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Buna, fetele!

 

Cat timp am lipsit ... sotul meu s-a operat la coloana luni, acum e acasa si bine. A fost la medic, la neurolog si acesta a decis interventia chirurgicala. Acum poate sa mearga bine, mai are doar dureri de la taietura.

 

Ne intram incet incet in ritm....sora mea nu am cuvinte sa pot exprima cum se simte.

 

Sanatate multa tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laura, sanatate multa si refacere rapida sotului! Si al meu se plange de dureri de spate de mult timp, dar deocamdata doar se plange. 

Imbratisari calde surorii tale! Nici nu imi pot imagina ce e in sufletul ei.

 

 

Noi suntem ok, sanatosi toti. Copii sunt in priza cu invatatul, au simulari pentru bac saptamana viitoare si apoi in martie tot felul de simulari pt admitere.  Am inceput, fortati de primavara asta asa timpurie sa gradinarim cand avem timp. Curatam pomii, via, zmeura, am pus ceapa.  Deocamdata nu avem nici un gand si nici un plan mai departe e iulie. Asteptam sa vedem ce fac copiii , in ce directie reusesc sa o ia si apoi na gandim si la vacate si la altele. (marturisesc ca sunt foarte stresata si am nervii cam intinsi ) 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oaspete
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Adaugă...