Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Recommended Posts

Noi l- am serbat acu câteva zile pe copilul mare :20 de ani . 
vineri am zăcut . Am o infecție urinară . Mi- a dat medicul de familie un antibiotic de luat o dată . 
mâți am fost iar la spital . Nu mai am infecție si abdomenul e moale . M- a trimis la ginecolog și la medicul de familie pt endoscopie. 
 

copii au fost ieri de dimineață până seara în drumeție . Au planificat - o de acu câteva sapt . În Elveția . Dar îi costă 800€. Așa ca am schimbat planul și au mers undeva cu trenul și au mers 17,5 km și au revenit cu trenul . Și i- a costat 0€. 
erau amândoi încântați . 
 

aseara l- am lăsat pe copilul mare la un party / bar . Sărbătoritul tot 20 ani . A rezervat 2 mese . 
nu au dus cadou , fiecare a plătit ce a băut . Deștepți copii ăștia . 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Judoka, da copilul mic conduce doar cu persoanele înregistrate la primărie,până la 18 ani , adică io și tatăl lui . 
condițiile de obținere 

vârsta >25 ani 

minim 5 ani vechime de condus 

fără puncte în carnet ( Flensburg) 

taxa 80€. 
 

are o hârtie și conduce imediat de la obținerea ei . 
noi avem asigurare pt nr 1, pt al doilea nu mai contează câți copii <25 ani, după principiul dacă trece locomotiva poate trece tot trenul . 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mik, 

 

succes copilei la Master și baftă la sculptură!

 

am citit cu interes ce ai scris de centrale .,

noi avem o centrală în casă dar noi primim apă de la oraș . E cea mai ieftină așa numită încălzire la distanță . 
acum am văzut la casele noi pompele de căldură , unele sunt subvenționate de stat . Arată ca un aer condiționat . 
 

fii-miu are centrala pe gaz la garsoniera lui . Dar gaz de aragaz nema . 
 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

16 hours ago, DidiAlex a spus:

Noi l- am serbat acu câteva zile pe copilul mare :20 de ani . 
vineri am zăcut . Am o infecție urinară . Mi- a dat medicul de familie un antibiotic de luat o dată . 
mâți am fost iar la spital . Nu mai am infecție si abdomenul e moale . M- a trimis la ginecolog și la medicul de familie pt endoscopie. 
 

copii au fost ieri de dimineață până seara în drumeție . Au planificat - o de acu câteva sapt . În Elveția . Dar îi costă 800€. Așa ca am schimbat planul și au mers undeva cu trenul și au mers 17,5 km și au revenit cu trenul . Și i- a costat 0€. 
erau amândoi încântați . 
 

aseara l- am lăsat pe copilul mare la un party / bar . Sărbătoritul tot 20 ani . A rezervat 2 mese . 
nu au dus cadou , fiecare a plătit ce a băut . Deștepți copii ăștia . 

La multi ani fericiti, sanatosi si plini de noroc baiatului, Didi!!!! 😘

Foarte frumos tortul!!!

Si tie multa sanatate! Poate ar fii bine sa reduci putin ritmul si ai grija si de tine! Te imbratisez!!!

 

Editat de
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Participă la discuție

Poți posta acum și te poți înregistra mai târziu. Dacă ai un cont, autentifică-te acum pentru a posta cu contul tău.
Notă: postarea ta va necesita aprobarea moderatorului înainte de a fi vizibilă.

Oaspete
Răspunde la acest subiect...

×   Lipire ca text formatat.   Lipește ca text simplu în schimb

  Sunt permise doar 75 de emoji.

×   Linkul tău a fost încorporat automat..   Afișează în schimb ca link

×   Conținutul tău anterior a fost restaurat.   Șterge editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini dintr-un URL.

Se încarcă...
×
×
  • Adaugă...