Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Judoka, ai rezolvat cumva complicatiile ? 

Bafta la instalat centrala, Dana. Cit e de veche sau mai precis de ce o schimbi ? (sunt oarecum surprinsa de centralele din Romania, incepind cu cea pusa de mama la Iasi si terminind cu Motan din publicitatea de la TV).

 

Zacusca imi fac cu mina mea si mai gasesc diverse varietati (romanesti, bugaresti, armenesti) la un magazin tinut de o rusoaica. 

 

La mine s-a lasat frigul, am declasat coloriferele (si am plecat la job, deci nu stiu care mai este treaba). 

 

Week-end placut si calm la toate. 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello, hello 

mik , 

situația a fost așa : în fața liceului e o golanca care își așteaptă prietenele ( se știe cu ea din colegiu , după care tipa a fost dată afară din școală ) și care a au luat de L provocat/ jignit / tot tacâmul , amenințări /  au încercat să i ia rucsacul . Nimeni nu a intervenit . Când a venit bus ul , l a văzut și pe Ado , care a încercat să le oprească pe nebune . Alte jigniri și provocări . 
am fost la poliție și am dat declarație . ( plângere e diferită , ) 
am sunat la școală și doamna  de la vie Scolaire a fost f de treabă și drăguță .  Au poze cu toți elevii și L le a identificat pe celelalte individe .

tipa asta are probleme cu toată lumea și se ia de multe fete .

Copii stau  în stație 20-30 min până vine bus ul. 

Dar două zile am fost cam în tensiune . Acuma , tipa dacă mai încerca ceva trebuie luat atitudine . O să ma mai duc să o iau de la școală , dar nu e o soluție pe termen lung. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

A plouat ieri cu bulbuci, nu se vedea mai nimic pe autostradă .

azi dimineață erau cinci grade .❄️☃️

in week end , cred ca stăm cozy prin casă . Am comandat un șifonier , deci trebuie aranjate un pic hainele. 
Și mă mai duc să iau o tură de prune , să prestez niște gem. 
 

didi, dar băiatul conduce singur sau cu acompaniator ? Vorbim de cel mic , nu ? 
 

a început Hpi. pt franțuzoaice . Îl urmăriți ? 

week end frumos vă doresc 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Judoka, vai ce rau imi pare de situatie. iti inteleg perfect stresul!!! Scoala a luat masuri?

HPI - imi place 🙂

 

Si la noi e f frig. Am inghetat in piata azi dimineata. Azi maxima e 16 grade. brrr .... o sa se reincalzesca saptamana viitoare. Abia astept. Nu sunt pregatita de toamna.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si afara ploua, ploua / Si-i trecut de ora noua... parca asa erau versurile cantecului.

Dupa ce saptamana trecuta am avut 30 grade noaptea, acum avem 5 grade... nu ma plang, doar constat.

Judoka, nasoala situatia. Bine ca ai luat pozitie serios. Imbratisari din partea mea!!!! 🤗

Mie mi-a aparut un mic abces pe gingie... am fost ieri la stomatolog, cica nu primeste fara programare. Mi-au facut o favoare si am primit programare luni (de regula astepti 1-2 luni) si mi-au zis sa ma tin tare pana atunci. 😁 Pe bune???

Am avut un an nu tocmai rasarit, dar asa m-am bucurat de reusitele copiilor de aici la liceu, facultate, master!!!! 💕 Nici nu aveti idee ce bine mi-a facut sa va citesc.

Laura, intrebai de fii-mea. A terminat facultatea... nu-mi vine sa cred nici acum. Am fost in iulie la ea, a fost festivitatea de graduation. Absolut superb. Astfel de momente te fac sa treci mai usor peste micile/marile mizerii ale vietii. Copilul meu era inconjurat de profesori, colegi, prieteni. Profesorii o cautau sa faca poze cu ea, sa ne cunosca pe noi, parintii. 😲  I s-a oferit deja un doctorat, dar care din pacate nu e in domeniul care il vrea ea. A trebuit sa socializam mult. A fost obositor, stresant, dar un stres pozitiv. 

 

 

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Judoka, ce situație! Foarte bine ca ai facut reclamatie, sper sa se liniștească lucrurile. Biata copila, ce porcarie sa fii atacat asa! 

Mik, m-ai făcut curioasa. Ce anume te surprinde la centralele din România? (centralele Motan se fac la o fabrica ce e la 10 km de mine) 

Am cautat pe net de curiozitate HPI, am vazut si eu ( dar nu mai stiu pe ce post TV... sau pe.netflix?!) cateva episoade din serialul ala. Simpatic personajul.

Si la noi au venit ploi și s-a răcit, dar eu doar am inchis geamul noaptea și am trecut de la cearșaf la pilota subtire. Încă nu e foarte frig. 

Devo, ai o fata superba!! E frumoasa foc și radiază fericire, incredere în toate pozele. Ma bucur ca ne-ai aratat-o. 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimi. 

Devo, felicitari fetei ! Wow, ma bucur mult de realizarile ei si de bucuria si implinirea voastra. 💐

Nu am vazut pozele, dar sunt sigura ca erau grozave. 

Ptr abces recomand cu caldura gargara cu bicarbonat sodiu ( alimentar ) si pui si pe periuta de dinti peste pasta de dinti pana trece. 

Solutia asta functioneaza perfect si ptr afte. 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...
×
×
  • Adaugă...